Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

25 minutes ago, Mikorist said:

Ma sve je to super....Ali ima razlike između Scale 1 i 6 . Na 8 je prejako za slušanje. Kreće distorzija.

Pojma nemamo rusi na kojoj skali kompresuju FLAC. Na Tidal-u nigde ne piše koja je jačina ali mislim da je 1- zvuči pretiho. 

 

Zato jedan isti album vrišti na jednom torrentu a na drugom je ok...  Svi su različitih nivoa. Jedan album odvrćeš na pola - drugi skida malter sa polfona na pola. 

Ideja MQA je bila da upravo te izmene koje su za Flac karakteristicne spreci, ali se ispostavljja da se i MQA da lako menjati, NAŽALOST.

MOŽDA JE UPRAVO TO I RAZLOG ZAŠTO MI MQA BOLJE ZVUČI OD OVIH MOJIH OČITO OSAKAĆENIH FLAC.

Jeste MQA sa Tidala sa gubitkom pri kompresiji ali bar nije OSAKAĆEN kao moji Flacs očito.

Neil Young poredi svoj studijski snimak (koji mi nemamo, već najčešće imamo ko zna kako i sa kojom opremom napravljene Flacs) te mu je LAKO da cuje inferiornost MQA (možda bi ja čuo) a ja čujem inferiornost svojih verovatno osakaćenih Flacs kako Mika lepo reče.

Možda je upravo to razlog zašto mnogi kažu da Qobuz bolje zvući od Tidal (Qobuz je verovatno imao jako kvalitetan standard odabira Flacs koje su postavili u svoju labrary) pa oni koji imau i Qobuz i Tidal to lepo mogu da i čuju.

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 časa, Mikorist reče

sacd_extract je SACD ripovanje.... dekodiranje TOC fajlova - pod zaštitom (enkripcijom)

dsf2flac dekompresuje  na 44100, 48000, 88200, 96000, 176400, 192000, 352800, 384000, 705600, 768000

Na SACD-u (i ripovima u .iso formatu dostupnim kod "Rusa") DSD je u DSD64 kvalitetu na 2.8224 MHz, daleko od DSD256 na 11.2MHz.

Dodatno, većina komercijalno dostupne muzike na SACD-u je izvorno PCM (zbog obrade, mixing-a i drugih stvari koje je nemoguće izvesti u DSD formatu) pa je samo na kraju konvertovana u DSD. ...Tako da je tu priča o svežini voća veoma upitna. :)

Naravno da postoje snimci specijalizovanih audiofilskih kuća, koji su u direct-to-disc maniru snimani u DSD bez ikakve obrade, ali su oni u velikoj manjini, ... a često su i izbor muzike i izvođači nikakvi. :D

 

pre 4 časa, Mikorist reče

....Ni jedno ni drugo nije pravo voćno piće. Daj mi sveže ceđeni sok od pomorandže preko većine flaširanih. Moj sokovnik je uvek pri ruci.

Svi formati koji postoje (WAV, FLAC i MQA) napravljeni su od iste datoteke originalnog DSD

.... 

- zato svoj sok sam cedim iz DSD er znam koja mi jacčina treba.

:D

 

Nažalost, većina muzike koju najviše slušam, nikada i nigde nije izvorno bila dostupna u DSD formatu.

Ako mi neko kaže gde mogu da nađem DSD fajlove npr. Bitlsa, pa da ih sam sebi nacedim, biću mu veoma zahvalan. :)
...Ali izvorne, izdate od strane matične izdavačke kuće, a ne okačene na rutracker od strane nekog entuzijaste koji je hires PCM download ili vinil rip konvertovao u DSD u kućnoj varijanti. :)

...A nešto nisam nikada ni bio ubeđen u superiornost DSD formata kao takvog, ali to je već druga i duga priča u koju radije ne bih ulazio. :)

Kvalitetno produciran snimak će svirati odlično bez obzira na format. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 8 minuta, Kuja reče

DSD256

Ama skidao ja preko torenta ISO fajlove i sam konvertujem. Nemam ideju sta rade. Svaki torrent zvuci razlicto po jacini.

Isto je i na Tidalu. Kao da slusas rusku trafiku. Samo vrtis volume gore dole . Nemaju tonca kao na radiju da iznivelishe to muski.:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 minutes ago, Srecko said:

MOŽDA JE UPRAVO TO I RAZLOG ZAŠTO MI MQA BOLJE ZVUČI OD OVIH MOJIH OČITO OSAKAĆENIH FLAC.

Jeste MQA sa Tidala sa gubitkom pri kompresiji ali bar nije OSAKAĆEN kao moji Flacs očito.

.....

