Jump to content

Dioda - potrebna zamena


krca44

Preporučeni Komentari

OK onda kad nabavim TL783 posto ja ne umem da dizajniram regulator.

A to sto sam pitao , pa sunce mu bozje - izvinjavam se - al stvarno - mozda sam preterao ali kad je Vladd lepo nabrojao mane regulatora sa kojim je sve krenulo - prosto sam se zapitao mogu li da stavim neki koji je mozda bolji a za koji imam delove.

Eto tako jednostavno.

A kako se zovu bas me briga.

 

TL783 ako neko ima moze da mi posalje par komada, platicu, ne mogu sada da to nabavljam od Mouser-a.

Dotle cu videti sta cu.

Hvala

:D

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisu to mane nego provizorni tok ideja pri modelovanju i doradi topologije, koje imaju razne podloge.:character13:

Ja sam za situaciju da svako sebi oformi podlogu za ideje, i uskladi sa mogucnostima...i sa okolinom koja hoce da pomogne.:D

Pa da tu odmervamo detalje koji su vazni da su bolji, a koji su manje uticajni...

Kada imas neki sliku da ne kaviziju o sklopu, lako se formira topologija prema potrebi, i samo definise trosak specificnog materijala.

Drugi pristupi tipa prosto je ili ultrajeftino povoljno, smatram da nisu za fine namene napajanja RIAA, niti nude neku ekskluzivu ili nivo funkcionisanja vredan paznje. 

Visok napon, mala struja, veciti prirodni izvor problema...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

TL783 sam narucio kod Vremeplova, navodno originali sa odgovarajucom cenom , oko 300+ dinara komad, 10 kom je 3,000 toliko se secam.

Narucio 4 kom.

Hvala

:D

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Do sada od onoga sto sam pravio dva phono preampa sam probao sa i bez stabilizatora.

Sstrsatov 6N16B ph+line - nepotreban regulator, radi odlicno sa C-RC-RC-RC.

6S3P-EV phono radi bolje sa Maida regulatorom u poredjenju sa visestrukim C-RC clanovima ( + jos bolje kad se doda Cathode Follower ).

Kako ce raditi ovaj sledeci phono ja ne mogu znati unapred, u kontekstu sa i bez regulatora.

 

Htedoh reci da neka kola izgleda rade bolje sa teskom pasivnom filtracijom ali to je tek stvar buducih eksperimenata.

 

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kolko se ja razumem u phono sekcije, a razumem se,

znam da je obavezno, to jest pozeljno D.C. stabilisano grejanje

(na primer kod EF86 ili ECC83) a visok napon ...

ja preferiram ispravljacicu i C - L - C - R - C.

nema potrebe za komplikacijama.

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, NIXIE reče

Jesil uzeo zenerku 82V 5W?

Ne , samo TL.

Treba da sad natenane napravim proracun delova za 240 Vdc / 30-32 mA na izlazu.

Ulaz ...bih mogao delimicno predvideti ali sacekacu trafoe koje sam narucio da imam vise informacija za PSUD2.

Od 5W zenerki trenutno imam na raspolaganju 12, 18, 62, 75, 100 Vdc / 5W komade.

 

P.S. Nisam gledao sheme za TL783 to cu malo kasnije ili sutra.

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, чика-Брка said:

znam da je obavezno, to jest pozeljno D.C. stabilisano grejanje

Na ovo da se obrati posebna paznja sto kaze cika Brka, narocito kod riaa to ima svoje razloge zarad izdizanja frekvencija dragih mreznom brumu za 15-20dB. Zato i najbolje rade sprave topologija C-R-C-L posto mreznom riplu dodatno pomeraju fazu.

Kod drugih, linearnih sklopova manjeg pojacanja moze da zadje u nebitnu sferu, mada niti je skupo niti skodi regulacija i gde nije obavezno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala

Gledao sam brzinski gde ima TL783 i kad videh da ima Vremeplov narucih, bez daljeg razmatranja, trenutno.

 

DC grejanje - za ovo i bilo sta sledece uradio bih prema Pette Millett pcb, LT/LM1085 ( LT1084 ) + dobro filtriranje pre njega ( imam ) + CMMR induktor sa 1uF mkp kondom ( imam ).  S obzirom da jedan trafo sadrzi HV i LV sekundare - taj tip induktora bi navodno trebao pomoci da ne dodje do kapacitivnog kuplovanja sekundara i prenosa shuma preko grejanja. Nadam se da je tako.

HV - neko moje razmisljanje za napredak ide u pravcu koriscenja induktora ( 1-2 ) uz elektrolite - pa eventualno stabilizator. Posebna kutija pod obavezno - samo jos nisam na tom nivou da sve to sprovedem valjano, bar tako cenim, zasad.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...