Jump to content
krca44

RIAA Loading Kond : Sorta ?

Recommended Posts

Dobro vece

Eksperimentalno sam utvrdio ( slusanjem ) da na ulaz phono preampa moram dodati 100 do 150 pF kondenzator ( Za Shure V15/3 ).

Posto trenutno dodati kondovi  ( Polypropilen ili mozda Styroflex... izgleda kao Styro axijalni ) definitivno imaju pozitivne i negativne efekte zanima me koji tip bih trebao izabrati tako da se umanji efekat koji ima kondenzator.

Po netu sam citao svasta ali sada treba da izaberem stalno resenje pa me zanima Silver Mica, Polypropilen ili Styroflex/Polystyrene, sta staviti na ulaz cevnog phonoa i koje marke se preporucuju ?

za probe uzimas najvece smd na koje zalemis nozice , kombinujes vrednosti i sl , dok ne nadjes vrednost

kad si nasao - turaj sta imas ..... Silver mica , polypropilen ..... jedino tvoje usi , mozak i masta mogu da izaberu st ae najbolje

sa tehnicke strane ... verovatno treba izbegavati spiralno motane styroflexe a ostalo je najverovatnije svejedno , cim je stacked film cap

Pa nisam nasao, tek treba da pazarim, stvar je u tome da nemam pojma sta bih trebao ali mogu vise komada pa da probam.

Silver mice su oko 4,5 Funte ili neke kod nas oko 500 din, Styroflex neke srebrne valjkaste mogu dobiti, Polypropilen mogu da kupim neke Amtrans Polyprop valjke ili LCR polystyrene valjke ( Hifi Collective, to mi je zgodno ).

Sada trenutno imam ubacene u RCA konektore te neke kondove i po mojoj racunici imam 450 pF,  Shure preporuka je 400 pF, jedina stvar koja mi smeta je sto se cistoca zvuka gubi na vrlo niskom nivou slusanja ( inace je bolje ovako nego bez tih dodatih kondova, oni su pojacali bas ali nisu ugusili visoke ).

Dakle ja bih malo smanjio vrednost a hteo da uzmem nesto malo bolje od sadasnjih.

Da pojednostavim : da li da se bakcem sa Silver Micom ili ne ?

Ostalo mogu da probam, Silver Mica kosta, ako je ne treba stavljati bolje da kupim plocu   :D

to sto na tihom ne valja , sigurno nije do bilo cega sto radis na gramofonskoj strani .... jer sve sto je ispred potenciometra glasnoce u sistemu , radi do daske all the time

da ponovim - kad sa jeftinim kondovima i prirucnom postavkom nadjes vrednost - pruzaj se koliko hoces

silver mica vredi svaku paru, prakticno je najbolje sto normalan novac moze da plati za tu poziciju

Hvala, probacu silver micu.

Mislim da sam nasao vrednost, kod mene ta Shure preporuka radi uopsteno mnogo bolje od duplo manje vrednosti.

13 minutes ago, krca44 said:

Hvala, probacu silver micu.

Mislim da sam nasao vrednost, kod mene ta Shure preporuka radi uopsteno mnogo bolje od duplo manje vrednosti.

naci cu ti ja.

imam razne u riznici ihahaj.

ne sekiraj se.

:drinks:

Moze mada bi ja kupio Charcroft Silver Mica, par komada, za njih mogu da se otvorim ( za jedno 4 ili 6 kom ), imam ko ce mi doneti

https://www.hificollective.co.uk/content/chrm-260-150pf-500v-charcroft-audio-silver-mica-capacitor

https://www.hificollective.co.uk/components/charcroft-audio-silver-mica-capacitors.html

4 minutes ago, Zen Mod said:

ako ih ima ovde , mica , sto bi potezao frke i veze da ih nabavis iz daljega

Mozda englezi imaju bolje srebro. :)

Ako imam te vrednosti, poslacu ti za dz par komada i to amerikanski.

Koliko ja znam liskuni za te kondenzatore se nabavljaju uglavnom iz Indije, oni su najkvalitetniji, a po srebru valjda bese Rusija poznata .

aha

procitah - sve rucno rade

nisu naveli da rucno pakuju golubovima , koji onda prenose preko kanala do kontinenta

gde onda opet rucno otpakuju sa goluboava i rucno pakuju da se dalje salje postom

gde onda opet Postar Simica rucno urucuje , posle rucno odredjene carine za posiljku u prostorijama carinske nam rucne sluzbe

:Viannen_loungelizard:

To valja samo ako su ruke natopljene u lavandu i maslinovo ulje...a to mora sa Mediterana, inace pravi haos u zvcnoj slici..prepakuje instrumente... :) 

Mislim, mora sve vrh vrh vrh, egzotika, nikakav prosek ili ne daj boze krunjac...

Steta sto izolacija kabla nije mica...

9 hours ago, krca44 said:

Dobro vece

Eksperimentalno sam utvrdio ( slusanjem ) da na ulaz phono preampa moram dodati 100 do 150 pF kondenzator ( Za Shure V15/3 ).

. . . 

IMO je da sacekas odgovor G-sn Sindrica. 

Unazad par godina posedujem njegov Phono Analogia Mk V.

Sa Tiborom od samog starta imam apsolutni support za njegov uredjaj.

Takodje, ne zaboravi na psihoakusticki fenomen ( svidjanja i nesvidjanja :) ).

Sve je to OK sto ti se u ovom trenutku vise svidja 450 p. Shure je sigurno testirao i merio, pa je napisao 400 pF. Nije to bzv.