Jump to content

Svaka sličnost je ... ?


dvv

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 18
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Eдитована словна грешка у наслову! стоН_Колд

Јел има нека боља шема (Боље читљива)?

стоН_Колд

Daj mi adresu i ja ću ti poslati kompletne šeme, ovo su samo izvodi.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kameni i Hladni, nema tu šta da se razmišlja, Luxman M120 se pojavio nekih 12+ godina pre Avance-a.Do sada u životu nisam video ovako drsku i otvorenu krađu. Nisu se čak potrudili ni da malkice drugačije nacrtaju šemu.Što se adrese tiče, pošto sam zauzet pa ne bih mogao da te vodim na piće i sve ostalo, biće mi dovoljna samo tvoja e-mail adresa. :buehehe: Lični stav: svi mi koristimo neke opšte topologije koje je smislio neko pre nas. Ja na primer jako volim komplementaran pristup, a njega je prvi napravio James Bongirono davne 1971. Posle svih ovih godina, i da je imao patent, odavno mu je istekao. Bez obzira na to, nikada nisam uzeo nečiju šemu i proglasio je svojom, oduvek sam počinjao od nule, dakle samo sa znanjem da će opšta topologija biti puna komplementarnost.Ponekada jesam uzimao tuđe projekte, ali sam se uvek trudio da, bar po mome mišljenju, popravim mesta gde se malo štedelo, ili gde naprosto postoje bolja rešenja. Ne kažem da je krajnji rezultat bio 33% različit od uzora, pa da copyright prava više ne važe, ali sa druge strane, nikada to nisam radio iz komercijalnih razloga, već isključivo sebe radi.Najzad, zašto bih krao od drugoga, ako to umem i sam da razvijem?Ali eto, razni ljudi, razne ćudi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Je l' to onda znači da je Avance dobro pojačalo? :buehehe::)

Kamo lepe sreće.Čuo sam i njega, i Luxman-a, koji je kod nas oduvek bio na ceni. Na žalost, sa popriličnim intervalom između. Koliko se meni čini, taj Avance nema šta da traži sa uzorom, to je bilo jedno od mojih većih razočarenja. Očekivao sam solidan, definisan zvuk, a dobio sam zvuk koji ne bih platio ni polovinu njegove cene.Možda bi to i bilo drugačije pod nekim drugačijim uslovima, ali za mene, prvi i osnovni znak dobrog posla je mala varijansa između različitih sistema. Nje će uvek biti, čak i sa Krell/Levinson klasom, ali će ona biti toliko mala da bude zanemariva. Dobro, ovo nije ta klasa, pa može da bude i malo veća, ali kada racionalno pokušam da kompenzujem, opet dobijam tanak i neubedljiv zvuk.Nije to TO.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma nema ni veze! Pitanje je bilo u šali, ali svakako hvala na odgovoru. :) Ne poznajem nijedno od ta dva pojačala- Avance mi je totalna nepoznanica, a poslušao sam samo jednog integriranog Luxmana kod prijatelja. Nije to bilo uopće loše! Navodno je primjerak bio NOS- sa police bivšeg distributera koji ga je držao kao izložbeni primjerak. :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma nema ni veze! Pitanje je bilo u šali, ali svakako hvala na odgovoru. :) Ne poznajem nijedno od ta dva pojačala- Avance mi je totalna nepoznanica, a poslušao sam samo jednog integriranog Luxmana kod prijatelja. Nije to bilo uopće loše! Navodno je primjerak bio NOS- sa police bivšeg distributera koji ga je držao kao izložbeni primjerak. :buehehe:

Avance Acoustics je navodno francuska firma, sa proizvodnjom u Kini. Na osnovu ovoga, ja bih mnogo pre poverovao da se radi o kineskoj firmi koja ima kancelariju, sekretaricu i fikus u Parizu, koliko da zadovolji zahtev za upisom u sudski registar.To mislim jer je to tipično za ovakve idiot slepe kopije. Francuzi su opet izuzetno dobri elektroničari, decenijama se uveravam u to, iskreno ne verujem da bi oni sebi dozvolili ovakvu svinjariju, pre svega jer im ne treba, ako hoće, razviće oni svoj koji će biti bolji od Luxman-a. Ovalve svinjarije su u EU toliko teško kažnjive, da na osnovu samo jednog slučaja mogu da ih glatko zatvore, uz kaznu u sedmocifrenim brojkama. Nema milosti za ovakve stvari, i ne treba ni da je bude.Drugo je DIY, kada neko napravi jednu kopiju za sebe i eventualno drugu za drugara, tu nema komercijale, iako je tehnički gledano, i to krađa, ali to niko normalan ne goni.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam sto se primate toliko. Mozda je priozvod prodat, mozda je licenca ustupljena, mozda pod novim brandom prodaju staru tehnologiju... trista mogucnosti postoji sem ove koju razglabate.U ekonomiji i biznisu nisu stvari tako decidirane. Za pare ce svasta da vam proizvedu ( i svasta napisu na to)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...