Jump to content

30W SE Amp


zocky

Preporučeni Komentari

10 hours ago, Okibokis said:

Jedan deo moze da se izmeri uredjajima,a za onaj najbitniji jos nisu izmisljeni uredjaji...

Uređaji za merenje najbitnijeg sa tehničkog aspekta odavno postoje, elektrotehnika i akustika su vrlo egzaktne tehničke nauke, sve ostalo pomenuto u temi su neizbežna izobličenja signala koja svako bira po sopstvenom, vrlo subjektivnom, ukusu. Sa tim ukusima i vazda neka frka... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

drago mi je što si spomenuo i akustiku, koju su skloni da zaborave i jedan i drugi tabor. 

Tako da ako je nekom do menjanja sistema, najjeftinija promena je da se napr promeni raspored zvučnika ili nameštaja u sobi i eto ti promene za sitne pare :) 

Ako želiš više da uložiš, kupiš James Bond krevet i rešiš sve svoje elektroakustičkoerotske potrebe :P 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, Zflazar said:

...Tako da ako je nekom do menjanja sistema, najjeftinija promena je da se napr promeni raspored zvučnika ili nameštaja u sobi i eto ti promene za sitne pare :) 

Il promeni mesto sedenja. Eto ja kad se uželim najdubljeg basa odem u hodnik, tutnji samo tako ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

34 minutes ago, grozni said:

Sunce li ti zarko oli ti zone li ti sajne, kako samo decu izrodismo, bez polozene ginekologije i akuserstva, a merenja bila davno u pubertetu, jos bez standardizacije... mislim, odakle se racunja:msn-rofl:

 

human-evolution.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, Shoba said:

Sluh se trenira.

Kad budete sledeci put pricali o izoblicenjima merenjima i licnim procenama, setite se ovih slika.

350px-Highimgnoise.jpg

canon_vs_tokina_tele_corner.jpg

Chromatic_aberration_(comparison).jpg

how-to-correct-lense-distortion-with-photoshop7.png

Podseti me na jalove rasprave o brzini autofokusa... (i superiornosti istog kod proizvođača A u odnosu na proizvođače B i C) ehhh... bolimeglavaodovogavišeeeee.....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, grozni said:

Sunce li ti zarko oli ti zone li ti sajne, kako samo decu izrodismo, bez polozene ginekologije i akuserstva, a merenja bila davno u pubertetu, jos bez standardizacije... mislim, odakle se racunja:msn-rofl:

Pa to je prirodan proces, pravljenje pojacala i tocka apsolutno nisu :D

To me i cudi, da neki iz tehnike izvlace nekavu nekontrolisanu magiju..a narocito u smislu uvecanja inkasa.. :) 

Malo se nesto testerise, lemi i sledi punomisticne price i poziva na sluh, bez neke korelacije sa tehnikom.

Mislim, sve sto "zvuci", moze se meriti, ne jednom spravom i jednim merenjem(na sta se "slusaci" najvise pozivaju, pljujuci skop), ali za razliku od 60-ih ili 70-ih, sada se apsolutno sve moze izmeriti od inicijalnog izvora zvua, do akustike(ili akusticke raspodele) u prostoru. 

A da ne spominjem memoriju, koja je za sluh tuznog vremena drzanja..

Ali da ne davimo sa audiofilskim pricama, izradicemo tu prvobitnu verziju, bar ja, sa tranzistorima iz 70-ih, da ne bi bilo price o epitaksijalnima i hometaksijalnim verzijama..pure sonic 3055+BC109..

Da cujemo i to cudo..koliko je bolje od HSR 48 :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, vladd said:

 

Malo se nesto testerise, lemi i sledi punomisticne price i poziva na sluh, bez neke korelacije sa tehnikom.

Mislim, sve sto "zvuci", moze se meriti, ne jednom spravom i jednim merenjem(na sta se "slusaci" najvise pozivaju, pljujuci skop), ali za razliku od 60-ih ili 70-ih, sada se apsolutno sve moze izmeriti od inicijalnog izvora zvua, do akustike(ili akusticke raspodele) u prostoru. 

A da ne spominjem memoriju, koja je za sluh tuznog vremena drzanja..

 

U prilogu su Pass-ov citat o mernim kantarima i slušanju, kao i spektar intermodulacija top modela firme Pass Labs. Njegovi jeftiniji modeli su na merenjima daleko "bolji"......

Target ti je 10% od genijalnog Pass-a? Polako ima vremena......

 

 

 

pass.JPG

xs.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma to su fine pricice, istinite i simpaticno dvosmislene, ko ne zna sve detalje, moze da se upeca i izvadi pogresan zakljucak.

Ne sede oni da slusaju kao mi, vec u kontrolisanim i izmerenim uslovima , ustanovljuju korelacije izmedju dizajna, parametara i konacnog efekta. Pa sve ono sto ceprkaju po koncepcijama, kostatuju na izlazu iz zvucnika. Naravno da je igranje sa harmonicima specificna zabava i farbanje zvuka...

Skoro pre neki dan pozovem kolegu i pitam gde je, kaze toji pored rostija...

Da ne nabrajam zamisli i zakljucke koji se naprave tog momenta, ali covek bio u uradi -sam i merkao rostilje..

