Jump to content

Jeftin alat


Aleks

Preporučeni Komentari

Ma kod nas svaki dundjer vristi da je profi, niko da se uhvati za pneumatski alat, sve se nesto razvlace kablovi po livadi, pa kada pukne busilica, ko bi rekao da je od pada napona.

Za sitnu bravariju pa ako je puno, jedna osrednja stona busilica nije skupa, valjda tolika busenja donose neku kintu.;) Rucna busilica je za dorade i povremena buskanja.

 

P.S.

Busilica odlicno izgleda, sad kako ce podneti rad, treba samo pazljivo kao sa kineskim usisivacima, 15 min radi, pa dva sata pauze:)

Izmenjeno od vladd
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, vladd said:

P.S.

Busilica odlicno izgleda, sad kako ce podneti rad, treba samo pazljivo kao sa kineskim usisivacima, 15 min radi, pa dva sata pauze:)

naravo, made in PRC imam ugao brusilicu, plavu i to radi kako treba za nase poslove. Ako je vec plavi Bosch ma odakle da je dosao, ima neki standard. Mozda to ne bude 100% nemackog, svajcarskog kvaliteta, ali za nase dzepove je opet dobro i kvalitetno :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja pazario ovu https://www.apotekaras.rs/shop/ostali-alati/stona-busilica-agm-dp-16/ od nekog suboticana, laganica kad nesto deblje treba da probusim, nije nesto ekstra kvalitetna ali za tih 10.000din vise nego korektna, stoji jedno godinu i po, samo dva puta sam je koristio, al eto  volim da imam kad mi zatreba

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

32 minutes ago, savan said:

Ja pazario ovu https://www.apotekaras.rs/shop/ostali-alati/stona-busilica-agm-dp-16/ od nekog suboticana, laganica kad nesto deblje treba da probusim, nije nesto ekstra kvalitetna ali za tih 10.000din vise nego korektna, stoji jedno godinu i po, samo dva puta sam je koristio, al eto  volim da imam kad mi zatreba

koliko je precizna? da li je glava dovoljno cvrsta da ne seta previse levo desno?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znas sta jedino nema sto ima neka profesionalna, ovo podnozje nije bas kao profesionalne busilice sa onim debelim livom, ovo je isto liv ali nije kao kod profesionalne, malo je mekse, sve ostalo je jako i cvrsto i precizno. Nije sad da turis burgiju fi 20 i da busis metal debljine 20cm, ako me razumes. Treba ti ostra burgija i da ne preterujes u stiskanju onda je precizna, ako preterujes kao sivonja oseti se ugibavanje postolja, kada busis normalno i sa normalnom silom moze i malo jaca sila sve ok, za sve pare dobra! Ima podesavanje obrtaja u 5 koraka preko kaisa gore, okretanje postolja pod uglom, ima i stegu koju sam dobio uz nju, sad ne znam na tom linku sto sam okacio dali ima stegu, trebalo bi da ide i stega uz nju. Nema kikakvo setanje glave. Stub moras da mazes uljem da ne zardja :D Sve ostalo je teski liv, dobar motor, jak, stvarno nemam zamerki, da se covek zapita kome se isplati da je pravi za 10.000

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, savan said:

Zna sta jedino nema sto ima neka profesionalna, ovo podnozje nije bas kao profesionalne busilice sa onim debelim livom, ovo je isto liv ali nije kao kod profesionalne, malo je mekse, sve ostalo je jako i cvrsto i precizno. Nije sad da turis burgiju fi 20 i da busis metal debljine 20cm, ako me razumes. Treba ti ostra burgija i da ne preterujes u stiskanju onda je precizna, ako preterujes kao sivonja oseti se ugibavanje postolja, kada busis normalno i sa normalnom silom moze i malo jaca sila sve ok, za sve pare dobra! Ima podesavanje obrtaja u 5 koraka preko kaisa gore, okretanje postolja pod uglom, ima i stegu koju sam dobio uz nju, sad ne znam na tom linku sto sam okacio dali ima stegu, trebalo bi da ide i stega uz nju. Nema kikakvo setanje glave

Hvala 🙂

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Savane, sve stone bušilice tog tipa i ranga kvaliteta (klonovi) imaju više - manje dosta zazora u radnom vretenu. Probaj da ljuljaš levo desno sa naslonjenom iglom komparatera i videćeš o čemu pišem. U većini slučajeva su neupotrebljive za bušenje burgijama manjeg  prečnika. Zbog lufta pozicija rupe beži  ili same burgije pucaju. Imam jednu takvu koja je morala biti "frizirana" da bi radila valjano. 

 

 

 

Izmenjeno od Leonardo
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Isto loša iskustva sa ovakvim tipom bušilice, te je vratio. Pomeraj/luft je bio jako primetan, provereno kod par primerka. Kupio stalak, nabacio ručnu i to je to. Daleko bolje, preciznije. Mislim da sam i slike negde kačio.

Izmenjeno od Nesic
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma odlicna! Nije mi pukla nijedna burgija niti sam primetio da je u ekscentru, niti da ima lufta, to je prvo sto sam gledao kada sam je kupovao dali ima lufta u vretenu, ja sam zadovoljan! Kazem nije kao profi, ali za garazu i za tako neke stvari da se odrade i vise nego odlicna.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, shonne said:

kako vam se cini ovo, moze li da bude dobro i sa tim raditi rupe za baffle?

163809526_102594331927778_5246098564369882835_n.thumb.jpg.5f0cb99359064d336d922e9997516891.jpg

Najeftinije je nauciti autocad ili solidworks pa dati nekom da ti odradi nego se zajebavati i muciti se veruj mi, uradis ceo projekat u programu i prosledis gde treba i stigne ti postom gotovo, garaza cista, nemas zanoktice na rukama, samo sklopis :D Samo ovde https://www.jaf.rs/ , od furnira do secenja do cnc obrade

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uporedi sad tu sa amazona i onu prvu sto si okacio, cini mi se da je ta prva sto si okacio fejk, i boja fejk i nalepnica fejk i kabal fejk, po kablu se najbolje vidi kvalitet nekog alata, kada je kabal krut znaj da je los i alat, kada je kabal fin mekan 90% da je i alat dobar. Dobro otvori oci kada kupujes makitu, makita mora da ima fini mekani kabal, silikonski, ako nema to nije makita.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

 

Ima toga po tubetu, mogu se nastelovati za po kuci sasvim pristojno.

Imam na poslu par tih u prirucnim radionicicama uz neke labove, sasvim lepo zavrsavaju low level posao.  Svakako nije za alatnicu :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...