Jump to content

Shure V15 / 3 Reparacija


krca44

Preporučeni Komentari

Dobar dan

Sinoc sam hteo prebaciti Shure na drugi gramofon i tokom skidanja headshell zica povukao sam kapsulu Shure zvucnie i ona je izasla par milimetara napolje, van sopljasnjeg plasticnog kucista ( koje je potom ubaceno u metalno kuciste ).

Na slikama se vidi sta sam uradio - ne mogu prosto da gurnem nazad.

Da li znate za nekog ko vrsi reparaciju ovde kod nas ili to mora ici u inostranstvo ?

 

Zahvaljujem za svaku informaciju

Krca

 

 

Shure V15-3  1.jpg

Shure V15-3  2.jpg

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da naravno ali...  pogledaj molim te onaj poprecni bakarni listic ispod trougla bakarnog - mislim da se on malo pomerio nadesno / ka gornjoj ivici na fotkama - sem toga ne znam tacno kako je sve stajalo tacno unutra - nesto blokira samo vracanje unazad, probao sam.

Dakle treba mi savet po mogustvu sta raditi tacno ako moram sam - ili jos bolje ako ima ovde neko kod nas ko zna kako da vrati kapsulu unutra valjano.

 

Dodatno zeleni pin - prvi odozgo na slici - povezan je metalnim listicem sa unutrasnjoscu kapsule i cini gnd spoj ( dalje sa headshell-om ) - cini mi se da se pin malo pomerio i mozda i sam taj listic metalni - pogledacu opet, nemam trenutno dovoljno jaku optiku, samo sa "trece ruke" sa krokodilkama i jednu malu lupu koja malko bolje uvelica.

 

 

P.S. Kad je izletela kapsula bukvalno se culo "klip" ..... mozda jer je oslobodjen bakarni trougao koji moguce normalno blokira izletanje kapsule - samo nagadjam... hocu reci kapsula je izletela kao da je otpusten neki mehanizam na feder koji ju je drzao u mestu - tako je izgledalo desavanje.

 

 

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Paaa .... znam da mnogi proizvodjaci to ne stavljaju ili spajanje jednog kontakta na gnd urade drugacije, unutra - neki mislim uopste ne prave ovu vezu.

Ja bih ga zadrzao jerbo je Shure tako zamislio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo sta sam zasad uradio : da bih namestio kako treba bakarnu slajfnu morao sam izvuci kapsulu jos milimetar.

Kad sam bakarnu slajfnu namestio gurnuo sam sve nazad u kuciste.

Sve bakarne povrsine su usle i vrh metalnog lista ( za gnd pin ) je usao u prorez kako treba.

Sad ostaje jos gurnuti ostatak potpuno u kuciste - napravio sam pauzu jer je potrebno upotrebiti silu - ovaj zadnji deo nece ici bas na finjaka, verovatno zbog starog lepka unutra ( sigurno ga ima unutar kucista i na kapsuli mada je nisam vadio celu da to potvrdim ).

 

Pauza dok smislim kako da upotrebim "blagu silu" i gurnem kapsulu do kraja.

Potom provera da li sve radi kako treba.

 

Napisem kad zavrsim kako je proslo.

 

Hvala  :D

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad videh da sam zapravo kapsulu namestio kako treba iz prvog pokusaja - malopre pogledah i vidim da je ona zapravo usla do kraja.

Jos sam malo pritisnuo klestima da budem siguran kako lezi, mislim da je ok.

Ostaje da kasnije montiram headsheall + iglu i probam sutra.... bice rada na protraktoru posto je stavljam na Lenco koji sam probao ovih dana i zacudo nista od rumble brujanja na koje sam se zalio - radi kao sveze podmazan ( mora biti da prvi put nisam odvrnuo kako treba oba srafa za fiksiranje motora u transportu ).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ha-ha radi mashala !

Probao sam sinoc na Lenco gramofonu i time se ovaj put "reparacija" zavrsava.

Ipak nije prvi put da se nesto slicno desi sa tako starim zvucnicama - Shure M95 kapsula se bila odvojila od spoljasnjeg nosaca sto je sredio Cikica sa Tosinog Bunara, zalepio ponovo - ovaj put sam mogao da sredim sam "kvar" koji nije bio neke komplikovane prirode - mada izuzetno je pomogla slika koja je nasao Auuu Zmaju na Vinyl Engine-u sto meni uopste nije palo na pamet da trazim.

U pojedinim trenucima - pre kretanja u opravku - razmatrao sam da cu mozda morati da kupim drugu Shure V15-3, gledao kako su skocile cene na ebayu i uopste mi nije bilo drago da puknem cca. 220$ + pdv za polovan komad s obzirom da sam veci deo tog novca namenio za nesto drugo.

Zahvaljujem se na pomoci 

Krca

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...