Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

greška nije dva nego jedan dan od kojih samo šest sati na zaobljavanje ivica , uz pomoć sferičnih freza sa dijamantima .. sa velikim brzinama .....hromiramo u dve nijanse .....inače hromiranje aluminijuma je jedna od novih tehnika ....Bočne stranice su 14 mm dok zadnja pada na 9 mm .....dno od čelika 3 mm ......vuče nekih 7 kw .......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.amaudio.it/ odmah u vrhu kad se otvori stranica ima recenzija od AR-a u PDF-u ......zaobljeno i kažu da ga mašine dva dana rade .....prednja maska min 5 cm

Ovo treba da se sačuva u temi o dizajnu audio komponenti, ako imamo takvu.Inače mi se ne sviđaju "ogledalske" prednje ploče a razlog se lepo vidi kod ovog uređaja, ogleda se u njemu i tepih i parket i svašta-nešto.Preterana nabudženost spoljnog izgleda arogantno sugeriše preterivanje u unutrašnjosti. Koliko bi ovakav amp itd. koštao u Švici? :heat:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Opljackas banku, snabdes se parama i kupis pojacalo. Jao bre Rade, navodis nas na blud, razvrat, kriminal i gresne misli...

Ovo treba da se sačuva u temi o dizajnu audio komponenti, ako imamo takvu.Inače mi se ne sviđaju "ogledalske" prednje ploče a razlog se lepo vidi kod ovog uređaja, ogleda se u njemu i tepih i parket i svašta-nešto.Preterana nabudženost spoljnog izgleda arogantno sugeriše preterivanje u unutrašnjosti. Koliko bi ovakav amp itd. koštao u Švici? :heat:

http://www.amaudio.it/page76.html evo za vas dvojicu , pojačalo koje je jeftinije a nije ogledalo ......inače ja sam par puta naglašavao da i kod kutija preterean sjaj umara oči , tako je i kod pojačala . Izuzetno pojačačalo po zvučnim testovima ......na nekim privatnim testiranjima / inače je samo tamo to moguće pa i rezultati mogu biti nemogući / je poređen sa Alojinim najboljim pojačalom koje je stukao na foru da je Aloja navodno euforičan na visokim .....a ja baš volem euforiju . U ovom slučaju se radi o demonstraciji sile , evo šta možemo i umemo .....čak su pravili u AR-u računicu , koliko treba para za kućni bioskop pošto ima i takvo pretpojačalo pa onda treba i toliko pojačala .....pa kao možete kupiti mali stan u rimu ili milanu a možda i celu kuću negde u pizdincima . U svakom slučaju su naveli da nije za običan svet a ni za neobičan , nego za one koji imaju para .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Na unutrašnje drvene stranice kutije za phono preamp sam zalepio bakarnu foliju. 0,1mm širine 40cm (Rajan - nešto više od 300 dinara za 1 metar). Nameravao sam da je zalepim lepkom, srećom da ga nisam danas imao (svežeg), pa sam foliju zalepio obostrano lepljivom trakom. Foliju sam sekao cuter-om (ide teško), dok se nisam setio običnih makaza (veoma lako). Od alata je još potrebna oklagija, za ravnanje folije :)

Postavljena slika

zalepljeno:

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pazi da ta oklagija ne dospe u pogesne ruke-moze biti vrlo opasna... :buehehe:

Jedva sam je oteo iz pogrešnih ruku, sad' je ne vraćam više :)

Woli, kako izgleda kad ne zabrljaš ?Meni možeš ovoliko da zabrljaš kad god poželiš :)

1. Trebalo je prvo da zalepim foliju pa da montiram šipke - bilo bi lakše zalepiti, ovako sam lepio između šipki.2. Pogledaj zadnju ploču phono preampa - nisam dobro merio, malo je otišla gde ne treba3. Trebalo je da falcujem stranice više a ne na pola (u 17-18mm bih mogao da šrafim gornju i donju ploču direktno - urezivanje navoja u aluminijum nije jednostavno)4. Ako bolje pogledaš prednju ploču phono preampa, videćeš tačku u donjem desnom uglu - malo je falilo da je probijem ureznicom. Vidi se mali "bubreg"Sledećeg puta će biti bolje. Ovako - nije loše :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gledam ovu temu nekoliko strana unazad i bogami, cestitasmo nekoliko decice tatama DIYer-ima, i to je sjajno! :good2:Medjutim, za nekog ko gleda sa strane, imajuci u vidu naslov teme, odma' je jasan odgovor na pitanje: "cime se zanimaju DIYer-i kad ne prave uredjaje?" :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pazi da ta oklagija ne dospe u pogesne ruke-moze biti vrlo opasna... :buehehe:

OFF gledam juče neki kineski film i kao fol neka klasična istočna tuča .....ono kao fol menjaju mačeve , letve i ostala opštepoznata istočna oružja i bi sve to nekako u redu dok jedan ne dograbi nešto što podseća na poluosovinu od Fap-a ......pa se nešto mislim , da je ipak bolje , ako već treba i mora biti , da je bolje da vrati oklagiju ......jer kako se meni čini je mnogo bolje da ga izudara sa oklagijom , nego da ga švićne dva tri puta sa nekom poluosovinom ....... kao u onom vicu .....druže sudija on je mene izudarao sa nekiom šibom , a ja sam njega samo dva puta švićno sa levčom .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

OFF gledam juče neki kineski film i kao fol neka klasična istočna tuča .....ono kao fol menjaju mačeve , letve i ostala opštepoznata istočna oružja i bi sve to nekako u redu dok jedan ne dograbi nešto što podseća na poluosovinu od Fap-a ......pa se nešto mislim , da je ipak bolje , ako već treba i mora biti , da je bolje da vrati oklagiju ......jer kako se meni čini je mnogo bolje da ga izudara sa oklagijom , nego da ga švićne dva tri puta sa nekom poluosovinom ....... kao u onom vicu .....druže sudija on je mene izudarao sa nekiom šibom , a ja sam njega samo dva puta švićno sa levčom .

Pa jes' ono... a i navikao sam na oklagiju :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

oklagija je najbolja za domaće rezance .....mada kad malo bolje razmislim , onako razvijeno testo bačeno na plotnu od šporeta nikad nije bilo loše .....loša je bila uvek ona cika i vriska što kradem testo .....malo pričamo o uticaju oklagije na samogradnju ...nije baš sve u osciloskopima :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...