Jump to content

Električni pastir u diy izvedbi


stein

Preporučeni Komentari

Imam problem a znam da nisam jedini. Kuća, okolo dvorište a oko dvorišta cca 250m ograde. Naš pas (patuljasti šnaucer) u kooperaciji sa komšijskim zverovima neumorno iskopava rupe ispod ograde. Kako zatrpamo jednu, tako zverovi u saradnji kopaju pola metra dalje i rade posle šta već rade. Problem je što je samo naše dvorište potpuno ograđeno i ako nam kuče ode van dvorišta, niko ne može da garantuje da ćemo ga ikada više videti. Ja ne verujem u batinanje životinja a fizičko pregrađivanje očigledno ne mogu da izvedem toliko dobro da pseća inventivnost tome ne doaka... Tražim jednostavnu šemu sklopa koji bi recimo sa baterije od 12V podigao napon na preporučenih 2-3000V male struje i impulsno slao talase u žicu koju bih razvukao oko dvorišta. To vidim kao jedini način da sprečim prelaske kučića sa jedne na drugu stranu i obrnuto. Ukopavanje ograde na 10-20cm u tlo i razvlačenje sajle u donji red žičane ograde nije pomoglo... :shakehands:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 25
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

... Tražim jednostavnu šemu sklopa koji bi recimo sa baterije od 12V podigao napon na preporučenih 2-3000V male struje i impulsno slao talase u žicu koju bih razvukao oko dvorišta. ...

Proveri prvo da li smes to da radis u urbanoj sredini da ne bude problema sa komsijama/decom/opstinarima...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Proveri prvo da li smes to da radis u urbanoj sredini da ne bude problema sa komsijama/decom/opstinarima...

"Urbana sredina"...Kilometar do najbližeg asfalta.Nema gradskog vodovoda, dakle, svako ko sebi obezbedi vodu, ima vodu.Kanalizacija: ko iskopa septičku jamu, ima neku vrstu kanalizacije.Telefon: Mobilni, ili gradski funkcioner... ovde nema funkcionera (vidi prve tri stavke)Internet: striktno wireless... ADSL, šta je to?Struje: e, toga ima...Dakle, ovde na ovu stranu ne dolaze ni sitni lopovi jer im bude muka da odavde posle otegle kradenu robu... :shakehands:EU: vazdušnom linijom, manje od 4km a opet svetlosna godina daleko...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E jebiga, kako si opisao, mozes da postavis i minsko polje a ne el. pastira :shakehands:Prelistaj stare SAM-ove (kraj 80-ih/pocetak 90-ih), secam se da je bila bas dobra obrade ove teme...

E pa jbga, opisao sam ukratko... Minsko polje ne bih jer ipak volim što je komšiluk fin i koriste adekvatne prolaze (vrata, kapije itd) kad dođu da pozajme ili vrate pozajmljeno, ponude ili traže pomoć... "Električni pastir" kao što mu i ime nagoveštava, služi da stoku zadrži gde joj je mesto... E sad, što kučići nisu stoka, a neće da se ponašaju u skladu sa ograničenjima koja ograda nameće... Free spirit je teško obuzdati...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

potrazi na otpadima Al ili Fe lamele - u duzini 30-40cm i nabij ih u zemlju , umesto temelja ;znam da je tesko , trazi vremena i nije ni jeftino ali je ipak vise sigurna varijanta mogu da pogledam za semu sutra , ali ne obecavam da imam sve SAM-ove koje sam imao nekada

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovaj linak sam već sačuvao :shakehands:Za sada sam naračunao da mogu da izvedem žicu od 0.8mm žice za zavarivanje koje imam koliko mi treba a i malo više, izolacija mogu da budu mali plastični čepovi za cevi koji su reda cene 2-3 dinara po komadu, sada samo da vidim stubiće, da li od metalnih cevki ili drvene letvice. U svakom slučaju, jedina stvar koja zahteva ozbiljniji rad je sam generator visokog napona. Na jednom 'merkenskom sajtu sam našao da kučićima napon treba da bude reda 2-3kV dok za neke zverine ide i do 20kV...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da sam napon ne znači mnogo, mnogo je važnije struju održati na nivou gde se oseti, upozorava da je reč o neprijatnom iskustvu, ali ne proizvodi nikakvu štetu za organizam. Cela skalamerija bi trebala da bude jednostavna, izvor visokog napona male struje, niz neprovodnih stubića uz samu ogradu, dovoljno nisko da pas ne može da omaši dodir sa provodnikom ako krene da kopa, a drugi kraj dobro uzemljen da se stvori veza preko površine, tj zemlje. Verujem da pas koji je za svega tri opomene naučio gde sme i ne sme da vrši nuždu, neće zahtevati višestruke strujne udare da nauči da je prilazak samoj ogradi povezan sa neugodnim iskustvom. Mene čak više iritiraju psi koji se provlače sa spoljašnje strane a kojima definitivno nije mesto u našem dvorištu. Neki od njih su višestruko krupniji i jači i po meni opasni po naše kuče ili moje dete jer u nekoliko navrata nisu zazirali da mi se opako iskeze i da laju na mene kada sam ih terao. Ja ih se ni najmanje ne bojim i mogu da se nosim sa tim, ali mi je ćerkica sa sedam isto tako spremna da se suoči sa njima ali nisam siguran šta bi se desilo da neki od tih pasa ( a reč je o lutalicama) krene na nju... Dakle, struja je jedino rešenje koje vidim kao univerzalno za ovu situaciju...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mene čak više iritiraju psi koji se provlače sa spoljašnje strane a kojima definitivno nije mesto u našem dvorištu. Neki od njih su višestruko krupniji i jači i po meni opasni po naše kuče ili moje dete jer u nekoliko navrata nisu zazirali da mi se opako iskeze i da laju na mene kada sam ih terao.