Možda je upravo to razlog zašto mnogi kažu da Qobuz bolje zvući od Tidal (Qobuz je verovatno imao jako kvalitetan standard odabira Flacs koje su postavili u svoju labrary) pa oni koji imau i Qobuz i Tidal to lepo mogu da i čuju.

Moguće je da je izbor/izvor muzičkog izdanja u pitanju, da se ono što slušate na Tidalu razlikuje od onoga što imate u FLAC-u u smislu drugačijeg masteringa,  te da format, MQA ili FLAC, nije presudan.

Recimo albumi Davida Bowiea postoje u barem 6 ili 7 digitalnih (re)izdanja i sva zvuče različito.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

pre 13 minuta, Kuja reče

Nažalost, većina muzike koju najviše slušam, nikada i nigde nije izvorno bila dostupna u DSD formatu.

 

Pa ni kod mene. Pola nema na Tidalu. Nešto ima na rutrakeru ali to je sa ploča i kaseta semplovano na flac...Druga polovina (elektonika) nema nigde - izdato je preko Bandcamp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Mikorist said:

Ama skidao ja preko torenta ISO fajlove i sam konvertujem. Nemam ideju sta rade.

Znam ja. :)

Na istom tom torent sajtu su skinuli krekovan Weiss Saracon i onda, u 99% slučajeva, već skinute PCM fajlove ili vinil ripove konvertuju u DSD zato što su čuli da je DSD bolji. :)

Retki su oni koji imaju pravi DSD snimač pa vinil ripove sami rade direktno u DSD formatu i kače ih na torente bez ikakve obrade.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 minutes ago, Kuja said:

Znam ja. :)

Na istom tom torent sajtu su skinuli krekovan Weiss Saracon i onda, u 99% slučajeva, već skinute PCM fajlove ili vinil ripove konvertuju u DSD zato što su čuli da je DSD bolji. :)

Retki su oni koji imaju pravi DSD snimač pa vinil ripove sami rade direktno u DSD formatu i kače ih na torente bez ikakve obrade.

 

Ne verujem da ima mnogo njih, ako ih uopšte ima, koji će toliki trud i investiciju u opremu da stave na sajt za besplatan download.

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Mikorist said:

Nema obrnut proces da staviš u TOC pa u ISO.

Ima. Rade ljudi i to.

Postoji i SACD authoring softver.

 

Na Rutrekeru imaš celu sekciju koja između ostalog sadrži i SACD .iso fajlove koji su dobijeni konverzijom iz različitih izvora (LP, DVD-A. Blu Ray, itd) :

Hi-Res форматы, оцифровки » Неофициальные конверсии цифровых форматов » Конверсии SACD

 

Recimo ovo je konverzija orginalnog PCM DVD-A diska u SACD .iso:

[SACD-R][DVDA] Metallica - Black Album - 2001 (Heavy Metal)

..ili konverzija FLAC vinil ripa u SACD .iso:

[SACD-R][LP] Michael Jackson - Bad - 1987 (Epic/Sony Inc 28.3P-800 LP - Japan) DSD-64 (Disco,Pop)

...i tako dalje. :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Kuja said:

Postoji i SACD authoring softver.

Recimo:

https://gearspace.com/board/mastering-forum/71895-dsd-gt-sacd.html

SACD Creator:
nexStage SACD Creator is an easy, “one-button” SACD premastering solution that converts DSD content into a complete SACD cutting master, ready for replication. SACD Creator is a comprehensive suite that converts DSD or DSD EM (Edited Master) files to a complete, verified SACD disc image. SACD Creator includes software metering, DSD to DST encoding, authoring, verification and logging via an simple graphical user interface. With integrated tape library support, SACD Creator is for Windows 2000 & Windows XP…Learn more.

• converts DSD or DSD EM files to a fully verified SACD disc image
• provides soft metering
• performs DSD to DST lossless data encoding
• includes SACD authoring
• enables verification of finished image
• audit trail support with logging function
• supports delivery to AIT tape mechanisms
• Available for Windows 2000 & XP

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... ima tog još :) :

https://audiophilestyle.com/forums/topic/29197-creating-an-sacd/

A SACD-R can be created by Philips SuperAuthor software. I have successfully reauthored more than 100 SACDs. They can be played on Pioneer, Sony, Cambridge Audio, NAD, Denon, Marantz, older OPPO models and many other universal players.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 9 minuta, Kuja reče

... ima tog još :) :

https://audiophilestyle.com/forums/topic/29197-creating-an-sacd/

A SACD-R can be created by Philips SuperAuthor software. I have successfully reauthored more than 100 SACDs. They can be played on Pioneer, Sony, Cambridge Audio, NAD, Denon, Marantz, older OPPO models and many other universal players.

Aha i ja sam Betmen. Mogu sta oćeš da prebacim . Sve što kažem na internetu je realno. Mogu i da letim. 

