Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

3 minutes ago, prophet said:

Ovo su oni WE?

Da. pravim nove kutijice. Juče uradio 4 prednje ploce kad sklopim samo da zavrnem drivere... Mogu da dodju napred i originalni lens i pravljeni lenses a i Karlson coupler.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za odmicač bi najbolje bilo napraviti nešto sa malim motorčićem koji preko navoja tamo-vamo vuče nazubljeni deo koji primiče i odmiče ručicu idlera? A to recimo povezati sa senzorom kod ručice (ima kod EMTa taj sklop sa senzorom ručice ali košta ko pola ručke...) moze da se napravi. Gledao sam neka rešenja u tom smislu što su ljudi već radili ali mi je to sve bezveze.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, prophet said:

Odgledao sam, deluje OK. Pravi dabldeker. Da li možeš da snimiš pogonski deo sa idlerom?

ma da to se vrti beskonačno i to sa 2 diska. Ne verujem da ću moći da snimim konkretno u radu to je unutra ispod diskova i u mraku je. Mislim moze da se osvetli i da se turi neka mini kamerica ali nemam to...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 minutes ago, ZZZ said:

Da. pravim nove kutijice. Juče uradio 4 prednje ploce kad sklopim samo da zavrnem drivere... Mogu da dodju napred i originalni lens i pravljeni lenses a i Karlson coupler.

Baš to htedoh da pitam.  Koliko bi bili dugački ti Karlsoni?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, ZZZ said:

Za odmicač bi najbolje bilo napraviti nešto sa malim motorčićem koji preko navoja tamo-vamo vuče nazubljeni deo koji primiče i odmiče ručicu idlera? A to recimo povezati sa senzorom kod ručice (ima kod EMTa taj sklop sa senzorom ručice ali košta ko pola ručke...) moze da se napravi. Gledao sam neka rešenja u tom smislu što su ljudi već radili ali mi je to sve bezveze.

Yen mi je pominjao neku varijantu, shvatio sam (možda i pogrešno) da bi potencijalno moglo da se izvede jednostavno, kačenjem najlona na polugu kojom se primiče i odmiče idler.. nisam još razmontirao mog Lenka, pa baš i ne znam o čemu pričam :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa jeste može i najlon, ali čime da ga pomera? Nije cilj stalno pomerati rukom posle svakog slušanja?

Ima i sistem da se koristi položaj skroz na kraju kupe koja pokreće idler. tu idler ne dodiruje kupu. A da onda onaj deo koji pomera rucicu bude ujedno i prekidač (sa ugradjenim malim prekidačem ispod diskova?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...