Jump to content

Babelfish J


Mikorist

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 768
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

....Ako se odlučiš da praviš i preamp, siguran sam da ćeš ovde imati više nego dovoljno predloga.Verujem da Sipi ima u funkciji preamp koji je razvijao za F5, pa može i to da se proba.....

Mozda je to previse gain-a za Mini-A koji vec ima 20dB pojacanje, sto otrilike znaci da je dovoljno 1V RMS da poteras Mini-A na punu snagu. Pot i B1 su kao preamp puna kapa za Mini-A <_< Pride, B1 je indolentan na napajanje, 7812/7912 su i vise nego sto mu treba, upare se fino JFET-ovi da izbegnemo sprezni C, plocica malecka, samo jos jedna rupa na prednjoj ploci za pot i eto integralnog resenja, bog da te vidi, jeftino, jednostavno i svrsishodno a valjano... :moil:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mozda je to previse gain-a za Mini-A koji vec ima 20dB pojacanje, sto otrilike znaci da je dovoljno 1V RMS da poteras Mini-A na punu snagu. Pot i B1 su kao preamp puna kapa za Mini-A <_<

s obzirom na 242K ulazne imp mini Babela - cak ni B1 ne treba ...... naravno pod uslovom da kablovi nisu predugacki/prekapacitivni ( ovo striktno pisano za newbies ) :moil:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

s obzirom na 242K ulazne imp mini Babela - cak ni B1 ne treba ...... naravno pod uslovom da kablovi nisu predugacki/prekapacitivni ( ovo striktno pisano za newbies ) :moil:

E to sam 'teo da te pitam: grid stoperi su ti 22K (ako se ne varam) a J74 (ili J109) bas i nije sa zanemarivim kapacitetom - da mu nije to mnogo? Ili ga slusas sa FR kutijama pa ti zadnje dve oktave nisu ni vazne <_< (sorry, nisam mog'o da izdrzim)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E to sam 'teo da te pitam: grid stoperi su ti 22K (ako se ne varam) a J74 (ili J109) bas i nije sa zanemarivim kapacitetom - da mu nije to mnogo? Ili ga slusas sa FR kutijama pa ti zadnje dve oktave nisu ni vazne <_< (sorry, nisam mog'o da izdrzim)

:moil: nije li to virtualna nula tute ?kuj briga za grid stopere kad nisu stoperi ......
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:moil: nije li to virtualna nula tute ?kuj briga za grid stopere kad nisu stoperi ......

Ma nula je u redu, nego se gradi LPF koji onda sece nize nego sto bi hteli ? 'Aj kad ti bude pri ruci, proteraj kroz njega 1kHz pa 20kHz i javi razliku u amplitudi... <_<
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma nula je u redu, nego se gradi LPF koji onda sece nize nego sto bi hteli ? 'Aj kad ti bude pri ruci, proteraj kroz njega 1kHz pa 20kHz i javi razliku u amplitudi... <_<

ma i s cika milerom i bez njega - bolje 22k na jfet , no 10 k na IRFiskreno - nije mi bilo bitno nikad pa se i ne setih to da merim :moil: ako je verovati Papi - -3db je 6Hz-80Khz
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ZenImam predlog, ........pozdrav

sto se mene tice - predlog je na mestu , zato i postoji podforum gotovi projekti ;ukoliko se niko drugi ne javi - buduci da sastavljam Davorov Babel -ja mogu iskoristiti neke slike koje sam vec sliknuo i snimiti ih jos ...... bilo bi fantomski da si ti - kojim sticajem okolnosti - dokumentovao izradu predmetnog box-a .....
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jos jedan Bumblefish is alive and well in Sombor :moil: Ako cenjeni kolega Impuls nema pametnijeg nacina da potrosi vreme, moli se da ode do isto tako cenjenog kolege Damira i napravi par fotki. Nije sa fancy delovima ali je par muski napravljen :idea: sa odnosom W/kg od 1:1Inace, bilo je reci o Aleph CCSu, sa ili bez. Meni licno se puno vise dopao SA ccs-om, tj ne u pure SE modu. Bolja dinamika. Ukratko. I nije mi bas legao na FR zvucnike, mnogo vise mi se dopada kako zvuci sa Audiovectorima (2 way, easy load, >87db). Bas je neverovatno dubok. I kontrolisan. Cudom se cudim kako je ipak pevao kod Slobe sa LDRom i malim Sonidima. Mada, bice da je kod Slobe to zbog CD playera <_< PS jedan ovdasnji Pass znalac kaze da Papa nije dao seme Alepha, on bi i danas bio suva ezoterija i cisti Super Fi. Predmet vlaznih snova hi-fi ovisnika. Ovako, mnogi ga ne uzimaju u obzir pri odabiru buduceg projekta, verovatno zato sto je relativno jednostavan i jeftin za napraviti. Sto bi rekao Ptica, glupost je neunistiva...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E stvarno je dobro kutejce svaka cast na izboru <_<

Ma kako ne - pravio Mlava da ostane kod njega do Armagedona...No i da se greje malo vise sta fali (bitno je da se ne pregreva) - ja se secam da sam na MF-A1 kad jebio kod mene mogao caj da skuvam na hladnjaku.... :moil:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...