Pass se igra ..fantasticno i beskonacno..i pomalo zivi od toga..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, vladd said:

.......

Ne sede oni da slusaju kao mi, vec u kontrolisanim i izmerenim uslovima ............

toliko da svaki pojedinacni clan slusalackog panela sedi u svojoj slusaonici (dakle poznato i uslo u uvo ) i slusa i donosi zakljucke

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kakve zakljucke?Pogresne naravno.

Necu da spominjem procenat onih koji znaku kolika im je reverbracija sobe, ali sumnjam da je dvocifren.

Pa kolicina absorbujuceg, reflektujuceg ili rezonantnog materijala u sobi, na sta mogu da uticu dodatni slusaoci u sobi.

Postoje detalji o kojima jednostavno slusaoci ne vode racuna, ili prosto ne zele da vode racuna, zanima ih samo ugodjaj, i to je ok, ali se ne moze pricati o pozitivnom, upotrebljivom iskustvu, vec o dozivljaju, u tom trenutku i tom ambijentu.

Slusanje se ne vezba vec uci, a senzorni organi mogu samo da se neguju i odrzavaju zdravim i neostecenim. Sto je za sluh i vid poprilicno slozeno, da ne kazem najteze...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, vladd said:

Kakve zakljucke?Pogresne naravno.

Necu da spominjem procenat onih koji znaku kolika im je reverbracija sobe, ali sumnjam da je dvocifren.

Pa kolicina absorbujuceg, reflektujuceg ili rezonantnog materijala u sobi, na sta mogu da uticu dodatni slusaoci u sobi.

Postoje detalji o kojima jednostavno slusaoci ne vode racuna, ili prosto ne zele da vode racuna, zanima ih samo ugodjaj, i to je ok, ali se ne moze pricati o pozitivnom, upotrebljivom iskustvu, vec o dozivljaju, u tom trenutku i tom ambijentu.

Slusanje se ne vezba vec uci, a senzorni organi mogu samo da se neguju i odrzavaju zdravim i neostecenim. Sto je za sluh i vid poprilicno slozeno, da ne kazem najteze...

pazi , znam ljude ( imao sam utisak da je tvoj post u vezi Nelsonovog slusnog panela)

svaki od njih ima iza sebe 10K sati kritickog slusanja ( sa svrhom zvucne evaluacije konstrukcije) , tako da ne pricam o nekome ko gubi vreme na forumima drveci o svemu i svacemu (kao ti i ja i jos poneki ) nego o ljudima koji znaju znanje

 

izuzetak je Nelson , ali on na forumu visi kao stariji brat , a ne kao vristavo derle ....... sto je slucaj sa bar 50% clanova na svakom DIY vorumu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ali svi ti zmajevi, oko Nelsona, imaju i brdo znanja(koje naravno cesce zloupotrebljavaju nego sto ga sire), i naravno da imaju uzrocno-posledicnog iskustva sa raznim slusanjima i raznim topologijama, i naravno da vode racuna o svakoj sitnici u ambijentu, kao carinici na granici.

 

Cisto iznosim stav o iskustvu, koje je svakako licno, uvek, ali bez dodatnih okolnosti se ne moze tvrditi da je upotrebljivo, jos manje za neku generalizaciju.

To je, npr, kao da odes prvi u neko novo  mesto na odmor, pa te opljackaju. Imas iskustvo, lose, i kakvi sve zakljucci mogu da se izvedu, pa jos generalizovani..da svi kradu u tom mestu, da je odlazak na odmor rizik pljacke, da lopovi najvise dolaze u to mesto..

Svaki zakljucak ima mrvu istine, i postoji evident iskustva, ali da bi se generalizovali zakljucci, mora se sakupiti jos infomacija u okruzenju dogadjaja, stopa kriminaliteta recimo, u tom mestu ili siroj zoni, i tada zakljucak ima vecu tezinu.

 

Isto je i sa slusanjem opreme, kakvo je pojacalo, koncepcija, brzina, odziv, sled impedansi, zvucnici, nivo dampiranosti sobe, kriticne tacke u prostoru..to su detalji koji sigurno nisu promakli Passu i onima u njegovom okruzenju, i nekolicini ozbiljnih na big diy.   

Koji su detalji u pitanju, i njihovo iskustvo se bazira na varijacijama tih elemenata i efekata na zvucni materijal.

 

Pa me u svetlu tih detalja, zanima bas kako svira ovo pojacalo, da li je zasluzilo ili nije takav hajp. Poprilicno jednostavno. Da li je toliko bolje od HSR48, iako je negdus u A klasi, a hsr duboko u B..da li je ta prednost tranzijentalnih problema toliko znacajna u ovom konkretnom slucaju.

Mada ce mi veci problem biti da pozajmim izvorni HSR...ali ne i neresiv.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

vladd, ne bilo ti zapoveđeno ali moooolim te da nam slikaš

-tvoj setup sprava za slušanje muzike

-tvoj ambijent za slušanje muzike

-tvoju fonoteku/cedeteku/softvreroteku

da vidimo s kim imamo posla?

jebote mnogo si nakurčen za nekog ko slika laserom oslikanu radionicu a ni A od audia bez ljutnje...

...please...

...inače kod mene jako naginješ tituli Šefa Prodaje Fine Pangalaktičke Magle!!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...