Jump to content

Popravka Behringer B2031A pojačala


Dedskin

Preporučeni Komentari

Napisano (izmenjeno)

Citajuci ovu temu setih se da imam par ovih cipova u fioci. Rekoh ajd da pogledam... 

Hm... Mislim da su fejk... :(.

p. s. Lm3875... 

3886 fejk.jpg

Izmenjeno od Vix
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 hours ago, Mikorist said:

Ovo su fejkovi kineski (ebay i alibaba)

 5232121845_ac29980d3f_b.jpg

 

Ovo je orginal 

FB_IMG_1561235806227.jpgovi imaju u Mouseru

DSC_0019.jpgpakovanje u kome dolaze

---------

chp1.pngovi su obsolete (nema ih)


Evo još (ima gomila postova na diyaudio.com o ovome)

2024-04-18_19-42.png

E na mojima su ovi što kažeš oboslete (nema ih) 
To sam znao , nisam se ni nadao da ću original naći , jednostavno pojačala se više ne prave sa tim čipovima , što ne znači da su loši
A ovaj novi što sam uzeo  je kao ovaj što si pokazao u kakvom je pakovanju .
E čisto ljudi da znaju koje su  verzije .
Bravo za informaciju.

A off topic , znao sam ja da je ovo prevaziđeno ,  ima bolje ,  cenim klasa D je ravnija ,  efikasnija , itd ...
Al imam i to , samo nemam na aktivnim skretnicama .
I još bih hteo  Tranzistorsku modernu varijantu A klase , dobiješ 10W , možda 20W , al meni je to dosta .

Još kad bi uspeo da uzmem neke monitore , izvadim pojačalo stavim A klasu , e to bi mi bio vrh , i još pream sa niskovoltažnim novim Lampama .
Al da ima on off , oćeš lampu nećeš lampu fazon .
To mi je želja , eventualno i to ću uraditi .


Odradio sam video , pa sad ću obradim pokažem malo šta se dešava 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 26 minuta, Dedskin reče

niskovoltažnim novim Lampama

Ja mislim da ne postoje takve cevi - samo NOS / New Old Stock tj cevi proizvedene recimo 1959 i nekoriscene, stajale u magacinima distributera i trgovaca svo to vreme - nema garancije da ce raditi kao nove zato sto su lezale decenijama nekoriscene.

Erno Broberly ima hybridni projekt sa ECC86 + IRF izlazima, namenjen mislim kao headphone amp ali se moze koristiti kao i line preamp. Ovo radi cini mi se sa oko 24 Vdc napona.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 hours ago, Vix said:

Citajuci ovu temu setih se da imam par ovih cipova u fioci. Rekoh ajd da pogledam... 

Hm... Mislim da su fejk... :(.

p. s. Lm3875... 

3886 fejk.jpg

Meni deluju bolje od mojih . Ajd molim te , ja nemam gde da kupim , zvao sam nemaju a ne bi da čekam ako nešto krene naopako .
Ako možeš da pomogneš drugaru , plaćam kao u prodavnici , ako dođe do toga pustim PM


Sad exportujem video iz Premijera , a reko malo da obradim boje malo denoise 30 min proces pa upload ..
Kupio sam dva mikrofona  bubice za kameru , fantazija Boya ,  jedan dam klincu drugi mi keva izgubi .
I sad sam na kameru morao snimati zvuk .Ja 10 godina radim sa zvukom , 3 profesionalna mikrofona 
sveo se na mikrofone na kameri  , ako nekog bude interesovalo Canon G1X.
Stiže video za jedno sat vremena , dok proces i upload ne reše posao .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, krca44 said:

Ja mislim da ne postoje takve cevi - samo NOS / New Old Stock tj cevi proizvedene recimo 1959 i nekoriscene, stajale u magacinima distributera i trgovaca svo to vreme - nema garancije da ce raditi kao nove zato sto su lezale decenijama nekoriscene.

Erno Broberly ima hybridni projekt sa ECC86 + IRF izlazima, namenjen mislim kao headphone amp ali se moze koristiti kao i line preamp. Ovo radi cini mi se sa oko 24 Vdc napona.

Imaju imaju , NOS da , nije to nova tehnologija , al u mom pojačalu su kineske , a nisu ni one loše , mada planiram neke Ruske , il tako bolje nabaviti .
Sigurno će biti promene u zvuku , al ta promena nema neku definiciju da ti sad kažeš , ovo je bolje .
Sve je to individualno , kome šta odgovara , al u svakom slučaju , da i to je na listi .
I voleo bi jedan Desoldering Station . A jao , napatim se onom pumpicom .
Al kad to meni treba 2 puta godišnje , žao mi dati 17000, pa to je trećina moje plate , malo manje .
a ako računam šta mi ode na troškove i šta mi ostane , to mi je sve od plate .
Eh kad sam 10 15g radio zvuk , i elektroniku , sve živo , i banke nema od toga .
Sad sam pravik , bar ima neke banke , ne kopam , imam kancelariju , neću da se žalim.
Ima i gore .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 10 minuta, Dedskin reče

Imaju imaju , NOS da , nije to nova tehnologija , al u mom pojačalu su kineske , a nisu ni one loše , mada planiram neke Ruske , il tako bolje nabaviti .
Sigurno će biti promene u zvuku , al ta promena nema neku definiciju da ti sad kažeš , ovo je bolje .

