Jump to content

Univerzalno resenje preampa


Impuls

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 78
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Mislio sam i na Zokijeve i na VaseAndrics; uzecu u obzir kad budem radio plocicu i plocicu za Pic ali cu je predvideti da se ubada u selektorsku na sasvim desnoj strani i stajala bi paralelno desnoj stranici kutije. Pokusacu veceras da skiciram ideju a sad idem na paprikas

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislio sam i na Zokijeve i na VaseAndrics; uzecu u obzir kad budem radio plocicu i plocicu za Pic ali cu je predvideti da se ubada u selektorsku na sasvim desnoj strani i stajala bi paralelno desnoj stranici kutije. Pokusacu veceras da skiciram ideju a sad idem na paprikas

Mislim da to nije zgodno resenje, iz razloga, sto imas na plocici i tastere za preklapanje ulaza . Po meni najbolje je da se montira na prednju plocu a odatle da se vode, flat kablom, veze na pojedine blokove . Ja sam to za sebe uradio ovako :blackeye:

post-127-126279591056_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sto se mene tice HEX je na mom racunaru samo se odlucite sta jos osim releja se kontrolise sa milkro kontrolera . Jedini mali zaheb je sto kad se nabave PIC-ovi trebalo bi da se isprogramira bootloader sa nekim programatorom. Ja imam i podnopzje (TQFP44) i mogu to da uradim za one koji to nemaju, nemogu , neznaju ....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Može pot da se kontroliše... Ja imam jedno rešenje za kontrolu pota koje je dato u Silicon Chipu. Takođe imam i jednu malu logiku sa 555 koja odlično radi i može da posluži za kontrolu (nekih) releja.

Slika: Postavljena slika

PCB je 45 x 165 mm

Bilo bi dobro da se ulazni releji mogu birati i daljincem i preklopnikom, ako se ide na to rešenje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Može pot da se kontroliše... Ja imam jedno rešenje za kontrolu pota koje je dato u Silicon Chipu. Takođe imam i jednu malu logiku sa 555 koja odlično radi i može da posluži za kontrolu (nekih) releja. Slika: ...................PCB je 45 x 165 mmBilo bi dobro da se ulazni releji mogu birati i daljincem i preklopnikom, ako se ide na to rešenje.

ako vec nudis projekat - baci to u jedan poseban thread .pa cemo se lako odluciti ;Impulsova relay pcb moze sluziti kao osnova , a to tvoje sa slike kao nadogradnja uostalom - svi koji imaju neko slicno resenje - najbolje da prezentuju u posebnim temama , da mozemo imati neki pregled
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Andrics, cucemo se veceras da se dogovorimo. odradicu i procesorski deo za upravljanje. Posaljite mi samo kontakt telefon na PM. Ako su ostali za isao bih na SMD varijantu zbog smanjenja gabarita.Mislio sam da se stampa uradi tako da se srednji kraj chincha lemi direktno na plocicu a i masa bi mogla ako ima onu usicu dovoljno dugacku. Ko ima drukcije chincheve uvek moze iskoristiti zicu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Razgovori su obavljeni. Prica je sledeva: selektor ostaje kako smo pricali, upravlja se manuelno ili mikroprocesorski. Na konektor koji ce biti na selektorskoj plocici ce se moci prikljuciti obe varijante i postojace prikljucak za motorizovani potenciometar. Mikroprocesorska plocica moze da bude direktno na selektorskoj a da displej bude na prednjoj ploci uredjaja ili da mikroprocesorska i displej budu na prednjoj ploci a flat kablom da se vodi do selektorske. Mikroprocesor ce se programirati preko USB prikljucka racunara tako da ako neko bude zeleo da uspori pot ili da produzi vreme izlaznog mute releja ili nesto drugo moci ce sam da isprogramira, naravno uz dobijanje odgovarajuceg softwera koji naravno nece biti naplacivan. Ipak je ovo forum entuzijasta i DIY-era. Andrics ce da obavi programiranje a ja cu da odradim hardwerski deo.Samo se nismo dogovorili da li da koristimo Intela E7500 na 2,93GHz ili da ga overklokujemo :blackeye: Dajte vase zamisli da krenemo sa radom. Mislim da se ostalo na mono relejima radi preslusavanja kanala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zoki,mozemo uraditi za vise releja stampu pa ko sta ima da stavi. Stonu ce to sigurno odgovarati. Daj raspored pinova za tvoje releje.

Ako će biti više foot printova na istoj pločici, biće malo komplikovano za povezivanje.Dvostruka relea Takamisawa, Iskra, Omron G5V-2 i td. su kompatibilna... Evo kako izgleda ovo što imampost-65-126281197662_thumb.jpg
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Reaguje li iko na moje konstatacije. Bez sale sve sem onog Intela je tacno tako dogovoreno izmedju Andricsa i mene. upravljacka plocica ce imati tastere i displej, moci ce upravljati motorizovanim potenciometrom, sa mute relejem i ulaznim relejima.Da li da se odmah radi kombinovana varijanta ili posebno chinch a posebno XLR?Koliko ulaza je potrebnoo u jednoj a koliko u drugoj?Da li da se pravi plocica koja bi bila kao dual mono, odnosno koja bi se mogla iseci po duzini i koristiti kao dve?Da li treba dupli izlazni chinch, direkt i inverted zbog teranja balansiranog ampa?Da li da se chinchevi leme direktno na plocicu?Dajte da definisemo bar neke osnovne stvari. Ostavljam na razmatranje i predloge do ponedeljka uvece 11.1.2010., nakon toga pocinjem sa radom plocice. U toku rada plocice mogu se doraditi jos sitnice ali ne bih da moram sve od pocetka. Pokusacu da napravim varijantu da mogu i Stonovi i Zokijevi releji da se ubodu. Verovatno ce zbog toga morati dvostrana stampa ali tako sam zamislio i u prvoj varijanti zbog zastite od smetnji. Koliko ce velika povrsina kapacitetom uticati na ulazne signale, da li neko ima iskustva?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...