Jump to content

Srećkove Zavrzlame


Srecko

Preporučeni Komentari

U cemu bi tačno bila (krucijalna) razlika 500$ izmedju tog SMSL napravljenog u Kini i parnjaka mu Toppinga T50 napravljenog u Kini, ili Mikinog jos jeftinijeg T10 kineza dorađenog zapokući? [emoji6][emoji3]
Navedoh link ranije.
https://www.aliexpress.com/item/1005003212329090.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.242961cffgu4Px&ad_pvid=202110171154515148439395669900004704599_1&s=p

Gospodine@vladd kažu da je sve u njemu prvoklasno počev od trafoa preko kondenzatora …..

——-
First and foremost, high-end audio starts with an outstanding power supply design, kill its noise at the inception, until it becomes a bigger problem down the road and that’s exactly what they’ve done with D1SE. SMSL added an IEC filter that already conditions the incoming AC voltage, a filtering stage follows and then a huge surprise: an audio-grade toroidal transformer from Noratel. As a small detour, I’ve had a Noratel transformer in my former Matrix Audio X-Sabre PRO ($1700), I have one in the Matrix Audio Element X ($3400), another Noratel in the Plixir Elite BAC400 ($1600) passive power conditioner and a huge one in the Elite BAC1500 ($4000). As you can guess, not all transformers are made the same, but the one used inside D1SE is a very special one that is being used only in high-end electronics. DC power coming from its transformer is then rectified and filtered multiple times with Nichicon KG caps and ultra-low-noise voltage regulators.

At the heart of its digital processing, stays a powerful ES9038 PRO 8-channel DAC chip of ESS Technologies. This is their best and most premium converter. SMSL has plenty of experience with this chipset, as they used it in its predecessor (D1), in their M500 and SU-9 DACs.

Thanks to the newest XMOS XU-216 interface that takes care of the USB input and to its higher processing power (2000 Mips) and RAM size, D1SE is capable of decoding and unfolding natively MQA material. It can fully unfold MQA files stored on your PC or played back via streaming desktop apps, as Tidal for example.

There’s a Bluetooth 5.0 receiver on board that supports several codecs as SBC, AAC and AptX. Sadly, higher grade codecs as AptX-HD, LDAC and UAT are not supported, suggesting that it was put there mainly for convenience. Its antenna works as a wireless signal booster and its operating distance should be around 10 to 15 meters, depending on how many walls are in between both units (sender and receiver).

All in all, SMSL D1SE uses only top-grade components, one of the best transformers, audio grade capacitors and a very capable DAC chipset and I expect some great things coming out of it. My ears started itching, so what are we waiting for? Let’s hit some eardrums!
——-
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Recimo - u zvuku? [emoji4]

Pratim i onaj drugi forum i Vašu temu naravno.
Ja sam dalekoooooo manje zahtevan slušalac od Vas i uglavnom se trudim da (kada kupujem neku komponentu) uradim nešto razumno pa iako verovatno ovaj DAC bolje zvuči od prosečnih kineskih DAC-ova nije mi to od krucijalnog značaja (rekoh da ni ovom trenutnom ne nalazim mane sto nije pohvalno za mene[emoji16]).
Dakle prvo odluka, da ne ulažem u DAC veliki novac, u eri ovako visokog gradijenta napretka DAC-ova, mislim da je pametna.
Posle takve odluke nema baš nekog ne znam kakvog izbora.
Naravno, da ste Vi u Vaš sistem uneli nešto umesto onih Devialet monoblokova, bilo bi stvarno skrnavljenje jednog od najboljih sistema u Srbijici. Jasno je da ste sa Devialet dobili i DAC-ove koji su verovatno među nekoliko najboljih ikada i da je i ta Vaša odluka bila najpametnija moguća jer kao što rekoh sve drugačije bi bilo nerazumno.
Ne smem ni da pomislim koliko bi koštao samostalan DAC kvaliteta tog DAC-a iz Devialet i u tom slučaju nisam siguran da bi toliko ulaganje u takav DAC bilo pametno i ne znam da li biste i Vi to uradili ili se možda opredelili za nešto trajnije poput gramofona kvalitetnog npr.
Ovako sa Devialet, rešili ste X problema jednim potezom i znate da Vam je sve u samom vrhu po kvalitetu i da jednostavno nema bolje, a to sto je uz to stigao i izuzetan DAC to je samo šlag na tortu i na neki način nagrada za pravilan izbor-koncepciju sistema.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro a zasto nije 5000$, kada je prvoklasan :) 

Salu na stranu, ipak je tu vise prazne i komercijalne price, naravno i lep izgled, nego neki super kvalitet.

Nema odvojeno napajanje, trafo digitalija(stavicemo na stranu moj stav o tome), rec je o spravi koja trosi 5W sa mreze, znaci neka je trafo 10W, sta je to audiofilsko u njemu da zaprecava vasionske smetnje prema uredjaju(pride digitalnom) kada iz mreze prebacuje 5W, ...da je 500 pa da razumem potrebe za nekim zahvatima, ovako je minornost.

Pitao sam sta to vredi + 500$, zvuk nema odakle da iskoci u toj koncepciji pa da bude vredniji, i 500$ bolji od zvuka koji pruza T50.

Digitalija je to, znaci problemi spavaju u soskama dziter, klok, elipticni filter i izlazni opamp, a to je sve jako slicno kod navedenih.

Lejaut je izgledno uradjen, vise da bude simetrican i laiku spektakularan nego sto je u funkciji nekog ekstra rada( solidno razmaknuti kondenzatori od IC), mada i ne treba za audio preterivati, sa te strane kao da nema potrebe, ali sa magicne kao da ima.

