Jump to content

Babelfish-jos jedan u najavi


davor

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 191
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Ja u kutiji imam toliko mesta da izvadim postojeci torus od 600w i uguram josh dve towe...preko neutrik powercona dovuci 18v sa dva nova 400w vanjska torusa u posebnoj kutiji pri pojacalu...Il da prodam sve postojece towe i torus u staro gvozdje i prckam sa pc pana kondicima...onda ima mesta i za lavorce da greje vodu za noge.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Posto sam poprimio mnogo kritika kako sam lensitna (zasluzeno), ovih dana malo sam se "sigrao" majstora. Kao sto se sa slika vidi, veliki je problem bio uklopiti hladnjake koje sam dobio od ZM-a tako da imaju slobodnu ventilaciju odozdo,a u isto vreme ih pricvrstiti da kompaktno stoje. Ja sam primenio resenje koje se vidi i mislim da je u principu takva organizacija prostora najbolja, s tim sto se postavlja pitanje estetske vrednosti hladnjaka postavljenih odnapred. Meni se takvo resenje dopalo. Ideja skutijavanja je dobrim delom Sync-ova, s tim sto sam ja hteo shasijski princip tako da olaksam sebi montiranje bocnih stranica koje mislim da pravim od drveta od jedno 15 mm debljine. Mali prostor iznad trafoa bi bio pokriven metalnom perforiranom plocom 2mm debljine. Drveni poklopac i bocne strane, kad se gleda od napred, virece van povrsina hladnjaka i bice oborenih ivica pod 45deg do pola debljine tako da onaj deo koji se naslanja na hladnjak bude ravan (nadam se da ste skontali sta sam mislio). Sasija je uvucena oko 2mm ispod povrsi hladnjaka tako da se moze staviti i metalni poklopac (drvo je ipak bolje jer su mi neke dimenzije malo pobegle pa bi se to moglo kompenzovati obradom drveta). Sa cela, na mesto gde stoji trafo, stavice se drvena ploca debljine jedno 20mm. Moze i medijapan da dodje u obzir. Sa 4 imbusa ce se pricvrstiti, a rupe koje ce se u tu svrhu ubushiti bice lepo obradjene. Sa prednje strane bice zaobljena, a po visini taman toliko starija od hladnjaka da se uklapa sa drvenim poklopcem. Nogice planiram da stavim tako sto cu ubushiti prednje hladnjake, a pozadi mi je lako...Komentarisite, dajte neku ideju ?! :character13:

post-14-125770393929_thumb.jpg

post-14-125770408509_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Al ga navari..svaka ti cast! :character13: Nemoj samo farbati...ocisti koliko mozesh i odnesi u Des da ti plastificiraju u crno za sitne novce.Al kad samo uspe hladnjake tako da uprljash?I sta velish...malo ti pobegle dimenzije... :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pobegle mi zato sto sam se morao jebati sa glupavim L profilima, a hteo sam da mi hladnjaci vire 2-3 mm. Rupe koje su na njima i koje sam iskoristio taman su tolike da mi ulaze 1-2mm unutar mesa spoja L profila, pa kad sve to spojis dobijes veoma zajebanu situaciju. Muda su mi se oteglila dok sam iznamico sve da valja. Moracu do stolara prvo da mu odnesem da mi napravi te poklopce i prednju masku...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kao član foruma koji takođe ceni sve prednosti koje pruža šasija, moram da pohvalim hrabrost da se priđe realizaciji u ovakvoj formi. Kako vidim, ne bi te bolelo da imaš neki bolji MIG-MAG aparat umesto klasičnog elektrolučnog sa kojim je ovakve stvari mnogo teže izvesti. Možda je materijal za šasiju malkice previše masivan, ali pretpostavljam da si koristio ono o čega se uglavnom spoticalo po budžacima, pa je to još jedan plus za snalažljivost i svest o potrebi da se reciklira :character13:Da povežeš pločice, preporučujem neki flah (trakasti lim) npr 20x2mm i prevučeš tamo gde su ti pozicije za montažu pločica, od napred ka nazad. To još pospajaš na donji deo šasije i zavariš a posle na to možeš da pričvrstiš i ono što će da bude dno... Pre finalne montaže, očisti dobro metal od korozije i prljavštine i zaštiti nekom bojom, preporučujem crni antikorozivni prajmer, ima ga u svakoj prodavnici boja gde se autolakireri snabdevaju. Izbegavaj Kenda kolor i slične sprejeve, oni su previše osetljivi na mehanička oštećenja. Dakle, crna antikorozivna temeljna boja. Nije skupo, izdašno je a trpi mnogo. Ako možeš da plastificiraš, još bolje, ali ako ne, onda sam već rekao. Hladnjake ne farbaš, to ti je već jasno... Pobrini se da pre farbanja sve segmente isprobaš, ali vidim da to i radiš, u svakom slučaju, veoma dobro! Ne zaboravi da pripremiš i mesta gde ćeš montirati neke nogice da odigneš pojačalo od podloge i osmisli tako da svim delovima gde radiš spajanje žicama, podešavanje ili eventualne modifikacije ili popravke, možeš prići tako da ne moraš da skineš tri elementa da bi došao do četvrtog. Pretpostavljam da si već video temu sa F5 i Alefom 5, u oba slučaja, pristup je isti, šasija pa na nju svi delovi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein, hvala na pohvalama :hyper: BTW, nisam reciklirao, jer nisam imao potrebni materijal-sve ukupno placeno 600 dinara :buehehe: Ne da me ne bi bolelo da imam mig-mag, vec bi izlecio rak-rane koje mi je ovaj razdrndani, 35 godina star iskrin aparat zadao !Moracu jos da razmislim kako da pricvrstim plocice posto su mi ove od napajanja taman knap i podvlace mi se ispod amp plocica. Verovatno cu ici shrafljenje sa odstojnicima za donji lim, a plocice za pojacalo cu pricvrstiti u 2 tacke tako sto cu provuci jednu zajednicku osovinicu-shraf za nju i rupu na plocici za napajanje.Hladnjake cu morati prefarbati, previse su ruzni ovako izgrebani i shareni. Moracu uzeti neki sprej koji mi je sync preporucio-onaj s kojim se crtaju grafiti :character13:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bricoje Postavljena slika

