Jump to content

Univerzalno resenje preampa


Impuls

Preporučeni Komentari

Nameravam da iskoristim staru kutiju od audio uredjaja za predpojacalo. Uvek imamo zelju da napravimo najbolje sto moze i na kraju se to uglavno skrati sa nekim jeftinim delovima i krecemo opet na izradu sledeceg. Ideja je da se organizuje izrada pratecih sklopova preampa koji bi se mogli koristiti u svim preampima a sam preamp da bude posopstvenoj zelji.Kakva je zamisao? Svakom preampu treba trafo, napajanje, potenciometar, selektor, konektori i sam preamp. Ja zelim da osmislim za pocetak ono sto do sada nije radjeno a to je selektor. Trafo ionako mi ne pravimo, pot po izboru, preamp po izboru, nepejanja su vec razna uradjena a selektor univerzalan ali i specifican. Nadam se da ce nakon resenja doci i do grupne kupovine plocica.Moja zelja je plocica selektora koja bi bila paralelna zadnjoj strani uredjaja, chinchevi bi se lemili direktno na plocicu, releji za preklop bi bili odmah uz konektore a izmedju ulaznih i izlaznog konektora ostaviti 4-5cm prostora da se u rom delu moze uraditi preamp po sopstvenim zeljama. na tom mestu bi bio konektor sa izlazima od selektora i izlaznim chinchevima. Ko ne zeli preamp moze na to mesto staviti plocicu sa potenciometrom i imati pasivni preamp. Cela plocica moze biti oklopljena jer je paralelna zadnjoj ploci pa dodavanjem jos jedne paralelne ploce sa unutrasnje strane kompletno se oklapa. releji bi se napajali filtriranim naponom zbog smetnji.Sada bih molio da se izjasnite da li ste za ovaj projekat ili ne. KOliko bi trebalo ulaza da bude? Koj ereleje koristiti a da su sa standardnim rasporedom nogica da mogu i za nekoliko godina da se nabave. za chincheve predlazem one popularne pozlacene od Kanibala za 200 i koji dinar ili ako bude veca pooruzdbina direktno iz Kine mada niko nece propasti za 8 ili 10 chincheva sto ce ugraditi.Prednost ovog resenja je sto preamp stvarno moze po izboru da se ugradi, nilo da je lightspeed, pot ili neki drugi. Cilj je skratiti vodove sto je moguce vise i iskljuciti smetnje. Moj plan je da trafo bude sa leve strane u uredjaju, napajanje do prednje ploce a selektor i preamp nazad. Ukoliko neko koristi kutiju u kojoj je trafo na desnoj strani moze jednostavno okrenuti plocicu selektora.Mislim da je Zoki postovao negde ovakvo resenje selektora pa ako se neko seca da poostavi link. Plan je da plocica bude dvostrana gde bi sa zadnje strane bila metalizacija radi jos bolje zastite.Da vas cujem sad.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 78
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

pozdravljam ideju ;posebna plocica za selektor , bar sto se mene tice ;dva posebna dizajna - jedan za RCA , jedan za XLR - pa sta ko volistandardni Takamisawa releji sa pozlatom na kontaktima ;mirni kontakti umaseni na poseban vod mase , tako da je svaki neaktivni input ( koji je spojen na preklopni kontakt ) samim time umasen

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vec dugo razmisljam o toj ideji pa sam razmislajo i o XLR. U ovoj varijanti za XLR se na plocic pravi velika rupa kroz koju ce proci ceo XLR jer je dosta dublji od chincha, a kavlitetnom zicom se spusti signal na plocicu. XLR varijanta bi bila interesantna da ima na sebi bar jedan chinch ulazDaj link za te Takamisawe da vidim datasheet zbog rasporeda vodova a ida proverimo izvore za nabavkuEdit: nasao sam link http://www.diyaudio.rs/topic/364-line-by-zocky/page__p__10077__fromsearch__1entry10077 stim sto bi se chinchevi montirali na zadnju stranu a samo srednji kraj da prodje kroz plocicu. Interesantno je da ovakav selektor moze da se upotrebi i za lampaska predpojacala

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vec dugo razmisljam o toj ideji pa sam razmislajo i o XLR. U ovoj varijanti za XLR se na plocic pravi velika rupa kroz koju ce proci ceo XLR jer je dosta dublji od chincha, a kavlitetnom zicom se spusti signal na plocicu. XLR varijanta bi bila interesantna da ima na sebi bar jedan chinch ulaz........

moze tako , ali postoje i xlr za montazu na stampu - sto busiti pcb tolikim rupetinama ako se tesko nabalja XLR za pcb , lako je nalemiti izvode na standardne XLR-ove

....Daj link za te Takamisawe da vidim datasheet zbog rasporeda vodova a ida proverimo izvore za nabavku....

mislim na one - univerzalne - postarske itd , imas ih za 5,6,12,24Vvidjao si ih u dvojnickim preklopnicima .

......Interesantno je da ovakav selektor moze da se upotrebi i za lampaska predpojacala

po cemu je tu sad lampas razlicit ?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

XLR je dubok pa bi plocica morala daleko da stoji od zadnje strane i chinch ne bi mogaop da dopre do plocice. U varijanti sa samo XLR-ovima to moze da se uradi tako sto bi se lemili samo kontakti XLR-a.Interesantno je za lampase jer ce i oni sto ne vole tranzistorce ucestvovati u temi posto i njima odgovara.Daj neki link za Takamisawu sa pozlacenim kontaktima. Ja imam tri verzije postarskih malih releja sa totalno razlicitim kontaktima. Ako cemo raditi ovo treba da definisemo svaki element.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

link za releje sutra - iz jednostavnog razloga sto im ne znam oznaku napamet , pa ne mogu ni da googlam pdf

Мислиш данас!..........................................................Ма шта има везе који су релеји у питању.Импулсе стави оне за које знаш да су лако набављиви и да могу да се користе за оно што си смислио.стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moze li ovaj. Samo je manji od tog RY a sve ostale karaklteristike su identicne

moze , sto se mene tice - a i cena je dobra ;mada su ti RY nekako vec industrijski standard , pa ih ima na svakom cosku ;priznajem da nisam skoro proveravao nabavljivost istih ni cenu , ali znam koliko ih srecem po uredjajima
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dobro si se setio :) - koji god da upotrebis - treba jedan relej za kanal , zbog preslusavanja .naravno - treba se i odluciti - da li praviti brzu,slatku i yrednu varijantu , sa jednim relejom za oba kanala - ili full blast varijantu bez kompromisa - sa 1 relej/1 kanalkod XLR-a je svejedno - mora 1 relej za kanal , gde i nema tih problema

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Podrzavam ideju o univerzalnom selektoru. :) Sto se mene tice, meni je dovoljno da ima 3 ili 4 stereo ulaza. Jel ce se odabir stereo signala vrsiti tako sto ce neki preklopnik da spoji relej sa masom ili ce to biti nesto drugacije malo?Takodje me zanima deo gde su izlazni cincevi, da li ce se tu staviti neki sklop da relej kontrolise izlaz ili ne?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...