Jump to content

DIY system by Stein & Co.


stein

Preporučeni Komentari

 

Pojačala zagrejana, i svira... SS cirklotron na elektrostate a Bastard sa Alfama. Rezna frekvencija u reonu 220Hz.

Posle nekih pola sata zagrevanja, krenuo da podesim koliko se na sluh može. Prošao dvadesetak žanrovski različitih muzikalija dok nisam došao do nekog podešavanja koje cenim da je kako treba. Do sada su ES bili rezani pasivno na oko 150Hz a bas pojačalo je bio mono ugradni sub-amp podešen na sluh. Najveća promena je definitivno u bas području. Do sada je imalo dubinu i solidnu definiciju ali sada ima i "kick" i to ne samo da ima sposobnost da udari nego toliko da se to bukvalno i oseti. Znači... Ubija kako ume da praši. Iskreno, ovome se uopšte nisam nadao. Logika je bila da sa OB i ne može tamo dole da se nešto "roka", primarna i jeste bila sposobnost da otvoreno i čisto odsvira niže tonove a ne da samo nešto bruji, bumba i mulja. Na trenutke sam stiče se utisak da basovi nisu na OB nego u dobro odrađenoj kompresiji. Ničega ne nedostaje, na Behringeru ima dovoljno opcija za setovanje da mi čak ni gain nije više problematičan, a zanimljivo, input gain sam podigao za svega 3dB a visoki propust je na 0db, bas blago ispod toga. Još ću se malo poigravati sa reznom frekvencijom i možda malo sa podešavanjem delay-a na basu, trenutačno je sve u istoj fazi, bez otklona.

Što se tiče srednje-visokog opsega, nema nikakvih neočekivanih iznenađenja ali je kvalitativno poboljšanje u donjem delu donelo novi kvalitativni pomak na bolje za ceo sistem. Blago pomeranje reza prema gore je dodatno rasteretilo elektrostate pa se sad može slušati i glasnije.

Sad mi ostaje da ostavim da svira pa povremeno sednem po malo i slušam... Na prvu loptu, oseti se poboljšanje a to je valjda i bila poenta uvođenja aktivne skretnice. Stavljanje cirklotrona u pogon bas područja donelo je baš čujnu razliku i sada sam postao malo skeptičan što se tiče priče o tome kako u bas području pojačalo i nije kritično, da to može da odradi i čip-amp... Možda nije kritično, ali se definitivno čuje razlika... Teško da bi sada neko mogao da me ubedi da je svejedno da li (OB) subwoofere tera neki čipamp ili neko kvalitetnije pojačalo... (ugradni sub amp nije građen oko čipa ali...)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posle nekoliko sati usviravanja i povremenog osluškivanja (spremam pa ne sedim svo vreme ispred zvučnika) nema nikakvih novih momenata vrednih za prijaviti, doduše, jednu istu CD ploču sam provrtio tri puta za redom pa sad kontam da bi moglo i nešto drugo... Da je dobro, dobro je, ja zadovoljan. Još samo granafor...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Čekam dan kada ću Mozartov Requiem čuti još negde... Ovako... Ovde i sada, skin'o mi gaće, al' preko glave... Definitivno nemam više šta da izigravam Olivera Twista i foliram se tražeći još... Herr Grozni, vrati se da čuješ ovo! :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

slusajuci kroz Behringer skretnicu ?

 

ajde bre Steinika ..........

 

ko da ne znam sta ce da te savata za 5 dana :hihihihi:

 

Da budem iskren, ova skretnica je običan konfekcijski crap ako gledaš po šemi, ali to se nikako ne može čuti kada se sluša muzika. Bar ja ne čujem, pa sam blažen u neznanju... (Ako sam u mraku, ostavite me u ovakvom mraku, lepo je, nemoj ko da mi pali svetla!)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odlcno izdanje. :oke:

Karl Bohm - :good2:

 

Ovakve stvari se retko nalaze a kad ih ima, ne koštaju mnogo pa sam nakupovao svega i svačega za sitne pare u Rodiću i po trafikama uz časopise (više mediokritetskih izdanja nego dobrih ali... ) :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovakve stvari se retko nalaze a kad ih ima, ne koštaju mnogo pa sam nakupovao svega i svačega za sitne pare u Rodiću i po trafikama uz časopise (više mediokritetskih izdanja nego dobrih ali... ) :)

Ne secam se da su se ikada DG izdanja prodavala po trafikama, Rodicima .... ?

