Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

Koliko se secam a jako mnogo sam zaboravio - podesavanja operativnog sistema su bitna kao i npr. layout komponeneti na komplikovanoj pcb.

Smatram da je Mika u pravu - vrlo je bitno koliko memerije odredis za procese reprodukcije i sta uradis sa svim drugim procesima koji teku pozadi.

Meni je samo problem sto to nisam radio otkad sam kupio novi PC jer sam sve zaboravio, dodatak je Win10 koji ne poznajem i radi mi samo Asio driver npr., ostale nisam jos ni instalirao.

 

Posto reprodukcija ide sa glvnog PC-ja, zasad jedinog ( u planu je neki mali samo za muziku ) - broj programa koji uopste postoji na racunaru je minimalan.

Win10 je dodatni problem - njegova grafika za ikone i slicno se nekad lako mogal gasiti po zelji a sada ne mogu da provalim kako da uopste dodjem do takvih setting-a npr., da ne pominjem podesavanja memorije za odredjene procese koje ne bih da radim napamet.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 13 minuta, krca44 reče

i radi mi samo Asio driver npr., ostale nisam jos ni instalirao.

Ako si instalirao JLS drajvere, a jesi,  imaš sva tri. Foobar i AP vide KS drajver, AIMP jok. Samo ih moraš selektovati u plejeru.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 13 minuta, NIXIE reče

Ako si instalirao JLS drajvere, a jesi,  imaš sva tri.

Valjda jesam - imam Asio ali nemam nista drugo ( jba zaboravio sam sad imena ) - Foobar .... sad si me uhvatio "sa spustenim gacama", ne mogu nista da se setim kako radi i kako da vidim kako radi....  output je JLS - toliko se secam i da sam Asio skidao i instalirao posebno sa net-a.

Pregledacu malo kasnije kad se glava razradi.

:bad_boys_20:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Prave drajvere dobijaš sa JLS sajta. Ima dva fajla za instalaciju. Kad se završi imaš Asio, Wasapi i Kernel Stream za JLS. U AP ili Foobar selektuješ koji oćeš. Samo što Aimp nema podršku za KS.

 

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 37 minuta, NIXIE reče

Prave drajvere dobijaš sa JLS sajta

Ja imam ovo :

JLsounds_USBAudio_v5.58.exe   za installaciju....

Update od ovoga dalje nisam radio.

Ne znam koji bi mogao biti drugi fajl  ?

 

Wasapi i Kernel sigurno nemam.

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

XMOS-USB-Audio-(v3.34.0).rar

Thesycon JLsounds_USBAudio_v5.58

Ova dva treba instalirati za Widoz da bi JLS kartica radila

Za Amanero samo ovo

Combo384 Driver 1.067 for Windows 10 - Windows 8 - Windows 7

ima i starih Amanero drajvera za XP i Vista, ali ne znam nikoga ko to više koristi, naročito Vistu

Za Apple i Linux ne treba ništa instalirati, kao o obično.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 časa, NIXIE reče

XMOS-USB-Audio-(v3.34.0).rar

Thesycon JLsounds_USBAudio_v5.58

XMOS-Stereo-USB-Audio-Class2-Driver-2023_v3.34.0.exe    Imam - valjda je instaliran

JLsounds_USBAudio_v5.58.exe  takodje 

Izlaz Sa Win10 i je JLS kartica - to sam video skoro pa znam.

Foobar moram da vidim ali Asio driver sam skidao i instalirao zasebno.  Tek onda je sve proradilo kako treba mislim.

Videcu jos pa cu javiti.

Kako proveriti da li je XMOS-Stereo-USB-Audio-Class2-Driver-2023_v3.34.0.exe  instaliran ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma neće da radi tako, sigurno si instaliso. Nego probaj Album Plejer u njemu se sigurno vide sva tri drajvera plus onaj Windozov osnovni. I Wasapi postoji u dve varijante, push i onaj drugi. Foobar je stari program možda treba za njega instalirati dodatne module da bi ih video. Ja isto vidim sve drajvere i u Foobar samo sam zaboravio šta sam mu radio. Ne koristim ga u opšte, a brzo zaboravljam.:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, krca44 said:

XMOS-Stereo-USB-Audio-Class2-Driver-2023_v3.34.0.exe    Imam - valjda je instaliran

JLsounds_USBAudio_v5.58.exe  takodje 

Izlaz Sa Win10 i je JLS kartica - to sam video skoro pa znam.

Foobar moram da vidim ali Asio driver sam skidao i instalirao zasebno.  Tek onda je sve proradilo kako treba mislim.

Videcu jos pa cu javiti.

Kako proveriti da li je XMOS-Stereo-USB-Audio-Class2-Driver-2023_v3.34.0.exe  instaliran ?

Foobar i njegove komponente.

WWW.FOOBAR2000.ORG

foobar2000

Otvori settings i videces na output sta mozes preko foobar da pustis. Vrlo je prosto 🤗

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, shonne reče

Otvori settings

Foobar - na preferences / devices / output - mogu da biram svasta i sve je selektovano a :

na preferences / devices / Asio je izabrana JLS sound (I2SOverUSB Audo Device) ( alternativa je foo_ds_asio ) 

Dodatno - Foobar - na preferences / devices / output - sve opcije su izabrane JLS, Nvidia Primary, Null Set, Headphones itd. ali nijedan nije setovan, svi su na automatici.   Za Speakers opciju je izabran JLS kartica

Za izlazni Device je izabrana opcija ( padajuci meni )  Asio  - I2SOverUSB Audo Device.  Ovo je jedina opcija sa JLS karticom koja postoji.

Ovako radi izlaz na DAC i to je jedina opcija koju imam, nema Kernel Stream ili Wassapi.

 

XMOS exe file je raspakovan iz .rar fajla pa samim tim mislim da je instaliran / trebao bi biti ali nisam siguran 100%, nisam stigao danas da proverim.

 

Verovatno cu da uradim instalaciju ponovo jer u startu morao sam da trazim Asio na net-u ( mozda Foobar sajt ali nisam siguran ) i tek je onda proradila muzika ( u svim rezolucijama ).

 

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

BLOG.DDDAC.COM

Introduction It is in the name DDDAC… I have spent so many years on DACs, it was about time to follow up on my curiosity on R2R ladder DACs. Not the ones inside a chip – we know them well in the meantime – but the discrete ones. A decade or so ago, very... Read More Read More

Doede nema preča posla nego da sluša i meri Kineske dakove.:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...