Resenje tvog problema nije u "elektrifikaciji" dvorista. Promeni topologiju dzukca. Dok sam ziveo u kuci, u dvoriste nikada nijedna lutalica nije pokusala da udje. Imao sam mesavinu nemacki ovcar-sarplaninac...Btw, kako ces cerkicu da zastitis od struje, pardon - napona? :shakehands:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

možda lupetam gluposti, ali pade mi na pamet da pitaš Miković Imenjakami, da ti napravi kilovoltni kaninoanihilator... čovek se razume u kilovolte.ili pod 2) da proštudiraš onu shemu sa kondenzatorom koji se kad se prazni ima neke veze sa kalemom , tako da je očas drkne visoki napon pri pražnjenju i blablabla...:http://www.perfusion.com.au/CCP/Biomedical%20electronics/biomed/Defibrillator.htm

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Btw, kako ces cerkicu da zastitis od struje, pardon - napona? :shakehands:

Lepo, moje dete ume da čita sva slova i brojeve i razume kada joj se kaže šta sme da dira i šta ne. Uostalom, meni struja treba da bude "on" samo kada je kuče u dvorištu bez nadzora. Kada ima nekoga sa kučetom, ono nije zainteresovano za zemljane radove ispod ograde...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da je ona shema sa hravatskog sajta ok , sto se bobina tiche mogu ti poslati od cega ti srce ishte najace su od japanaca idu do 25kv , ili evropske bosh sagem valeo 15kv ,ove evropske ne mogu naskoditi nijednom zivom stvoru. A i ova japanska me na jednom matizu "ubila" 20 puta. :hammer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Malo ćemo ovaj projekat staviti na pauzu... Taman sam bio ubeđen da sam ok, kad juče uveče dođosmo kući, ja po običaju, krenuh da operem ruke, kad cvrc, nema vode... Danas se to tako završilo da je majstor zamenio sprženi motor pumpe hidropaka a nama tj meni, fond za "pastira" preobličio u fond za svoje potrebe, tj njegove... :siroma:Da je bilo nešto manje, kao npr transplantacija kondenzatora, to bih lako preživeo, ali zamena celog motora je dovela do hirurške intervencije na otvorenom novčaniku i to bez anestezije. Srećom, još uvek znam koji su prioriteti, čist obraz i čiste ruke daleko su važniji od tamo nekog kanjona pored ograde, nije motka za džabe izmišljena... kuco, kuco, kus, kus, kus... :hammer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Steine, pozuri malo sa tom ogradom, u okolini Subotice je primeceno sumnjivo lice koje na drzak nacin maznjava male snaucere:

... i na neobičan način proverava imaju li povišenu temperaturu, u okviru borbe protiv "mexico" gripa. :hammer:

Uzgred, ova sprava koju spomenu Zflazar deluje stvarno fina.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Poslao sam ti SMS ali ti ne odgovaras. Imam gotovo resenje. Napojna jedinica za jonsku pumpu. Ulazni napon, baterija od 12V izlazni nekoliko hiljada volti. Moram da pogledam tacno. Ready plyg and play. Resenje pod dva; iz razgovora sa nekim dreserima ( vojnih pasa) saznao sam da je za ustanovljavanje Pavlovljevog instikta za NoNo :hammer: najbolji induktor od poljskog telefona. Zavrtis jednom snazno i gotovo. Urezano u profil ponasanja. Samo izuzetno glupi kucici imaju dva tretmana. Niko ne zna za slucaj da je bilo potrebno 3. Znaci induktor u ruke i kad ga vidis da kopa, zavrti jednom. Vise nikad nece da se seti. Mislim da je dovoljno humano.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...