Jump to content
ZZZ

Eksperimentalni kabineti

Recommended Posts

ne menja se na merenjima, jedva nesto, ne moze se pousdano utvrditi, ali se čuje imam utisak. Ne zavisi od drivera toliko, to je tipično ponašanje, sa svim driverima neke normalne manje snage trebalo bi da se ponaša isto. Bolje radi i od hard damoinga. Isprobao pre montaze ovih pregrada. Mislim da je bas odlično rešenje za drivere koji ne mogu ići dole u dubok bas, a koji su pogodni kao centralna jedinica. Mislim da nece morati nikakvo secenje u donjem delu tacno pada na susret od oko 100-150Hz.

Potrebno je napraviti i isprobati i ARU. Videćemo.

Komplimenti za interesantan projekat. Jel neko slusao Hartley drajvere sa belim membranama cesto koriscenim u " in wall" infinite baffle aproksimacijama? IB kombinuje odsustvo rezonancije zadnjih panela koji su kljucna prednost OB resenja i tonalnu ispravnost koju daje jako dampirana kompresiona kutija dovoljne zapremine i odgovarajuceg oblika da spreci vracanje zvuka sa zadnje strane zvucnika. Ovaj koncept bi mogao bite optimalna sredina. Zanima me mogu li se karlson cevke koristiti za rasprskavanje super tweetera cirka preko 10khz?

ne menja se na merenjima, jedva nesto, ne moze se pousdano utvrditi, ali se čuje imam utisak. Ne zavisi od drivera toliko, to je tipično ponašanje, sa svim driverima neke normalne manje snage trebalo bi da se ponaša isto. Bolje radi i od hard damoinga. Isprobao pre montaze ovih pregrada. Mislim da je bas odlično rešenje za drivere koji ne mogu ići dole u dubok bas, a koji su pogodni kao centralna jedinica. Mislim da nece morati nikakvo secenje u donjem delu tacno pada na susret od oko 100-150Hz.

Potrebno je napraviti i isprobati i ARU. Videćemo.

Da, to je tacno. Mislio sam na gornji deo. Sa vecim kabinetima je logicno bolje. Veoma me interesuje kako se ponasa u odnosu na udaljenost od zadnjeg zida. Taj drajver je veci i ima i veci potencijal u tom delu ali bi trebalo da vazi i za manje drajvere (ne ispod 8 inch). Inace meni je ta Iskra najbolje radila na fotelji sa sedalnim delom i naslonom od sundjera gde su bocne strane bile slobodne.

Nesto kontam, pre ili kasnije cu morati da rastavim moj OB. Upravo zbog (manjka) prostora. Moracu da pravim zvuchnike sa sto manjim "footprint"om. Onako, uzano a visoku, uz zid mozda neki "line array", kad skupim kinte za 50 maleckih fullragera. A do tada, malo malo pa razmisljam kako bi uklopio postojece zvucne jedinice u ne-OB sistem. Kontam, Visaton B200 bas kao da je pravljen (osim za OB) za ARU tj tu vrstu "kutije" sto Zzz eksperimentise.  S'tim sto bi ih hteo napraviti sirokim a plitkim, pa direktno na zid (sa obe strane TV-a). A Eminence Beta 15...mozda od njih napravim par stocica za kafu, a ustvari to bi bile zatvorene kutije sa ekvajlzacijom (Likwitz-Riley fora? O tom potom, samo razmisljam naglas, evo malce ubijam vreme u nedelju ujutro (ne pitajte zasto)...

Bio u laboratoriji prof. Mabuzea!!!

Rade kabineti ka avion. Pod jedan nisu toliko ruzni u prirodi.  Pod dva, opako sviraju:wub: od cca 100 pa na gore (mozda i malo vise od 100 Hz), a posebno mi se svidela sraf skretnica.Prave mere instrumenata, glasa. Jedva cekam da zakaci ZZZ i basove. Ovako mi zvuce ko suludo dobre male kutije.  Basovi ce taman da uravnoteze sliku. Ozbiljno zvuce stvarno. Bio i Vix, slozio se uglavnom samnom. Ovakva druzenja trebaju a ne palamudjenja.  Jos jednom ozbiljna, opaka  kutija u perspektivi. Hvala ZZZ-u sto me primio, samo napred, i teraj bre one vodoinstalatere sto ti crtaju kutije:loleverybody:

1. ti si blesav ako je to tebi ruzno , makar i na slici (ne samo ti , no bilo ko drugi)

2.iskra u sredini i WE okolo - kako to lose da zvuci

3.biras druzenja , pa se i ne dese palamudjenja

:beta:

2 hours ago, grozni said:

teraj bre one vodoinstalatere

14 minutes ago, Zen Mod said:

biras druzenja , pa se i ne dese palamudjenja

... jeste, nigde vodoinstalatera,  sve sami lepetričari na okupu  :crkavanje:

momcovi, :drinks: ... bez ovakvih lepih druženja, ni ova naša  :crazy:  zanimacija ne bi bila ono što jeste