Jump to content

Ei Radio akustika SPS-200 Restauracija/Laki remont


mutayu

Preporučeni Komentari

Pre sat vremena, NIXIE reče

Da, ti bi trebalo da su originalni, i po ceni.

Dođe mi da uzmem MJ15024G i MJ15025G, da imam u rezervi, bar jedan da otvorim da se uverim da je ON.

Cuj "trebalo bi" ??

Nasao sam polovne, uparene sa Dynacord pojacala na KP... Videcemo kakvi su...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, vladd reče

Jedno 6800-10000uF. Bilo nekih finijih kod Vremeplova...

Takodje za grec postoje faze apgrejda, hladnjak, snaberi, zamena greca za veci i pripadajuceg ozicenja...

Revizija napajanja opampova, neko rasprezanje tranzistorom, ne samo zenerka....

Razumem ponesto od ovog sto si rekao, tipa jaci grec sa istim rasporedom nozica i rupom za hladnjak, za ovo ostalo moraces detaljnije... ? Pogotovo za reviziju opampova...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 16 minuta, Nislija reče

Cuj "trebalo bi"

Imaju u ponudi dva tipa MJ15003/04, neke divljake i ON sa G oznakom (mislim da je to verzija Green, bez olova).  Cena je realna za ON, za divljak je sve previše.

Vremeplov je dobra firma, ali ja bih uzeo jedan komad, nosim velike papagajke i otvorim ga tu na licu mesta. Ako sam zadovoljan viđenim kupujem još, ako nisam vraćam se u radnju i tražim pare nazad.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 34 minuta, NIXIE reče

Imaju u ponudi dva tipa MJ15003/04, neke divljake i ON sa G oznakom (mislim da je to verzija Green, bez olova).  Cena je realna za ON, za divljak je sve previše.

Vremeplov je dobra firma, ali ja bih uzeo jedan komad, nosim velike papagajke i otvorim ga tu na licu mesta. Ako sam zadovoljan viđenim kupujem još, ako nisam vraćam se u radnju i tražim pare nazad.

Pa jel ces da ides da uzimas ili ne? Da znam da li da racunam na tebe :) Inace kako da znam da li je original kada pogledam ispod kapice ili nije original? Video sam otvarane ali nisam skapirao sta se gleda..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, NIXIE said:

Da, ti bi trebalo da su originalni, i po ceni.

Dođe mi da uzmem MJ15024G i MJ15025G, da imam u rezervi, bar jedan da otvorim da se uverim da je ON.

Milsim da cu da uzmem nesto pari, cim se krene u redovan rad. Nisam jos 'sihicki spreman zdrave da otvaram.:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

43 minutes ago, Nislija said:

Inace kako da znam da li je original kada pogledam ispod kapice ili nije original

Prvo se zapitas sta je to "original"

Sigurno sa krampom i cekicem se vise ne radi, ne rade se poluprovodnici kao 1982-e...

Ali ako odradi posao u sklopu, na odredjenom naponu i odredjene struje, mozda ubaci u neko pojacalo i provere karakteristike, to je to, kakve veze ima na sta lici pelet.

P.s

To kod Roda Eliota je solidno stara prica, dosta toga se promenilo...a ONsemi nije bas kineska soder prevarantska firma

PPS

https://uk.rs-online.com/web/p/bjt-bipolar-transistors/0296267/

Sa ovakvim si sigurno miran.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 22 minuta, vladd reče

Ne stigoh na vreme

 

Mj15003.jpg

Znaci ovako treba da izgleda "original"...

Slazem se sto se tice poimanja originala ili ne, taj pojam koristim kako bi odvojio fus elemente koji ne odrade ono za sta su deklarisani da rade. ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, Nislija reče

Pa jel ces da ides da uzimas ili ne? Da znam da li da racunam na tebe :) Inace kako da znam da li je original kada pogledam ispod kapice ili nije original? Video sam otvarane ali nisam skapirao sta se gleda..

Kad ukinu policijski čas, daleko su mi, rade do 5, mogu samo subotom da idem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 8 časa, vladd reče

Jedno 6800-10000uF. Bilo nekih finijih kod Vremeplova...

Takodje za grec postoje faze apgrejda, hladnjak, snaberi, zamena greca za veci i pripadajuceg ozicenja...

Revizija napajanja opampova, neko rasprezanje tranzistorom, ne samo zenerka....

Iskopah ove grec-ove... Ovaj okrugli mislim da moze da se zameni sa postojecim, jel da? Ali ovaj redni je po specifikacijama veci ali su mu pinovi okrenuti, jel moze samo da se okrene?

IMG_20200504_183328.jpg

IMG_20200504_183429.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 9 minuta, NIXIE reče

Može i jedno i drugo.

Kod ovog velikog samo da se oznake gadjaju sa oznakama na PCBu jel tako, nebitno u kojoj je poziciji? A o kakvom je to posebnom napajanju pricao za opampove umesto Zenerice? Jel da se uplicem uopste u to ili ne?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Oznake da se poklapaju, samo to je bitno, ako okreneš grec pogrešno stradaće svi elektroliti. Odmakni ga 10mm od PCB malo bolje će se hladiti.

Prepravka napajanja za OP, nisam siguran da ima mesta na PCB. Ja bih to preskočio, osim ako vladd ima konkretan predlog. Napajanje svira, boljitka će biti.

Ja bih recimo uzeo poseban mali trafo 2x15V - 5VA i uradio stabilizaciju sa LM317/337 samo za ta dva OP. Ne bih koristio glavno napajanje za to kao što je na šemi. U kutiji mislim da ima mesta za to.

Može se umesto zenerki ubaciti 78L15 i 79L15 samo mora malo da se secka štampa. Njih zaštitiš zenerkama od 24V koje ništa ne rade kad je sve u redu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 44 minuta, NIXIE reče

Oznake da se poklapaju, samo to je bitno, ako okreneš grec pogrešno stradaće svi elektroliti. Odmakni ga 10mm od PCB malo bolje će se hladiti.

Prepravka napajanja za OP, nisam siguran da ima mesta na PCB. Ja bih to preskočio, osim ako vladd ima konkretan predlog. Napajanje svira, boljitka će biti.

Ja bih recimo uzeo poseban mali trafo 2x15V - 5VA i uradio stabilizaciju sa LM317/337 samo za ta dva OP. Ne bih koristio glavno napajanje za to kao što je na šemi. U kutiji mislim da ima mesta za to.

Može se umesto zenerki ubaciti 78L15 i 79L15 samo mora malo da se secka štampa. Njih zaštitiš zenerkama od 24V koje ništa ne rade kad je sve u redu.

Zanimljivo. Bilo bi lepo neku semu da izbacite, eventualno ako neko zeli da se bavi time... Sto da ne, mozda bih i ja probao kad zavrsim ovo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 16 minuta, vladd reče

Svaka cast za inicijativu... Ali nisam ja tvoj level da mogu iz prilozenog da napravim to. Dok ne vidim gotovu semu, mogu ko majmunce ispred eksplozivnog svemirskog modulatora da gledam... :D U svakom slucaju koristice nekom sigurno... Hvala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...