Jump to content
ninja

Nokautiran svapski bokser ili kafanski takmicar?

Recommended Posts

27 minutes ago, Zen Mod said:

prekontaj malo sta mozes naci , a da ti bude i najjednostavnije i srce na mestu

onda kreni u varenje , kad se odlucis tacno sta ces

to tacno sta ces podrazumeva jasnu ideju.... cuda mogu da se naprave samo na osnovu radionickog crteza , nema potrebe da se vuca cela skalamerija ni po Swe a kamoli po jevropi (ukljucujuci i Balkan)

Prvo cu da probam da skeniram model ili da nadjem CAD od motora pa onda da se igram sa konstruisanjem. Kad osmislim formu, onda cu da uradim FEM proracun da vidim kolko je to jako i gdje su mu slabosti pa da ojacam gdje treba, posle izrada po crtezu. Finalno, mozda uradim i CFD tako da znam gdje mogu staviti manje, "nevidljive" ali efikasne spoilere da me vjetar odmah ne oduva :)

Imam i jos jednu varijantu i to da vidim sa jednim "lokalnim" majstorom (S. Egeland) koji se bavi preradom i uradio je par kreacija bmw:a ... uz malo srece, ima on na odpadu nesto sto meni taman moze :)

Evo njegove zadnje bmw kreacije:

stellan-egeland-harrier-bmw-motographite

26 minutes ago, Zen Mod said:

prekognicija ?

:)

Nije, maudrost :) ... dok me ljetos napovratku kuci drzao budnim i pricao i ispitivao sta volim, neprimjetno je saznao da mi je najljepsi motor 90 tako da je za rodjendan osvanuo jedan pravi origi model ali u minijaturi.

Mogu ga sada studirati posto ima sve detalje :) 

18 hours ago, Zen Mod said:

samo to po kutijama i felne vrede pare koje si platio

no , zarad preglednosti - valja ti da rasprostres to iz kutija na pod  i slikas .......   

imas li ideju od kojih sve serija pase prednjica ( telelever , teleskop ,sta god .... )

Nemam, tek cu sada poceti da se ozbiljnije raspitujem.

18 hours ago, ninja said:

Prvo cu da probam da skeniram model ili da nadjem CAD od motora pa onda da se igram sa konstruisanjem. Kad osmislim formu, onda cu da uradim FEM proracun da vidim kolko je to jako i gdje su mu slabosti pa da ojacam gdje treba, posle izrada po crtezu. Finalno, mozda uradim i CFD tako da znam gdje mogu staviti manje, "nevidljive" ali efikasne spoilere da me vjetar odmah ne oduva :)

Imam i jos jednu varijantu i to da vidim sa jednim "lokalnim" majstorom (S. Egeland) koji se bavi preradom i uradio je par kreacija bmw:a ... uz malo srece, ima on na odpadu nesto sto meni taman moze :)

Evo njegove zadnje bmw kreacije:

stellan-egeland-harrier-bmw-motographite

Nije, maudrost :) ... dok me ljetos napovratku kuci drzao budnim i pricao i ispitivao sta volim, neprimjetno je saznao da mi je najljepsi motor 90 tako da je za rodjendan osvanuo jedan pravi origi model ali u minijaturi.

Mogu ga sada studirati posto ima sve detalje :) 

Bez ljutnje , ovo je "prokakanje" od motortočka , al kao ideja ? :) ....... 

1 hour ago, black coffe said:

Bez ljutnje , ovo je "prokakanje" od motortočka , al kao ideja ? :) ....... 

Ne svidja se ni meni a garant ni mojim ledjima :)

1 hour ago, zika said:

hqdefault.jpg?custom=true&w=246&h=138&st

https://www.youtube.com/results?search_query=colin+jet+bike

Nastranu šalu na stranu, jedva, zavidno, čekam razvoj ovog lepog očevog project-a. A za sina može ono gore... ;)

Nece sin nista da se bakce ali se nadam da ce ga ovo ipak malo zainteresovati. 

59 minutes ago, Zen Mod said:

da ostane , jedan lepotan

r1200r CF.jpg

Svidja mi se ova izrada samo se nadam da ce moj abiti originalnija :)

12 minutes ago, ninja said:

Ovaj BMW rezervoar je samo maska, ispod je plasticni. 