Nema tu gde da se formira 500$ bolji zvuk, baska sto ako0 neki od digitalnih i DAC problema nisu reseni maksimalno, odziv sistema ce biti presudniji u reakciji na digitalne mane. Nego sami DACici 

P.S.

500$ je jedan fini NYC...500$ u digitaliji je 2500$ u analogiji :) 

Izmenjeno od vladd
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sigurno je da ste Vi u pravu da to ne vredi 500$, to Vam je fah.
Ja sam ono naveo samo iz razloga sto sam čitajući šta pišu na ASR, Redit ….. zaključio da su stvarno podigli nivo kvaliteta komponenti koje se ugradili verovatno i da bi mogli da napišu da eto kao oni vode računa koje komponente ugrađuju.
Što nije 5000$. Pa verovatno zato sto nisu Zapad i sto po toj ceni ne bi mogli to da prodaju.
Svaki će Englez (ako može) pre kupiti Chord DAC nego kineza sličnog kvaliteta makar on bio za rang veličine niže cene. Vlada će im raznim marifetlucima “pomoći” u tome kao i uvek.
Vidite da su svi (na Zapadu) počeli da pričaju da im Kinezi u mobilne telefone podvaljuju software koji ih čini nebezbednim i zavisnim od Kineza. Oni uostalom jako vode računa da ako mogu kupuju samo svoje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da je neka analogna elektrika, jako lako bi nasli mesto u cenovnom asortimanu, otprilike je jasno sta ide u segmentu do 1k$, pa do 2k..i tako odvajanje segmenata po zelji ili po nasledju.

Za digitaliju je to mnogo slozenije i nezgodnije, cipovi napreduju brze nego sto marketing obradi kupca i usadi mu kriterijume i zelje, zatim su tu i influenseri sa nesto sluha, koji primete da razni hajpovi i ne funkcionisu superiorno u praksi, dodavanje neobicnih sklopova ne moze da ima skok u ceni kao kod analogije, i sve to donosi problem cottage industrijici, koja bi sa malo resursa, najmljenom snagom i delovima iz "kine", promuvala na trziste marketinski (polu)obradjen uredjaj sa zamasnim profitom.

Dok sprava ukrti, i nadje svoj hlad na trzistu, eto novi cip, eto nekog kineskog klona koji forsira neprijatno nisku cenu, ili mocnijeg u klasi cene...eto novog talasa o trafoima na izlazu, ili lampama...seoba detalja iz viseg segmenta(a koji naravno uvek bolje zvuce, jery nista nije lose zvucalo a skupo  :) ), i jos crnje,  eto i potrebe da se uce softveri i kupuju jig-ovi za programiranje ... 

Otprilike je to moj pausalni stav o digitaliji, posmatrajuci razne produkte, od PC maderborda do merne opreme, novih generacija, pa preslikavanje na DAC, na strimere, na svu tu digitalnu kolekciju, pa i plus malo mode i dizajna, i ne zelim da neko pomisli da ga namecem, ali bih voleo da ga argumentovano promenim.

A nije lako, nije lako da primenim na sebi willful ignorance... :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

D90ES? [emoji3][emoji6]

Kažu napaljeni da je još “bolji” Topping D70S zato sto ima 2X”asahi kasei microdevices ak4497” koji nema onu poznatu grbu ES9038Pro (doduše Benchmark DAC sa njim nema tu grbu[emoji16]).
Svi “napaljeni” preferiraju (zvučno) DAC-ove sa Asahi Kasei konvertorom.
Ja kao i svi seljaci mislim da sam po prvi put video kineski daljinski upravljač metalni (dural) kod “SMSL D1S” što zaslužuje da se ozbiljno razmisli o njemu[emoji16].
Šalim se. SMSL ima pre definisane postavke (to mi se jako sviđa), koje se biraju iz menija, za koje testeri kažu da se po prvi put čuju jasno razlike između njih na ovom DAC-u.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Samo se ne treba pecati na marketing i to je to, poslusati sta kazu ljudi po forumima. Ovaj sto je @zek predlozio ima jako dobar review i po forumima i na youtube! Kod WEILIANG AUDIO DC-400 ne volim sto su "trough hole" komponente - vece sanse da pokupi noise i to miksovanje vodoravno-uspravno na gerber ploci, tako da glas ide na Zek predlog.

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

moz da bidne, al ne mora da znaci.
[emoji4]
voleo bi da ako budes nekad u mogucnosti poslusas moj
low budget DAC, naravno lampiziran sa ECC88 (za sad).
:cheers:

I ja bih jako voleo.
Čuli smo se nekoliko puta i nažalost ne videsmo se.
Narednih mesec dana sigurno neću ići u posete niti primati posete jer čekam da sin dobije odmor i da odemo do njega u GB, pa iako sam vakcinisan sa 3 vakcine želim da ne dođem u kontakt sa virusom da me ne vrate sa granice.
Kad se vratim iz GB, Bože zdravlja, vidimo se.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Ljudi 11.11 biće kineski crni petak.
Reklamiraju niže cene na Ali za razne dakove:
1. SMSL VMV D1SE: 638->542 €
2. SMSL SU9: 407->346 €
3. Topping D90SE: 796->677 €
4. Topping D70S: 575->489 €
Dakle znacajno niže cene za pomenute.
Naravno sto visa cena više i sniženje.

Na kraju onaj koji je u prethodnom trenutku bio možda i najbolji izbor neće biti snizen uopšte (time verovatno i prestaje da bude najinteresantniji).
1. LOXJIE D50: 514 €
jer sto bi ga iko kupio jad može da kupi punokrvni Topping D70S sa istim Asahi Kasei čipovima za 489€.

Šta kupiti uz ove dodatne informacije?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...