Jump to content

Električni pastir u diy izvedbi


stein

Preporučeni Komentari

Pošto sam pomalo upoznat sa ovom problematikom, mislim da bi trebalo da kažem koju reč o korištenju takvih naprava(koje izazivaju elektrošokove) u dresuri pasa.

U vojsci zaista koriste poljski telefon da bi odvikli pse od nekih loših navika, kao što je npr uzimanje hrane van posude namenjene za to i od strane nepoznate osobe; to je veoma surov način koji izaziva strašan šok kod pasa(izaziva trajnu traumu, pogotovo na način na koji se to primenjuje u vojsci) i zasigurno to NIJE najbolji način za ustanovljavanje Pavlovljevog(uslovnog) refleksa.

Inače dresura u kojoj dominiraju represivni metodi(kažnjavanje i zastrašivanje životinja), nije se pokazala baš najbolje; mnogo bolji rezultati se postižu podsticajnim metodama, tj metodama koje se oslanjaju na prirodne nagone, kao što je npr nagon za lov(hvatanje plena).

Trebalo bi pomenuti da postoji naprava koju (nažalost još uvek) koriste pojedini dreseri u obuci pasa, a koja se zove "teletakt"(Elektromos Nyakörv - na mađarskom, odakle se uglavnom i nabavljala) i koja je ZABRANJENA u svim civilizovanim zemljama; dreseri je koriste zbog neznanja i zato što im je tako lakše da nauče psa neke stvari, a ne zbog toga što je to najbolji način ... jedino opravdanje(ako uopšte i postoji) za korištenje ovakve naprave je u svrhu odvikavanja psa od navika koje bi mu mogle doći glave, a i u tom slučaju to treba raditi VEOMA odmereno.

Evo jedan linak sa raznim napravama, među kojima je i pomenuti teletakt .

Inače, ako sam dobro shvatio, gosn Steinu je pre svega problem "neovlašten upad pasa lutalica na njegov posed", a ne toliko bežanje(i kopanje) njegovog psa, tako da takvi uređaji u negovom slučaju ne bi bili od neke naročite koristi.

Dakle, zamolio bih još jedared sve one koje koriste(ili nameravaju da to urade) ovakve uređaje, da to rade samo u izuzetnim slučajevima; a i tada, veoma, veoma, odmereno ... vaši ljubimci će vam biti zahvalni na tome. :siroma:

:hammer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 25
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Kao što je sada već opštepoznato, ja sam skoro pa na salašu. Uradio sam sve "by the book", pas spava u kući (ipak je patuljasti šnaucer mala rasa), pre nego je kuče došlo, razvučena je nova žičana ograda svuda oko placa, napravljena kapija, vrata itd. Sada mala đubrica čim izađe na više nego pet do deset minuta odmah navali na kopanje ispod ograde da bi se igrala sa komšijskim kučetom. To nije problem, problem je što to traje 10-20 minuta i potom kučići završe na ulici jer okolna dvorišta nisu potpuno ograđena i nema ništa što bi kučiće sprečilo da se tako zaigrani ne upute pravac ulica. Komšinici je tako nestalo već tri kučeta. Naravno, ona je baka i nju ne pogađa previše, kuče joj služi da utamani ostatke od hrane i da unučići imaju šta da muče kada dođu... :hammer: Naše kuče je skoro pa član porodice i ne mogu da se pomirim sa tim da bi neko u prolazu mogao da se sagne, kaže kus-kus i da je pokupi. I zašto? Zato što nisam ništa uradio da to sprečim? Da ne pričam da bi mi žena glavu odgrizla kada bi se ispostavilo da sam ja bio nemaran... Ako je cena malo drmanja lepetrikom tamo gde smo je već stotinama puta upozoravali da se ne sme, onda ta cena mora da se plati. Druga solucija je kuče lepo seljoberski na neki zarđan lanac pa nek se ofuca... Pa meni je to mnogo manje humano. Štaviše, krajnje nehumano... Jedan drm iz žice bi je verovatno opametio. Posle bih sasvim izvesno što se naše kuje tiče, bio miran a ovi što lutaju i provaljuju, baš me i nije briga. Ako već u gradu svi peru ruke od obaveze da sumnjive lutalice uklone sa ulice, onda ja imam toliko prava da svoje dvorište zaštitim od uljeza.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Kao što je sada već opštepoznato, ja sam skoro pa na salašu. Uradio sam sve "by the book", pas spava u kući (ipak je patuljasti šnaucer mala rasa), pre nego je kuče došlo, razvučena je nova žičana ograda svuda oko placa, napravljena kapija, vrata itd. Sada mala đubrica čim izađe na više nego pet do deset minuta odmah navali na kopanje ispod ograde da bi se igrala sa komšijskim kučetom. To nije problem, problem je što to traje 10-20 minuta i potom kučići završe na ulici jer okolna dvorišta nisu potpuno ograđena i nema ništa što bi kučiće sprečilo da se tako zaigrani ne upute pravac ulica. Komšinici je tako nestalo već tri kučeta. Naravno, ona je baka i nju ne pogađa previše, kuče joj služi da utamani ostatke od hrane i da unučići imaju šta da muče kada dođu... :character13: Naše kuče je skoro pa član porodice i ne mogu da se pomirim sa tim da bi neko u prolazu mogao da se sagne, kaže kus-kus i da je pokupi. I zašto? Zato što nisam ništa uradio da to sprečim? Da ne pričam da bi mi žena glavu odgrizla kada bi se ispostavilo da sam ja bio nemaran... Ako je cena malo drmanja lepetrikom tamo gde smo je već stotinama puta upozoravali da se ne sme, onda ta cena mora da se plati. Druga solucija je kuče lepo seljoberski na neki zarđan lanac pa nek se ofuca... Pa meni je to mnogo manje humano. Štaviše, krajnje nehumano... Jedan drm iz žice bi je verovatno opametio. Posle bih sasvim izvesno što se naše kuje tiče, bio miran a ovi što lutaju i provaljuju, baš me i nije briga. Ako već u gradu svi peru ruke od obaveze da sumnjive lutalice uklone sa ulice, onda ja imam toliko prava da svoje dvorište zaštitim od uljeza.

Posto imam slican problem sa mojim labradorom, muzjakom koji voli da ide u stetu (uvek nocu):) a u selu takvi dugo ne potraju koristio sam razne metode nagradjivanja, kaznjavanja, (ogradjivanja) bezuspesno dok nisam otkrio na Netu ovu spravicu koja ce sigurno da me resi tog problema. Cim prodju novogodisnji praznici dobice i on poklon (a ja miran san). Evo linka:http://www.mightypets.com/product.asp?3=532#buyPo reakcijama drugih kupaca vrlo brzo se odviknu od bezanja pa se posle i ne koristi.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...