Nego, koje su ti debljine oni Al L-profili na koje si montirao tranzistore ; dal' su tako bili montiranii do sada ?

A što se kutije tiče , evo par predloga :

- šta misliš o tome da spreda staviš neku lepu(i masivnu) drvenu ploču celom širinom i tako pokriješ 'ladnjake; možeš je malo zaobliti da izgleda otprilike ovako post-7-125770703239_thumb.jpg

- mogao bi da od gore staviš neki perforirani lim preko celog pojačala( možeš ga ubaciti i u neki ram); tako ne bi sprečio odvođenje toplote, a pokrio(sakrio) bi ne baš reprezentativnu gornju stranu hladnjaka

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mislim da su oko 4mm debljine. Na njemu su i ranije tako stajali...Znam da hladnjaci nisu reprezentativni ali sta je tu je. Kada bih mogao iskoristiti perforiranu plocu ne bih ni radio varijantu sa shasijom- ploca gore, ploca dole i gotov posao :character13: . ZM kaze da hladnjaci ne smeju biti zatvoreni od gore i od dole NIKAKVIM limom :/ .Prednja ploca spreda ce ici izmedju hladnjaka kao sto je ranije planirano samo sto ce biti siroka koliko i prostor izmedju hladnjaka, mada bih mogao da stavim i da bude i malo sire. Oblik ce biti isti kao i na slici koju si okacio :buehehe: .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein, hvala na pohvalama :hyper: BTW, nisam reciklirao, jer nisam imao potrebni materijal-sve ukupno placeno 600 dinara :buehehe: Ne da me ne bi bolelo da imam mig-mag, vec bi izlecio rak-rane koje mi je ovaj razdrndani, 35 godina star iskrin aparat zadao !Moracu jos da razmislim kako da pricvrstim plocice posto su mi ove od napajanja taman knap i podvlace mi se ispod amp plocica. Verovatno cu ici shrafljenje sa odstojnicima za donji lim, a plocice za pojacalo cu pricvrstiti u 2 tacke tako sto cu provuci jednu zajednicku osovinicu-shraf za nju i rupu na plocici za napajanje.Hladnjake cu morati prefarbati, previse su ruzni ovako izgrebani i shareni. Moracu uzeti neki sprej koji mi je sync preporucio-onaj s kojim se crtaju grafiti :character13:

Za montažu pločica, ima jednostavan recepat ako ti se "preklapaju"...Nemam sliku, ali ću pokušati da najjednostavnije objasnim. U zavisnosti od situacije, odaberi jedan od dva pristupa. Prvo rešenje se sastoji od neke trake na koju montiraš one pločice koje idu prvo, tj. donje po vertikali. Gornje ćeš da udaljiš limenim odstojnikom u obliku slova C, odnosno, tačnije, slova П, i to tako da polegneš to slovo ćirilično slovo P da leži kao da je C, donji kraj podvlačiš pod donju pločicu i fiksiraš na osnovnu noseću traku a visinsku razliku određuješ zbirom:odstojnik donje pločice + debljina donje pločice sa delovima koji su u preklapanju po horizontali + 2-5mm za sigurnost.Drugi način je da napraviš svojevrsno slovo Z, tako da onaj kosi deo slova napraviš da bude ravan, odnosno, pod vinklu, 90 stepeni, kao stepenica koja se od sredine penje ka spoljašnjim stranama, ako napajanje ide iznad pločica pojačala. Nabrljao sam ti ideju, da bude jasnije. Detalji idu u zavisnosti od toga šta i kako možeš izvesti...post-13-125770850538_thumb.jpg
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ZM kaze da hladnjaci ne smeju biti zatvoreni od gore i od dole NIKAKVIM limom :/ .

... pa nije isto da budu zatvoreni, kao to da budu pokriveni tako da je omogućeno nesmeteno odvođenje toplote sa njih Postavljena slika; neka, ajd' da kažem mrežica (kao što se stavlja(la) na lampaška pojačala), sigurno ne bi smetala a sakrila bi hladnjake. Postavljena slika
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemoj se sekirash umapred....kao prvo kontaktirao sam ove nase sto perforiraju lim dole iz srbije, perform pozega il tako nekako...nisu nenormalno skupi al znajuci tebe odustao bi. Gledam one kineske mrezaste korpe za smece kancelarijsko...U Des-u ti je plastifikacija toga 200-300din max. Hladnjake poplasi montanom za grafite...Dobro si krenuo ikako, tako da ne posustaj! :character13:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...