Jump to content

SB Satori dual concentric


Koja

Preporučeni Komentari

Pošto je ovaj deo foruma polumrtav, da probam da bacim bar nešto za diskusiju....

SB Acoustic izbacio coax drajver u Satori varijanti. Pre je imao neke samo iz jeftine PFC serije. Ovo sad deluje prilično dobro:

SBACOUSTICS.COM

PRODUCT COMPARISON

satori-coaxial-jpg.390706

Veličina je negde oko 6.5" pravih. Deluje fino. Grafikoni takođe solidni. Trebalo bi da je dovoljno kvalitetan i u bass područiju, tako da može da ide i sam u kutiju. Cena valjda oko 275 eur komad. Običan Satori (non-coax) je 100tinak evra manje, ali onda treba i visokotonac.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, liči zbog ovog vešanja (ko zna da li je platneno ili neko specijalno gumeno).

Zanimljivo je da je bass 8 oma a tweeter 4 oma. Kod 8 omskih baseva je uobičajeno da je Re oko 5 i nešto oma, a ovde je 6.5 oma. To je otprilike duplo više nego Re kod 4 omskih drajvera. Da li to znači da SB očekuje da se ovaj drajver upari sa na primer MW19P-8? I onda u bass području spoje ta dva i daju 4 oma? Ali midrange bi i dalje ostao na 8 oma, mada je teško reći dok se bar ne izsimulira neka skretnica....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)
27 minutes ago, shonne said:

Da si @Koja reko da ovaj satori DC bolji od tannoy pa da ne diskutujemo vise 😁😛🤗

Nisam pominjao Tannoy, drugačiji je tip i ne može da se poredi.

41 minutes ago, shonne said:

Videcu kada budem ukljucio u pricu illuminator seriju. Da tvrdim nesto sto nisam cuo.

Pogledaj grafikone. Uzdaš se u slušanje? Vrlo neprecizan aparat, pod prevelikim uticajem emocija.

Illuminatori nisu nešto, tu i tamo poneki je dobar samo za mid područije (preko 200Hz). (edited)
Revelator 8531G00 je dobar i vrlo je sličan po svemu sa Satori midbassima.
Ecliptori su malo bolji ali zbog odvratnog izgleda dobijaju žuti karton, zbog cene drugi žuti i crveni što znači diskvalifikaciju :D

Izmenjeno od Koja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam 8531, probam 12M. Naravno da se uzdam u slusanje. 🤗

5 minutes ago, Koja said:

Nisam pominjao Tannoy, drugačiji je tip i ne može da se poredi.

Jedino po velicini. Isti djavo, ko kafa 2 in 1 i jedno i drugo. Fullrange 😛

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, ManicP said:

Svakom najbolji zvučnici (kao i ostatak uređaja a i muzika) iz vremena kad je erekcija bila najjača :character13:

Meni muzika svakako iz perioda pre nego što sam se rodio :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...