Jump to content

Sigurna kupovina lampi


Lemić

Preporučeni Komentari

pre 7 časa, Lemić reče

Hvala za link, bio sam ga video, ali sad ga ne izguglah dobro.

Čitao sam da postoje te vojne sa zlatnom rešetkom i crvenim vrhom, al gde naći, pitao sam već Ivajla za njih, slikaj BNB molim te.

Ovaj par u žuto plavoj rolovanoj kutijici, ima na sebi broj 9004 i u rombu 9, ili 6, kako se gleda:

20231114_1439382.thumb.jpg.6d90140c6c7a32966f34a97e04b7c518.jpg

9004 znači datum proizvodnje - tj. april 1990

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

SuTo ne može ni Sveti Petar da rasčivija. Čito sam po netu, pričo dugo sa Jelenkom, kako se kome zalomi, menjale se serije kroz godine i verovatno repro materijal. Čak ni srarija godišta, koja se smatraju boljim, nisu zvučno uvek takva, takođe mi reče da je jedan birkao i bolje mu zvučala obična od EV. Ja ću sad da navučem šta budem mogao pa ću bockati. Zezao sam se lane sa 81, jedno 7-8 pari raznih firmi, svaki za sebe, naravno, Telefinken iznad, tako nekad i sa 88micama, ruska bolja i od Telefunkena. Izgleda da su sve njihove pandam cevi bolje za uši. Ja sam izmenjo svega par 6n23p, OTK, nem pojma koja je, bolja od obične, nije razlika ne znam koja, ali se čuje. Nisu te cevi skupe, pa se može.

1 minute ago, MARSAUDIO said:

9004 znači datum proizvodnje - tj. april 1990

Znači, poslednja serija, neki kažu i najbolja, čuće se uostalom.

Ono što mi je enigma, da li bi svakoj toj cevi, trebalo tražiti radnu tačku ponaosob, nalazio sam i takva mišljenja, jer je ruski standad varirao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, MARSAUDIO said:

OTK ništa ne kaže o kvaliteti, to je samo broj testera koji je testirao ovu lampu

Šta znam, navodno tad zadovoljavaju neki minimalni kriterijum, navodno vojni. Jelenko mi reče da ima i koje su uparene unutar balona, pa još onda parene. Blesimetrija, radi to dobro i ovako, al pikanterija nije na odmet. Uzeću i par GM70, pa sam možda bolji kupac pa više predusretljivosti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...