Poslednje DG CD-e sam kupovao u tadasnjoj knjizari IPS ( Mamut ) na Terazijama, kao i u jednoj maloj knjizari u K.Mihajlovoj ulici blizu filozofskog.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovaj CD mislim da sam kupio na buvljaku sa još pedesetak drugih, nemačkih, holandskih, austrijskih originala, bilo nešto jeftino, jeftinije nego bugarske kopije. Većini je trebalo zameniti kutije ali su ploče, pogotovo klasika, sve bile veoma dobro očuvane. Uz to, onomad sam se nešto bio navadio na avax pa sam i odatle naskidao koješta...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovaj CD mislim da sam kupio na buvljaku sa još pedesetak drugih, nemačkih, holandskih, austrijskih originala, bilo nešto jeftino, jeftinije nego bugarske kopije. Većini je trebalo zameniti kutije ali su ploče, pogotovo klasika, sve bile veoma dobro očuvane

:thumbsup:

To je prava stvar !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eto, tebi kad dopadne vremena a ti mi napravi. :D Ako može da upadne u cenu Beringhera platim ti toliko a ako ne onda nikom ništa. Da budem iskren, dojadilo ovom psu da vija sopstveni rep. Hoću malo da uživam u slušanju muzike. Proteklih nekoliko godina sam efektivno više vremena spaljivao tranzistore i vijao gremline nego što sam slušao muziku. Ženi se nisam ovoliko udvarao, pobogu... Stvarno mi dosta, ma koliko to neverovatno zvučalo.

Ceo dan je sviralo. Ni na momenat nisam osetio zamor ili potrebu da nešto (pre)podešavam.

Sutra je novi dan i imam sijaset planova i obaveza. Vikend mi je preokupiran i to sve na tajming.

Od nedelje treba na poslu da završavam neke nove projekte i verovatno ću morati da radim i kod kuće, ili čak ostajati ovde da po ceo dan vrtim u 3D... Narednih nedelja a možda i meseci me čeka jako puno obaveza, pripreme za novu sezonu, sajam, predstavljanje novina u ponudi (tricikala) a sve to treba prvo odraditi. Nemam, da budem iskren, ni vremena, ni volje a ni raspoloženja da lovim vile i vilenjake po engleskim šumama...

Muzika mi je sada potrebna da je slušam a ne da se opet nešto lomatam oko planova i konstrukcija ovoga ili onoga... Pretpostavljam da nema nikoga ovde ko ima gotove pločice/filmove za B4 klon pa bi opet trebalo da ili sve crtam ili da slažem na raster. Ne pada mi ni na kraj pameti. Stvarno. Pogotovo ne ako niko ne može da mi garantuje da bi to bilo toliko bolje nego ovo pa da je zaista vredno ulaganja vremena i novca. Imam ja još zilion stvari na čega pametnije mogu (moram) da trošim novac koji još, nisam ni zaradio...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

na momente zvuci kao da si zadnjih par godina odradjivao zadatak koji si dobio od foruma

 

:buehehe:

 

diskretna aktiva ce da zvuci 5 u glavu za Behringera , jedino sto tebi treba full balanced ........ da ne kazem da pravis 2 x B5

 

(napomena  - moze i cevno , ne mora poluprovodnicki :hihihihi: )

 

generalno , sve je to lako , ali nije posao za dva dana

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aktivna skretnica kablovi ili šta god bio sam danas navratio na samo 5 a ostao sat i 55 minuta  :whistle2:

Mi kad počnemo ćaskati nema nam kraja a bogami treći ne bi stigao ni da zucne pored nas "matorih"

(kao mapetovci smo  :unbelieveble:).

DIY sistem by Stein radi jako lepo a to je nabitnije!

Pozdrav prijatelju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...