Welcome to diyAudio.rs

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to contribute to this site by submitting your own content or replying to existing content. You'll be able to customize your profile, receive reputation points as a reward for submitting content, while also communicating with other members via your own private inbox, plus much more! This message will be removed once you have signed in.

Doktor

Quad sistem - 1968 g.

108 posts in this topic

Mladalacka zelja koja je u zrelim godinama postala stvarnost. 

Zahvaljujuci druzini ( Woland, Grozni & Ninja ) pre nesto vise od godinu dana samo bili u gostima kod Sava Velikinca.

Negde u dubini radionice, u cosku su camile ove "lepotice" prekrivene folijom.

Ja sam prosao pored njih, ne videvsi ih, ali ostre oci Ninja-e i Groznog su spazile ovaj izuzuzetno ocuvani par Quad ESL- 57. 

Hvala Savu na ustupanju istih, obzirom da je ozbiljan kolekcionar vintage uredjaja koji su obelezili jednu izuzetno dobru epohu u audio-u.

Reparacija radjena u Soltanus Audio ( Zoltan ) na preporuku ( Dragan iz Lajkovca, Retro iz Cro, potom Mile iz Su ), prethodno objasnjenje o kvalitetu u odnosu na "Gang of Five" ( http://www.quadesl.org/index.php/home/reviews/gang-of-five ) koji su : pod 1 - van Srbije, pod 2 - znacajno skuplji, pod 3 - kvalitet izrade originalnim materijalima i delovima koji ne zaostaje za "petoclanom bandom", naprotiv. 

Trenutno se "pune" 57-ice strujom i laganom muzikom.

Grozni, Paja959 i Ninja su insisitirali da pod obavezno prvo pustim ESL-e sa 211 SET-om i pored moje ideje da od samog starta bude "Full Quad Story".

Prvi sat rada  je u toku  . . . 

qq2.jpg

qq3.jpg

Zflazar likes this

Prvi LP koji je pusten na kombinaciji 211 SET / Quad ESL-57 :

qq5.jpg

qq4.jpg

Hvala svima koji su bili ukljuceni u ovu moju "pricu".

Nastavice se  . . . . ( bice price i o Quad 33 i 303 ) . . . 

Woland and Zflazar like this

41 minutes ago, Doktor said:

Mladalacka zelja koja je u zrelim godinama postala stvarnost. 

Zahvaljujuci druzini ( Woland, Grozni & Ninja ) pre nesto vise od godinu dana samo bili u gostima kod Sava Velikinca.

Negde u dubini radionice, u cosku su camile ove "lepotice" prekrivene folijom.

Ja sam prosao pored njih, ne videvsi ih, ali ostre oci Ninja-e i Groznog su spazile ovaj izuzuzetno ocuvani par Quad ESL- 57. 

Hvala Savu na ustupanju istih, obzirom da je ozbiljan kolekcionar vintage uredjaja koji su obelezili jednu izuzetno dobru epohu u audio-u.

Reparacija radjena u Soltanus Audio ( Zoltan ) na preporuku ( Dragan iz Lajkovca, Retro iz Cro, potom Mile iz Su ), prethodno objasnjenje o kvalitetu u odnosu na "Gang of Five" ( http://www.quadesl.org/index.php/home/reviews/gang-of-five ) koji su : pod 1 - van Srbije, pod 2 - znacajno skuplji, pod 3 - kvalitet izrade originalnim materijalima i delovima koji ne zaostaje za "petoclanom bandom", naprotiv. 

Trenutno se "pune" 57-ice strujom i laganom muzikom.

Grozni, Paja959 i Ninja su insisitirali da pod obavezno prvo pustim ESL-e sa 211 SET-om i pored moje ideje da od samog starta bude "Full Quad Story".

Prvi sat rada  je u toku  . . . 

qq2.jpg

qq3.jpg

kao novi, prava klasika...Znaci, zreo si za pemziju...

Ma ne, nikako. :)

Nova mladost pocinje. 

Kao sto bi rekao moj dragi kum Bule - " A sada od prve ploce u polici, pa polako . . . . redom . . . . ". B)

E to je pravi vintage. Cestitke :)

Sto bi rekao Bane Bumbar: "te hiljadu devetsto sezdeset i osme ...."

:BeerMugCheers: daj tim 57cama sad nakon servisa 24h,a najradije bih rekao 48h vremena da se napune redovno,stabilizuju..

uzivaj :D

Najmanje ( mada mislim da je to premalo vremena ). 

Radice ovako kao sto vec rekoh bar nedelju dana, pa ce se ubaciti "u igru" Quad 33/303 combo.

Trenutno  . . .

qq6.jpg

qq7.jpg

Cekam A3 - Karuzo-a. :)

Divota! Moj (za sada) nedosanjani san...

Lako je tebi, kada si se okruzio sve samim akademicima audio nauke :)

Cestitam na igrackama.