 

Mogu i spisak opreme da navedem za letenje. I još živim u Moskvi i usput postavljam torrente :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa šta misliš kako se prave "fabrički" SACD-ovi od DSD fajlova? :)

Mora da postoji neki authoring softver uz pomoću kog se to radi?

Kao što je neko krekovao Weiss Saracon i postavio ga na torent sajtove, verovatno postoji i krekovana/piratska verzija nekog SACD authoring softvera.

Odakle inače oni primeri DVD-A to SACD i LP to SACD konverzija na Rutrekeru koje sam postavio u prethodnom postu? :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Mikorist said:

Evo dokaz u suprotnome

Rus sempluje na  TASCAM DA-3000

Screenshot 2023-07-04 at 12.38.10.png

I na autobusima pišu imena različitih banaka pa nikada nisam ušao u bus da podignem novac :D.

Danas 99% ljudi laže i o običnijim i beznačajnijim stvarima (obično takvi sajtovi ostvaruju ogromne profite po raznim osnovama) pa mi ne uzmite za zlo što sam skeptičan.

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Kuja said:

Pa šta misliš kako se prave "fabrički" SACD-ovi od DSD fajlova? :)

Mora da postoji neki authoring softver uz pomoću kog se to radi?

Kao što je neko krekovao Weiss Saracon i postavio ga na torent sajtove, verovatno postoji i krekovana/piratska verzija nekog SACD authoring softvera.

Odakle inače oni primeri DVD-A to SACD i LP to SACD konverzija na Rutrekeru koje sam postavio u prethodnom postu? :)

Sada je ovaj film Orsona Velsa Truths and Lies

EN.M.WIKIPEDIA.ORG

aktuelniji no ikada.

U današnje vreme pitanje je šta je uopšte original a šta kopija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, Mikorist reče

Ama ja pričam jedno ti ideš u drugu temu. Pričam da skidam ISO orginale kad mi trebaju. I znam da su orginali.

 

Možda je do zabune došlo zato što je u istom postu/rečenici pomenuto ripovanje SACD diskova i DSD256 na 11.2MHz

pre 4 časa, Mikorist reče

Svi formati koji postoje (WAV, FLAC i MQA) napravljeni su od iste datoteke originalnog DSD

...sacd_extract je SACD ripovanje.... dekodiranje TOC fajlova - pod zaštitom (enkripcijom)

... zato svoj sok sam cedim iz DSD

 

pre 2 časa, Mikorist reče

Am kad skineš ISO fajl - samo je sačuvan SACD kao ISO...

... DSD foldere ne skidam...samo ISO 

 

... a ISO originalima se mogu smatrati samo ripovi originalnih zvaničnih SACD diskova koji su DSD64 na 2.8224 MHz.

Zvanična originalna izdanja ne postoje u većem kvalitetu zbog samog SACD standarda: https://en.wikipedia.org/wiki/Super_Audio_CD

Ne sećam se da sam na Rutrekeru nailazio na .iso torente koji su u većem kvalitetu od DSD64.

 

Na torentima, DSD fajlovi u jačem kvalitetu (DSD256 i sl.) su, najčešće, ili delo entuzijasta koji različite formate prepakuju u DSD, ili možda malobrojna izdanja specijalizovanih audiofilskih kuća kao što je na primer 2L: https://www.2l.no/

E sada, da li postoji neka diskografska kuća koja u svojoj zvaničnoj ponudi originala ima i .iso fajlove u kvalitetu većem od DSD64 ne znam, ...ali prihvatam primere. :)

 

Odo' i ja, ne želim više da davim. :) Zabuna je bila DSD256 vs SACD standard vs torent .iso fajlovi, pa kao reko' da razjasnimo. :D

... I znam, što više objašnjavamo sve je dosadnije, ali to je što je! :)

Većina stvari na forumima sličnim ovom je većini normalnog sveta super dosadna! :D

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ama sve što sam skinuo je DST64 - ono je samo primer bio kako se ripuje.  Jebote  mora moja da bude zadnje a ne tvoja.  Utataataaaaaa. :tongue10:

Sad ću da izmenim postove (puji piki ne važi) ako ste toliki sitničaari. Nisam razmišljao da to može glupost da napravi. Jebo brojeve bre i DSD. 

Boli me briga i da li je FLAC superioran u odnosu na neki drugi format.  Vratite mi moj smešak nazad. :D

Ali ne, ljudima je bitno samo da gomilaju Terabajte nekakvog muzičkog materijala koji nikada neće uspeti pustiti.

Msm ako sad imamo 50/60- nema šanse da preslušamo 3TB :)

Niko u suštini ne slusa muziku nego se nadmećemo ko je precizniji tehnički. Trlababa....:buehehe:

:connie_38:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...