Jump to content

SissySIT (bilo SufiSIT)


Woland

Preporučeni Komentari

Neka ostane "for the records", ali samo kao otskrinuta vrata, za saznanje da postoji veci prostor za kopanje detalja i isterivanja bubica ka maksimumu...preterivanja. :) 

Malo je histerican tekst sa dosta povrsnosti, pausalnosti i preciznih netacnosti(izneseno je kao pravilo, a vazi samo za pojedinacne slucajeve)

Nikal je jedan vazan i znacajan deo price, i variranje procenta... ali ima tu jos finesa oko granulacije, usmerenosti, medjusobne slozenosti(male anizotropnosti) i zaobljenosti kristala...zasicenja(energetska pozicije trafoa u semi), histerezisa...i to bez da se zalazi u nacin motanja i vrstu zice..

 

 

Supermaloj.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, vladd said:

Neka ostane "for the records", ali samo kao otskrinuta vrata, za saznanje da postoji veci prostor za kopanje detalja i isterivanja bubica ka maksimumu...preterivanja. :) 

 

Valjda znaju ovi u Cinemag šta rade.

Ako nekad ja budem morao da motam izlazne trafoe veruj mi da ću sve da znam o tome.

Ali pošto neću neka ostane ovako površno. :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne sporim ja Cinemag, vec potenciram, ako se preteruje i tezi ka overkilu, treba situaciju poznavati u overkil detaljima, pa koliko je kome drago.

Sto se upoznavanja trafoa tice, mozda je smor znati "bas sve", odnosno jako puno, smor je znati i nekoliko opcija i varijanti, ako su materijali, jezgra i uopste delici slagalice, nedostupni...

 

P.S.

Sada su nanokristali vrh vrhova, ali, koriste ih za filtere, proizvode kao male toruse, oblici nepovoljni za ovu vrstu igre..informacija trenutno bezvredna..mozda za koju godinu bude aktuelno za hobi potrebe..

https://www.hvproducts.de/files/custom_core_material_and_tolerances.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, vladd said:

Sada su nanokristali vrh vrhova, ali, koriste ih za filtere, proizvode kao male toruse, oblici nepovoljni za ovu vrstu igre..informacija trenutno bezvredna..mozda za koju godinu bude aktuelno za hobi potrebe..

https://www.hvproducts.de/files/custom_core_material_and_tolerances.pdf

kada sam skoro bio u NAT-u Dejan mi je rekao da oni koriste nanokristalna jezgra za signalne trafoe

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...... pa ma sta to znacilo ............ lepo zvuci :rofl:

a kad procitas pdf-ove , onda skontas da je to dobri stari Metglas i Finemet

hocu reci , nisu to za dzaba jezgra koja koristim za Iron Turtle

 

:rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, neskor said:

gde inace imaju da se nabave ta jezgra u slobodnoj prodaji?

Zavisi šta motaš i u kojoj količini. Naručiš od Čeha limove nickel (80%), iron (15%), and molybdenum (5%). 

Samo mora veća količina.  http://www.technotron.cz/produkty/jadra-transformatoru.aspx

 

mag.jpg

I mora da bude do jaja transport. Ova jezgra ne smeju da ispadnu sa sve paletom negde pa da je skupljaju . 

Svaki mehanički udar im menja svojstvo.

 

p.s.

Ne bi me čudilo da Trafomatic mota  njihova pojačala upravo sa ovim limovima i jezgrima...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...