Jump to content
djmilicic

SE DHT 4S4S (2A3)

Recommended Posts

3 hours ago, djmilicic said:

Posle onih Neskorovih 300B, dvoumim se da li da postujem slike svoje sklopocije, al’ ajd’. Sklopljen jedan izlazni trafo i spreman za ugradbu (2112 namotaja 0,25mm u primaru sa 6 sekcija po dva sloja od po 176 namotaja i sekundar sa 115 namotaja 0,4mm u 5 sekcija; izolacija između primarnih namotaja paus od 0,08mm a između primara i sekundara NMN od 0,3mm - svaki sloj lakiran prilikom motanja).

spulna_otp_01.thumb.jpg.fc3829cb50ffd4bbba07806ede450ed0.jpg

opt1.thumb.jpg.c75634b0f69a20ff6d924db6ab631694.jpg

Jos je povezano 220 napajnje svih trafoa (samo tri komada) i ispitano grejanje 5V i 6,3V za drajver pentode.

220_01.thumb.jpg.9894d71f5f660ad472ee3e1c5185ef91.jpg

:bravo:

Nemaš ti čega da se stidiš. Ovo što radiš je sjajan primer SAMOGRADNJE u pravom smislu te reči, a ti trafoi što si ih namotao su, bar što se mene tiče, vredniji od bilo kog Lundahla, Tangoa i Tamure zajedno, zato što su tvojih ruku delo ... ima stvari koje su vrednije od novca i ovo je dobar prikaz toga.

Još jednom, veliko BRAVO od mene, za to što radiš.

:drinks:

Ova "svila" od primara je vrh vrhova DIY.

Neskor je vrhunski izgurao i neke detalje estetike i luksuza, i to je poseban gust. Ali treba vremena za isterivanje detalja, pride nismo drzava u kojoj mozes da nadjes bas sve sto bi zeleo da usrafis..

Jedino ne znam sta sa tim kondom, mislio sam da ispises na njemu Candy, ali je preovladao HAUZEN:buehehe:

Hauzen.jpg