Jump to content

Desni kanal na Kenwood risiveru se gusi kr a5040


bax76

Preporučeni Komentari

11 minutes ago, bax76 said:

Može ako je raster 10mm. Pazi, to u Kelco nisu neki ekstra kondenzatori, izdržaće duže vreme ako se ne opterećuje pojačalo preterano. Ako ima negde 10000uf 63v sa rasterom 10mm, to je bolji izbor, pogledaj Vremeplov šta ima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, bax76 said:

Hvala ti puno, bas si mi pomogao. Pa ti SAMWHA onda neka budu.

Nek svira ovako par dana, da vidim jel stabilna situacija, pa cu izmenjam te kondice i releje.

Kažu za te SAMWHA da nisu loši, samo nisam ih nikad lično koristio. Popularni su kod nas jer nisu skupi i nisu Kineski. Pazi na polaritet pri zameni.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemo da mracis, Samwha su Koreja, i pristojni su, a ni kineskima nista ne fali dok ne nadjes fejk prodavca ili industrijski otpad, kog nazalost nismo izleceni ni putem vendora, trgovina je cudo, samo sebi bitno.

Niko vise ne moze da dostigne nisku cenu i masu proizvodnje kao sto radi Kina, a od niske cene je samo niza  trgovacka nabavka lose robe, nema potrebe iz tog razloga siriti nepotrebni defetizam...

Mislim, ako ne znas da kupis kupus, kupices i los futoski.. :) 

 

P.S.

http://www.samwha.com/cn/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

25 minutes ago, vladd said:

Nemo da mracis, Samwha su Koreja, i pristojni su, a ni kineskima nista ne fali dok ne nadjes fejk prodavca ili industrijski otpad, kog nazalost nismo izleceni ni putem vendora, trgovina je cudo, samo sebi bitno.

Niko vise ne moze da dostigne nisku cenu i masu proizvodnje kao sto radi Kina, a od niske cene je samo niza  trgovacka nabavka lose robe, nema potrebe iz tog razloga siriti nepotrebni defetizam...

Mislim, ako ne znas da kupis kupus, kupices i los futoski.. :) 

 

P.S.

http://www.samwha.com/cn/

Ne znam kakvi su zvučno ti elektroliti iz Kelco, koristio sam ih samo na grejanju lampi. Onako na oko deluju kvalitetno izrađeni, imali su tačan kapacitet. Za ozbiljnije namene uzimam Kemet, Nichicon, Panasonic itd. Na proverenim mestima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A opcija 2 komada od 63v, pa paralelno vezani manjeg kapaciteta, pitam zato sto tu moze da se nadje recimo Panasonic i sl.

Mislim meni i ovaj Kinez deluje ok, sa Alija, mislim dosta je jeftiniji, nije mi problem da sacekam....

Inace za sad pojacalo svira za klasu bolje nego pre, kao da je neko podigao zavesu sa zvuka, samo od ovog ciscenja releja...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako se dobro sječam u opisu kvara  nije postojao "puc" zvuk ? to bi suzilo  konstataciju ? . "puc " je znak da postoji iskra , na releu ? , znači kad tad če otkazat - rele . Po meni treba obratiti pažnju na kondenzator koji apsopbira iskru , pa tek onda mijenjati rele . Uzrok i posljedica ? . No može biti i zašto je taj kondič riknuo ? . E , jel ima  ....  ' e to treba imat na "grabi"  .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, bax76 said:

A opcija 2 komada od 63v, pa paralelno vezani manjeg kapaciteta, pitam zato sto tu moze da se nadje recimo Panasonic i sl.

Mislim meni i ovaj Kinez deluje ok, sa Alija, mislim dosta je jeftiniji, nije mi problem da sacekam....

Inace za sad pojacalo svira za klasu bolje nego pre, kao da je neko podigao zavesu sa zvuka, samo od ovog ciscenja releja...

Gledaj da može lepo da se montira na PCB, znači bez budženja po mogućstvu. Inače nema problema sa više paralelnih komada.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, black coffe said:

Ako se dobro sječam u opisu kvara  nije postojao "puc" zvuk ? to bi suzilo  konstataciju ? . "puc " je znak da postoji iskra , na releu ? , znači kad tad če otkazat - rele . Po meni treba obratiti pažnju na kondenzator koji apsopbira iskru , pa tek onda mijenjati rele . Uzrok i posljedica ? . No može biti i zašto je taj kondič riknuo ? . E , jel ima  ....  ' e to treba imat na "grabi"  .

Samo da ti kažem, danas putujemo službeno u Hrvatsku, od juče vežbamo da pričamo ko Crnogorci, za svaki slučaj.:P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja pored tog releja ne vidim ni jedan kondenzator, sem ta dva naveca?

I rekao bih da se naduvao bas taj veliki, koji je bio na putu releja, pod uslovom, da su kondenzatori ekvivaletno orjentisani sa vodovima releja na stampi.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, bax76 said:

A opcija 2 komada od 63v, pa paralelno vezani manjeg kapaciteta, pitam zato sto tu moze da se nadje recimo Panasonic i sl.

Mislim meni i ovaj Kinez deluje ok, sa Alija, mislim dosta je jeftiniji, nije mi problem da sacekam....

Inace za sad pojacalo svira za klasu bolje nego pre, kao da je neko podigao zavesu sa zvuka, samo od ovog ciscenja releja...

A gle ? nikome se neda otvarati nove  "kapacitetore" - kineske ?  u  kak se veli u pakovanju su obično unutar  paralelno . ili serijski  (ovisi o potrebi ) - i oni su naučili varati  ? spojeni   kondiči  . Ima negdje slikice  kak se to radi . E jebi ga otišlo se široko ...   .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije pucalo nista.

Samo bi mu se zvuk poceo da se gubi (culo bi se tr tr u ritmu :)) , obicno pri paljenju uredjaja, posle bi se malo stabilizovao, ali uvek je muljavo zvicalo.

Taj kontakt na releju je bio dosta slab, jer bukvalno pritisak uvijanje stampe je uzrokovalo promene u zvuku.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, bax76 said:

Ja pored tog releja ne vidim ni jedan kondenzator, sem ta dva naveca?

I rekao bih da se naduvao bas taj veliki, koji je bio na putu releja, pod uslovom, da su kondenzatori ekvivaletno orjentisani sa vodovima releja na stampi.

 

Interasantno ? jedan se kondenzator  napuhao i jedan rele  kontak"prošmelcao "  :hammer:  bez ljutnje  nije zločesto  al je indikativno . Naravno da na releu ima preko nekoliko kontakata ! ? jel ih možeš ( kontakte ) povezati sa putem signala prateči  veze i konstatirati da taj dio signala sa kodenzatora   je vezan tim kontaktom kojeg si osposobio   na releu . Mal smotano ? al razumljivo ? :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je malo vise sumnjivo. Cip koji osmatra napaja je i izlaz pojacavaca pokrece rele...koji nije dovoljno privukao kontakte, anaduveni ko d je glavni u grani napajanja. Obaveyno premeriti napone napajanja, na prikjuccima zvucnika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...