Jump to content

Radio akustika RP 5025 s


djuma89

Preporučeni Komentari

Pre sat vremena, djuma89 reče

Koji je efekat zamene 2.2uF C122 i C222 sa 2xMKS

Bolje zvuče od polarisanih sprežnih elektrolita. Isto ti važi i za druge sprežne elektrolite, samo je pitanje mesta za ugradnju. Ako ostavljaš elektrolit, premosti ga odozdo sa 0,1uF Wima MKS 100V ili stavi neki veći, recimo 22uF 63V premošćen sa 0,1uF. Sve sprežne elektrolite treba premostiti sa 0,1uF.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 46 minuta, djuma89 reče

C206 i C106 na semi su 470uF a ja sad izvadio kondezator i on je od 47uF???!!

Stavi slobodno 470uF ako može stati.

C124 i C224 premosti odozdo sa Wima MKS 0,1uF 100V, možeš staviti i neki veći umesto 22uF, recimo 100uF 16 ili 25V

Umesto C130, 132, 230, 232  stavi elektrolit (pazi na polaritet) 47-100uF 63V i premosti ih odozdo sa 0,1uF

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 10 minuta, NIXIE reče

MJE ako ti je stalo da malo bolje zvuči. Na tom mestu može da radi milion tranzistora.

Narucio sam u Kelko i wima kond. takodje. 

Desni kanal cu samo pastu da promenim, da vidim kolika ce razlika u zvuku da bude. Da uporedim fabricki i MJE

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jos jedna stvar koja me interesuje, neko je menjao mrezni kabl. Da li da ubacim trožilni kabl, Ili da ostavim bez uzemljenja?

Po meni svaki uredjaj koji ima metalno kuciste mora biti uzemljen. Ovde je i trafo vezan za kućište...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 16 minuta, vladd reče

Izlazni stepen su diskretni darlington parovi, pa tu nema isticanja kvaliteta jednog tranzistora.

Tim sklopovima se mnoze pojacanja pojedinacnih tranzistora, tako da je bitan proizvod, a ne pojedinacna situacija...

Mislio sam na poredjenje levog i desnog kanala. Levi sa MJE a desni sa BD285/BD286

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 41 minuta, djuma89 reče

Jos jedna stvar koja me interesuje, neko je menjao mrezni kabl. Da li da ubacim trožilni kabl, Ili da ostavim bez uzemljenja?

Po meni svaki uredjaj koji ima metalno kuciste mora biti uzemljen. Ovde je i trafo vezan za kućište...

Ako je trafo sa povećanim stepenom izolacije ne mora biti uzemljeno na kućnu instalaciju. Stavi mu IEC konektor, poveži GND na šasiju. Ako se pojavi brum u kombinaciji sa nekim drugim uređajem može se otkačiti ili uzemljiti preko greca, NTC i slično.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...