Znam ! , al bit ću subjektivan ? - radi se o sadržaju i formi ? , al kao što sam rekao : to je subjektivno ? ipak je to Tvoja priča ? :) Naravno realna . da me ne bi krivo shvatio ! . A mašta i ideje moreju svašta !  Želim Ti svu sreću s projektom  jer imam osjećaj da ćemo iz ove Tvoje "priče"  svi ponešto naučiti , pa - navali .... :)

Mali update: 

Plan da se uzme drugi original ram i telelever odpada definitivno. Dobio sam informaciju da je zabranjeno da se na taj nacin registruje kada je vec jednom izbrisan iz registra. Jedini nacin je da se napravi svoj ram koji mora da se homologizira pa onda registruje. Posle toga je otvorena rampa za nastavk puta.

aha .

vrludavo vrluda vrludav bajkerski san

:rofl:

ne zaboravi da ti je to za uzivanje , sve ce biti lakse ........... moj Guzzi stoji 6 meseci , nisam ga ni pipnuo

7 hours ago, ninja said:

Mali update: 

Plan da se uzme drugi original ram i telelever odpada definitivno. Dobio sam informaciju da je zabranjeno da se na taj nacin registruje kada je vec jednom izbrisan iz registra. Jedini nacin je da se napravi svoj ram koji mora da se homologizira pa onda registruje. Posle toga je otvorena rampa za nastavk puta.

za ovo da je izbrisan iz registra (scrapped) si znao i pre kupovine,ili je to sad iskrslo pitanje...BTW VTC/VBC vraca svoja vozila  u promet nakon "totalke" ako je popravka uradjena u ovlascenom servisu,i to iskljucivo nakon uvida u totalnu dokumentaciju sta je radjeno u procesu vaskrsenja i pod uslovom da je upotrebljen originalni materijal....

Znao sam to. Samo sam mislio da ako kupim original ram sa papirama da ga mogu registrovati sto se pokazalo da nije istina. Moj "lapsus".

Iako, prvobitni plan je bio da se napravi novi, drugciju ram i tako registruje ponovo.

Nije problem da se urati totalka ako vozilo vec nije izbrisano iz registra sto je moje bilo i sto sam znao. Prodato je kao za rezervne dijelove ili da napravis sam svoje.

59 minutes ago, ninja said:

Znao sam to. Samo sam mislio da ako kupim original ram sa papirama da ga mogu registrovati sto se pokazalo da nije istina. Moj "lapsus".

. . . 

Koji kix. :(

Da, problem kad je vozilo proglašeno da je za otpad jer se smatra da opravka nije moguća a da vozilo bude bezbedno. Ram jeste osnovni ili vitalni elemenat motora jednako kao što šasija, odnosno karoserija kod automobila na čijim konstruktiovnim delovima nije dozvoljena popravka u dosta zemalja. I BMW podpada pod iako nema ram u uobičajenom smislu, al ajd to objasni,  osim "fork stanchions"-cevi vila prednjeg vešanja, paralevera- rame, A arm, swingarm, još samo može da se pokrivi cevasti nosač sedišta, sve ostalo je pravo ili puklo jer su sve do jednog liveni komada, ajd, korman je čelična cev ili heblovi. Vrat, na koji se nosi korman i oslanja prednji amortizer je takodje liven i puca, jeste na njemu utisnut broj koji se zbog formalizma uzima kao da je  šasija, odnosno ram a praktično nije. Ako je dozvoljeno da uradiš sopstveni ram i uradiš homologaciju, uzmi polovan vrat i ukloni mu broj, pretrljaj ga da bude gladak recimo i kaži da si ga sam izradaio a da ti je uzor fabrička konstrukcija, sigurno nigde ne stoji da diy ram mora da bude skroz različit ili u nekom vidu od originala.

Ne sećam se da sam pročitao da si palio agregat niti sam opazio da su cilindri udareni, pri udarcu od preda hoće da napuknu cilindri, nekad i brezon okrnji malo blok, sve se to sredi ali često se ne vidi neka pukotina dok se agregat ne zagreje i ulje ne ovlaži spolja, pažljivo pregledaj sva rebra za hlađenje naokolo i ako negde fali parče tu naročito obrati pažnju.