Jump to content

Poređenje XA30.5 vs. XA30.8 a bogumi i XA60.8


shonne

Preporučeni Komentari

7 hours ago, Srecko said:

Ali tako ste onemogućili i komšiniceemoji16.png.

A njih mnogo zanima da vide, kad izvadi veliki 'hladnjak :buehehe:

A komsije kad vide veliki 'ladnjak, zavide, te mogu da mu ureknu amp, pa moze da crkava osigurac :buehehe:

Dakle, zid sluzi za zastitu pojacala od uroka :laugh1tooht:

Izvinite za off. Prijatan dan zelim :)

Izmenjeno od Vix
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 5/27/2021 at 2:40 PM, shonne said:

gurajte uredjaje direkt u uticnicu i sve ce bude ok :D

...stara tema, al ne mogu a da se ne setim jednog istaknutog clana fi fi foruma, kabloman inace, koji je da bi dobio sto bolji zvuk na svom strujasu izbacio suko utikac i ugurao zicu na kojoj je faza  i nula direkt u zidnu uticnicu, onako opusteno bez neke preterane zastite od dodira i slicno.tako da, ima ih raznih sto guraju nesto gde bas i ne bi trebalo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ima njih sto su turali Furutec IEC, pa ga istopili lemilicom, pa preskakali mrezni osigurac, sve sa solid core od 4kvadrata

mda, bese tu i WBT terminala istopljenih, a ipak nezalemljenih kako treba

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 minut, Zen Mod reče

ima njih sto su turali Furutec IEC, pa ga istopili lemilicom, pa preskakali mrezni osigurac, sve sa solid core od 4kvadrata

mda, bese tu i WBT terminala istopljenih, a ipak nezalemljenih kako treba

Pa cekajte ljudi jel se ne kaze da sitne stvari cine bolji zvuk ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

to sam ja uvek tvrdio, dve domace pa lemljenje Furutech iec ili WBT, pa kako bog da :D

ono, nista manje stresna situacija nece da bude ni sa ovim delom za ugs koji je na point 8...delovi u vrednosti ko neko da napravi ceo amp, pobogu :D

treba to pustiti pod napon (isto dve domace, pa ako zadimi, ide treca ) :D

Izmenjeno od shonne
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

poenta tricky lemljenja je masivan vrh (kod baku chisel sirine 8mm) i max temperatura

 

ili 60W/220V Iskra sa istom velicinom vrva, iz fioke

brzo i slatko

a u IEC treba ubaciti kablovski konektor, da drzi pinove na mestu i pored temperature

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I ja mislim da je tako. Jedno je jako brza oksidacija, a drugo što bakar nema nikakvu elastičnost potrebnu za tzv. "ženske" kontakte odnosno bilo kakvu opružnu funkciju. Neki od tih kontakata mogu se realizovati pomoću dodatnih čeličnih opruga za ispomoć, ali je onda pitanje imaju li one kakvih negativnih uticaja na zvuk.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema bas tu takvog i  tolikog uticaja na zvuk, to je posebna fantazmologija, ali treba jednog momenta, kada postane u rangu treceg oka i ispadne iz koloseka zabave, malo zadenuti za pojas i nasloniti se na tehniku.

Postoji puno detalja i lokacija za dejstva na poboljsanju raznih elemenata kvaliteta, mada je zicarenje u ekonomskom domenu najjeftinija aktivnost...ali nije bas tako pravolinijski jednostavno, bolje i lepse naspram manje lepseg.

Inace ako se da znacaj kvacicama i mrvicama, a tu i ne lezi djavo, onda je put do elektrane neophodan :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Silom prilika bavio sam se (na projektima) raznim tipovima konektora (da budem precizan moje kolege iz tima inače mašinske struke, zbog optimizacije konstrukcije konektora kako naponske tako i po materijalima-zbog predviđene funkcije).
Veoma često smo ih sami razvijali (samo se čini da na tržištu ima šta čovek poželi[emoji16]), zbog potrebe konstrukcije; naročito one sa velikim brojem kontakata.
Pošto je zahtev za kvalitet za takav tip konektora (oruđa i oružja), pored pouzdanosti i signala koji treba da prenesu i funkcionisanje u svim mogucim uslovima: atmosverskim (kiša, blato), elektromagnetnim, mehaničkim (vibracije, zamor…..) pa sve do nestručnog rukovanja, nije ni najmanje jednostavno pomiriti zahteve često suprotstavljene.
Naravno to sve na kraju ispituje (kvalitet po propisu o kvalitetu proizvoda PKP koji tim-konstruktor napise a koji unapred definiše šta konektor treba od zahteva da zadovolji) autorizovana “agencija” u mom-našem slučaju (TOC- Tehnicki opitni centar) čiji je jedini zadatak da nađe manu proizvodu-konektoru-svemu; bilo da se radi o tzv. maloj mani, srednjoj ili velikoj[emoji16].
Moje iskustvo je da su mehaničke karakteristike kontakata od presudnog značaja za ostvarivanje kvalitetnog-zahtevanog spoja-kontakta i u slučaju mog posla najbolje su se pokazali materijali razne vrste bronzi (koja bronza naravno zavisi i od toga šta su zahtevi za konektor počev od toga kakav signal treba da prenese završno sa tim da li je za jednokratnu ili višekratnu upotrebu, u kakvom radnom okruženju …..).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 časa, Stale reče

Po meni ne koristim furutech mnogo skupo ali bitno je da konektori budu od sve bakar a ne neka mesavina. Supra je odlican po svemu.:clapping:

Mislim da nisam lepo napisao. Primer za cinch Furutech posto je pricano o njemu, naravno da svud ima plating ali po meni bitan je centralni pin treba da je od bakar a ne neka mesavina nickel.

Contacts Material (Connector)
  • Copper
Contacts Plating (Connector)
  • Gold
  •  

https://www.audiophonics.fr/en/rca-connectors/elecaudio-te-rc85s-rca-plugs-tellurium-copper-gold-plated-o85mm-pair-p-9045.html

https://www.audiophonics.fr/en/rca-connectors/elecaudio-rc90-redc-rca-connectors-red-copper-gold-plated-24k-o9mm-pair-p-11460.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
14 minutes ago, shonne said:

mnogo mala disipacija za ono sto meni treba :(

pojasni

koliko ja vidim, komparativno je ....... odnosno dovoljno blizu

ovo je fischer

e sad, druga stvar ako ti pucas na veci height (L hladnjaka) nego sto Modushop nudi ....... njihova ponuda je do 5HE

spacer.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 minutes ago, Zen Mod said:

pojasni

koliko ja vidim, komparativno je ....... odnosno dovoljno blizu

ovo je fischer

e sad, druga stvar ako ti pucas na veci height (L hladnjaka) nego sto Modushop nudi ....... njihova ponuda je do 5HE

spacer.png

Sa modu, mnogo manja disipacija cini mi se, sa njihova dva hladnjaka vise od 150W ne bih mogao da izvucem. Cak i kada vidim njihove hladnjake nema nikakvih drugih podataka osim dimenzije i cene.  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...