Jump to content

Babelfish-jos jedan u najavi


davor

Preporučeni Komentari

Licilo mi al me zice zabrinuse... :thumbsup: Ne stigu da mi odgovorish ima li josh negde tih 600/600 trafoa iz centrala?

nema onih sa nikl torus jezgrom , ali ima onih u feritnom loncetu ;jesu losiji ,ali to je daj sta das .bidnemo u vezi , ili vidi sa futoskim Perorezom da li skoro dolazu u ancient Batsch
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 191
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Ma dobro samo da je nesto za pocetak da se proba.Chaky mislim da sprema diplomski koji mu je uskoro.. Svakako me i Igor zvao za cujem econo pa bi se nesto moglo izorganizovati. Ja za moje beyme cu da svisnem do kraja cekajuci da psp dobije kredit od banke ne bi li odradio narudzbine...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Davor bio danas - i pored Impulsovog zanovetanja o potencijalima kablovske TV i Steinove krajnje bezobrazne samohvale o kupljenom Marantz-u CD38 za 500din , uspeli smo da finalno ukuvamo Babela i podesimo Iq i DC offset , te da ga smestimo na referentnu test hoklicu .naravno - mali Babel se nije obrukao , ostatak utiska eventualno od Davora , koji je trenutno negde blizu Prestonice .......sto se mene tice - end of the story , imao sam stvarno zadovoljstvo da sastavim jednog lepog i ozbiljnog malisu ....... mislim da smo se slozili oko konstatacije da je za relativno male pare Davor dosao do ozbiljnog ampa ....... gledano u bilo kojim okvirima ..... i para i ozbiljnosti :thumbsup: - hvala Leu na sokoljenju :)

Evo konacno da se javim...Ukratko-za prvo slusanje-"malisa" od 20 i kusur kila me je odusevio. :rofl: No krenimo redom.Posle lepo provedenog vremena sa ZM-om (uz kaficu,rakijicu i prijatno caskanje) finalnog podesavanja offseta i probe sa cuvenim Zenovim kutijama doslo se kuci da se konacno malisa isproba na svom terenu.Sistem je trenutno u pretumbavanju a ovo je bila prva varijanta:Izvor: Pioneer DV 400V-DVD player (silom prilika-jer mi je pre par dana laser na NAD-u otisao u vecna lovista :rofl: ) Preamp: Solaja TVCAmp: pridoslica BabelZvucnici: Dayens Premium Monitor (basrefleks dvosistemac sa Vifa drajverima,osetljivost 86.5 dB)Kao sto je Zen juce pomenuo-trafo malo zuji ali je to stvarno minorno-cuje se tek kad se glava prilepi uz kutiju.Bruma na ovim kutijama uopste nema-totalno je besuman.Zvuk-prelep,detaljan i muzikalan istovremeno ,bas me je prijatno iznenadio voluminoznoscu.Onda sledi druga varijanta a to je:Izvor: Pioneer DV 400V-DVD player Preamp: Solaja TVCAmp: pridoslica BabelZvucnici:Sonido SFR 200 (za probu dok se ne skutijaju u Mau hornu)Jako mali brum-cuje se tek na oko 10 cm od drajvera-a drajver je 95 dB osetljivosti!post-6-1244409870_thumb.jpgE ovo je bilo :rofl: Epilog-izvrteo par CD-ova i otisao do stolara i odneo mu daske za Mau hornu...Sad sam u problemu-treba docekati kutije :rofl: Ovom prilikom bi se zahvalio Zen-u na sjajnom uredjaju predivnog zvuka. :buehehe: Bice jos pisanija-ali nek se utisci malo slegnu i sistem slozi do kraja.Ja sam PREZADOVOLJAN!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala na lepim zeljama! :thumbsup:

Jos jednom cestitke! :buehehe:

Slobodno napisi koju rec kada se malo slegnu utisci a i kutije budu gotove...

Nadam se da cu i ja u neko dogledno vreme biti sretni Babelovac (trenutno nabavljamo delove - fale mi jos Panasonici - POMAGAJTE - za napajanje i jos koja sitnica).

Pozdrav!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jedan od momenata u merenju4x33mF/25V Panasonici po kanalu , 4+4 MBR1660 shottky diode po kanalu , 2x80uF/400V Icar Ecofill po kanalu

Svaka cast Majstori smo pravi...He he...Ja sam mini-Babelovac.... :thumbsup: mislim da 4+4 MBR shottky diode po kanalu nema sanse da mi stanu,u mini-Babel kutiju - moracu plocicu za PSU da secem - mislim zamisljam jejosh uvek u glavi - posto treba da doputuje....a tek za Icar Ecofill - nema mesta 100%... :rofl: Ovo je ko brod u boci da se sklapa :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svaka cast Majstori smo pravi...He he...Ja sam mini-Babelovac.... :rofl: mislim da 4+4 MBR shottky diode po kanalu nema sanse da mi stanu,u mini-Babel kutiju - moracu plocicu za PSU da secem - mislim zamisljam jejosh uvek u glavi - posto treba da doputuje....a tek za Icar Ecofill - nema mesta 100%... :thumbsup: Ovo je ko brod u boci da se sklapa :buehehe:

Miko-vidim ja da ti polako naginjes ka velikom Babelu? :rofl::rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno,da li da cekamo da se zavrsi Mau ili ovih dana na necem drugom?Pozdrav! :buehehe:

Mislim da je bolje na necem drugom, na pr. Scan Speak SM (8545-9500).Ako budemo probali na Mau-Mau, bicemo uskraceni za pola cujnog spektra :thumbsup: Salim se, ponovicemo test kad ih zavrsis. Zanima me ta kombinacija. :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da je bolje na necem drugom, na pr. Scan Speak SM (8545-9500).Ako budemo probali na Mau-Mau, bicemo uskraceni za pola cujnog spektra :thumbsup: Salim se, ponovicemo test kad ih zavrsis. Zanima me ta kombinacija. :rofl:

sreca pa je Sloba gluv na base i visoke :rofl::buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odlucio sam se za samogradnju fulrange zvucnika na bazi JBL srednjaka od 13cm. Kao helper stavljam JBL visoki titanium i JBL 20cm bas samo da mi popune frekvencije iznad 4,5 kHz i ispod 1,6kHZ. :thumbsup: Mozda bih mogao da uradim modifikaciju telefonske slusalice dodavanjem helpera gore i dole a da se seku na 3,5kHz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...