Pre nabavke drugih cevi obrati paznju da kineske oznake nekad nemaju nikakve veze sa ruskim / zapadnim ekvivalentima - proveri dobro sta je stvarno u pojacalu putem datasheet-a za kinesku cev pa potom vidi dalje.   

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, krca44 said:

Pre nabavke drugih cevi obrati paznju da kineske oznake nekad nemaju nikakve veze sa ruskim / zapadnim ekvivalentima - proveri dobro sta je stvarno u pojacalu putem datasheet-a za kinesku cev pa potom vidi dalje.   

Pa da pitaću ovde Iskusnije , znaš kako nekad sam imao vremena da sve znam i istražujem , radio sam zvuk , bolelo me uvo , radio i astrofotografiju , dobio bebu moro se zaposliti , i sad druže radim od 6 od 15h pravne poslove u katastru , plus pripremam Pravosudni da bi dobio mesto šefa pravnog odeljenja . Eto imam vremena da za 2 fakin meseca  promenim par ICeva , a videćeš sad u videu ako budeš gledao , ma žurim takav mi je život , uključim napajanje sa trafoa dvofazno tj dual rail , na konektor za izlaz na zvučnike , znači faktički trafo uključio na pojačalu na izlaze za zvučnike , i sva sreća , iskustvo par puta me udarila struja dobro , par sprava sam spržio i sad koristim ono sa sijalicom za ograničavanje struje , i nadam se da nisam spržio nešto sad opet na ploči .
Voltaže su na podnožjima ICa dobre , valjda nije otišlo u skretnicu i spalilo neki od OP Ampova i šta već može biti , al sijalica se upalila , i za 5s ja sam skontao i ugasio .
Žao mi što nisam video pokrenuo tad , nego sam nameštao samo sve za video da počnem .

Tako da evo malo video smej se . nadam se sutra Part 2 , samo zalemim pojačala nije ništa ostalo drugo da se uradi , al pogledajte video .
Našao sam 12V na jednom pinu LM3886T , sad ne znam jel to minus 12 ili 12V , vidi se po videu gde kako su orjentisane pipalice .
Pa ako neko uoči neku grešku , nek javi , evo postujem video ispod .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ivinjavam se , brzina , evo mama ide u grad tata da čuva bebu .
Nisam proverio oba rejla u videu . Samo jedan . Al naknadno sam sad proverio shvativši da nisam obe faze proverio 
Obe su P2P 80mV ripple , a ne sviđa mi se to baš voleo bi manje jer to će sigurno da naraste kad se uključi load .
Biće verovatno 200mV ripple . Al mogu valjda i to da proverim .
Malo je teško kad sastaviš zvučnik kratki su kablovi , ali videću možda externi zvučnik da prikačim bar za bas , dovedem signal 
pošto ovaj osciloskop ima i signal Generator , ništa jako al taman za Audio .
Osciloskop ovaj fantazija za Audio rad .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vrisnuli su i za Bas LM3886T , znači treba mi još dva ako neko ima nek se javi na PM
Prvo mi nije radio visoki zbunio me skroz , al onda sam video da je na off stavljen , uklučio šljaka , al bas zuji ostao u onom modu  zujanja znači il je jedan otišao il oba , ali svejedno moram menjati oba .
Pa ako neće niko da se odrekne dva da naručim iz kine .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

25 minutes ago, Brijac said:

Ako hoces da opravis, onda narucis sa mousera. Nikakva kina. 

Naručio sam već , ono pakovanje od 5 , ma isti je to vrag , veruj sad sam probao kopiju na visokotoncu , nisam mogao ništa da primetim , e sad verovatno bi u Mauseru stiglo pre .
koliko je u mauseru i koliko se čeka .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ni nema u Masueru , a i da ima 1000din plus poštarine i to , ne vredi to toliko niti košta toliko . Nije to mercedes , jednom mi je crkao 15V stbilizator stavio kineski , ima tome 5 do 6g , misliš da mu je voltaža 16V, 15V samo je kućište malo slabije građe al više nego dovoljno da tera skretnicu , vište nego dovoljno .
E sad da ja ove zvučnike teram na 200W svaki dan , razmislio bi , al ne radim to , kažem 10 do 20W vrh  ako i toliko , imam problem sa Zvučnom pošto je toliko tiho da onaj pot nije balansiran pa jedan zvučnik glasniji bude , al imam drugi pot gde miksujem koliko signala ide i to stavim na 25% onda glavni mogu da dignem na 15% da budu balansirani .
 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 hours ago, Brijac said:

Ako je tebi dobro, rokaj 😁

Pa videćemo , eto sad je ploča popravljena , sad moram opet da odlemim LM3886T i probam kineze kad stignu u krajem maja . Ako stignu . Možda do tada uzmem odlemljivač , ako neko bude znao negde da se prodaje odlemljivač polovan može da javi .
A i ako ne bude dobro , uvek mogu da skinem LM3886T sa novog zvučnika .  Al eto biće interesantno da vidimo svi na forumu , original VS kinez . pošto imam jedan originalan , mislim da je to taj gde sam menjao 15V stabilizator , al pojačala su original .
Budemo videli , sledi opet čekanje , pa ćemo nastaviti , imam ja merne mikrofone .  Proverićemo .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...