Jump to content

Philips CD100...khm...4400 eura ?


paja959

Preporučeni Komentari

pozz svima

htedoh vec pitati,sta strucno osoblje misli o Philips CD100 plejeru,danas ?...navodno je tu bilo tzv trial run proizvodnje,prije pocetka zvanicne prodaje,i uradjeno je nekih cca 700 komada,za raznorazne prezentacije,prije uvodjenja CD medija,kao takvog od strane Philipsa...msm ne kupujem,al brte cena polovnjaka,koji je modifikovan,je 4400 eura (!!!!)...mrzi me da skidam slike,evo linka,sa iznutricama...

help me somebody :D...ovo je verovatno jedan iz te zvanicne preprodukcione faze...

i to je prodato,za manje od sat vremena,kako je oglas postavljen...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 8
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Taj plejer ima prototip čipove. Na nogicama i podnožjima pozlaćenim. Taj jedan čip košta jedno 500 evra 

WWW.DUTCHAUDIOCLASSICS.NL

On March 8, 1979 Philips publicly demonstrated a prototype of an optical digital audio disc at a press conference called Philips Introduce Compact Disc in Eindhoven, Netherlands.

 

 

Ali nije ovaj  Philips Anton Niko 3 (A/N3) plant at Nijmegen.:sarcastic_hand:

Philips-TDA1541-prototype-001.jpg

 

Nego je TDA1540.....

 

Šta da ti kažem ...Da je ovaj ko na slici pa i da je 4000 evra kao muzejski eksponat jer su ga sklapali  u Nijmegen

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Previše je... I sa prototip čipovima. 

Msm ljudi svašta kupuju i prodaju.... Skoro su za milon prodali stari Apple koji je sklapao Steve Wozniak.

Ali bar taj eksponat ima žestoku priču iza sebe :D  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Taj plejer je do pre 3-4 godine mogao da se pazari za 120 €, dok je recimo Marantz 63, koji je identican bio 300. Tad je bio 38 godina star, sad je 41. Kako odjednom postade 30x skuplji i otkud odjednom toliko kolekcionara? Čist hajp.

Ta idustrija se godinama iza pojave tog i drugih "prvih" cd plejera razvijala, lečila dečije bolesti, pre nego sto je počela da propada i da štedi na delovima i smišlja marifetluke ili da ako nešto pošteno uradi, bude preskupa

Na kraju krajeva, kome treba CD, kad je to nosač koji su i kasete, koje su 20 godina starije, nadživele, o pločama i da ne pričam. 

Da ne bude da sam neko ko ga nema, imam ih tri (i palim ih o svetkovinama) , ali to ima samo veze sa nostalgijom i drugim bolestima u eri strimera multimedije i značajnog napretka u toj sferi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...