Jump to content

Babelfish-jos jedan u najavi


davor

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 191
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Pozdrav DavoruИ свим осталим колегама које ово заинтересује :cheers: a i sire.Pridodaću nekoliko fotosa ovog kućista za Babelfish amp, iz faze montiranja zavrsene kutije.Moram priznati da je ovo gabaritno a i tezinski najveća kod mene vidjena kutija.Hladnjaci su posebno impozantni a da bi u ovom slučaju bili upotrebljeni trebalo ih je doraditi na glodalici. Naime imali su jedno rebro koje je smetalo, po sredini povrsine na koju je trebala biti postavljena el. pločica sa tranzistorima, pa je uklonjeno.Koliko sam dobio informaciju od Davora, to je u stvari bio jedan hladnjak koji je presečen na dva komada, pre nego sto sam ga ja video.Hladnjaci su u donjem delu povezani aluminijumskom pločom debljine 5mm, velikom dodirnom povrsinom, tako da i donja povrsina dodatno odvodi toplotu.U gornjem delu na svakom hladnjaku su montirane Al kvadratne sipke 10 x 10 mm, za hladnjak spojene M3 zavrtnjima sa IMBUS glavom upustenom u sipke.Prednja podploča i zadnja ploča su takodje 5mm.Prednja ploča veličine 210 x 428 , takodje Aluminijum 10mm debljine.Nogice prečnika 40mm visoke 20mm, sa umetnutim filcanim podloskama i mogu da se podesavaju odvijanjem do potpunog naleganja kutije.Spoljne mere kutije su konačno - sirina 428 x dubina 320 x visina 320.I naravno da dopunim sa nekoliko fotosa, već prilično lepe fotose koje je postavio Davor.pozdrav

post-11-1243874785_thumb.jpg

post-11-1243874841_thumb.jpg

post-11-1243874898_thumb.jpg

post-11-1243875001_thumb.jpg

post-11-1243875055_thumb.jpg

post-11-1243875076_thumb.jpg

post-11-1243875114_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ajd da bacim nekoliko slikica od pre nekoliko dana ....ovih dana se nazalost ne radi koliko bi trebalo u radionici ........ vrazji racunari pojedose sve vreme ;na stranu radionica - ubice me zence sto me nema kuci , a visnje moraju da se beru ..... :cheers: elem , plan je da se Babel zavrsi najkasnije za weekend .... ostatak slika kad zavrsim , mrzi me da ih sad smanjujem i postujem

post-2-1244068241_thumb.jpg

post-2-1244068286_thumb.jpg

post-2-1244068310_thumb.jpg

post-2-1244068336_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo resenje za trafo mi se bas svidja....post-6-1244113171_thumb.jpg :rofl:

ama nista ne bi stalo da nisam tako montirao trafo .......a tolika kutija ...... kriva je moda trpanja motor kondova u pojacala .... :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ama nista ne bi stalo da nisam tako montirao trafo .......a tolika kutija ...... kriva je moda trpanja motor kondova u pojacala .... :rofl:

Ma opusteno...stvarno je super ispalo! :cheers: Nego,ako ti treba pomoc u vezi branja visanja-tu sam.Kad ne znam da lemim bar znam da berem :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma opusteno...stvarno je super ispalo! :cheers: Nego,ako ti treba pomoc u vezi branja visanja-tu sam.Kad ne znam da lemim bar znam da berem :rofl:

hehe , tek ce da vidis ......a sto se tice visanja - sreca kisa pada , ni danas nisam kuci ......
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...