Jump to content

30W SE Amp


zocky

Preporučeni Komentari

6 hours ago, shonne said:

Prosta sema i nabavljivi delovi. Lako se napravi grozni...imaces uredjaj od 3k vrednosti...

. . .

Na koji nacin, kako i ko odredjuje vrednost tog konkretno lako napravljivog uredjaja, proste seme od 3 k vrednosti ?

Verujem da je slucajno propustena valuta tako da se radi o vrednosti doticnog uredjaja u eurima, US dolarima ili britanskim funtama ?

Ako nije, te su u ptianju srpski dinari, madjarske forinte ili jen - odmah lajkujem post, ali bi ga trebalo odmah ekspresno prebaciti u temu " Vicovi ".

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ne znam vise sta da mislim o svemu tome, koja je to vrsta umetnosti.

Evo na primer, ja ne znam da oladim 20-21-23W(deklarisanih kao30W, valjda se tako zaokruzuje) ciste ultrahifi A klase sa ladnjakom 350(duzina)x90x50mm (visina rebara).. sa dva tranzistora...

A znam da uvezem 2N3055 u pojacalo obicne, nize srednje, ciste B klase..sa manje od pola ampera u kolektoru da bi uopste prebacio audio opseg...

Mozda se tako gradila industrija i privreda po svim detaljima, mozda tako ministarstvo privrede treba da deluje, da se napravi manufaktura kojoj drzava pomogne sa svih aspekata ukljucujuci i medijski marketing... pa neko farmer, neko automehanicar a neko audio dizajner...

Da se, ako treba, generise kult na trzistu..?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na koji nacin, kako i ko odredjuje vrednost tog konkretno lako napravljivog uredjaja, proste seme od 3 k vrednosti ?

Verujem da je slucajno propustena valuta tako da se radi o vrednosti doticnog uredjaja u eurima, US dolarima ili britanskim funtama ?

Ako nije, te su u ptianju srpski dinari, madjarske forinte ili jen - odmah lajkujem post, ali bi ga trebalo odmah ekspresno prebaciti u temu " Vicovi ".

 

Prvi post u temi...

englezi odredjuju vrednost.

Sent from my LG-E460 using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

26 minutes ago, shonne said:

Prvi post u temi...

englezi . .

Dobro.

Apsolvirali smo valutu.

Medjutim, nema odgovora na pitanje : " Na koji nacin, kako i ko odredjuje vrednost tog konkretno lako napravljivog uredjaja, proste seme od 3 k vrednosti ?

Da preciziram - ne radi se o uredjaju kojim je otvorena ova tema, vec o uredjaju koji si pomenuo u postu :

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

53 minutes ago, Doktor said:

Na koji nacin, kako i ko odredjuje vrednost tog konkretno lako napravljivog uredjaja, proste seme od 3 k vrednosti ?

E to bih ja zaista voleo da razcesljam. Posto imam ocigledno zakrzljale trgovacke manire.

Probao samda napravim formulu, recimo za diy, znaci sema, komponente, rad na dizajnu, projektovana kolicina recimo 20 kom nulte serije, izrada mehanike, stampe, cena mog rada sa varijabilnom stavkom, 20$ sat za lemljenje i srafljenje, 70 za dizajn i projektovanje...  i nekakav marketing..

I na kraju, dilema dinamike zarade, svi troskovi su 30% od cene ili 50 ili 75%..ako su 30%, koliko je to u zoni vacarenja.

 

E sad, cenu odredjuje i trziste, neslobodno naravno, kreira se fasizam, pa svako napadno hvali svoga konja, bitan je i standard okruzenja..i tu negde proizvod pliva..

 

Ono sto mene najvise zbunjuje je odsustvo elementarnog inzenjerskog postenja, ina sta se najvise brecam.

Kako to da u nekim "pricama" jedno isto resenje biva fantasticcno a u drugim jezivo lose..gde je taj "nigger in the woodpile" u celom sistemu.

Kako se to komponente ocito lose proglasavaju prosto za ekstremnu vrednost i fantaziju, kako se to desava da slican proizvod ima brdo kritike i odurnosti, a za pandan prepuno hvale, fantazija i pride lupetanja.

To su moje dileme.

Da li je to arogancija odredjenih, da li je to magija nekog audiodizajnera, odabranog boktepita kako koji je u stanju da napravi pitu od xxxx, i da se svi dive ukusima koji nadmasuju jabuke, sir, visnje ili mlado meso..

Kako to da najsvezija kreacija negdusa ima 60W u A klasi a vuce iz mreze 150, i predstavlja ultimativni proizvod(i ima nekakva poboljsanja, a i pre poboljsanja je bio kao savrsen), kako se 30W hladi  sa ladnjakom 390x90x50mm, kada se prva 10w verzija hladila sa hladnjacima   2 ipo puta vecim..??

 

Kako takav "opsti proizvod" ima visoku cenu i silna ogranicenja u upotrebi, te pazite na gajtane, te nemoj da su kutije neefikasne, pa pazite da nemaju manje od 4 oma...

Za te pare, bar ja mislim, trebalo bi da bude sa znacajno maanje ogranicenja, distorcije, i sa znacajno vise elektronickog ponasanja u sistemu..

Ili je dovoljno da se stavi prednja ploca od 10mm, da se uradi nekakav dizajn, pozlate konektori, posrebre zice i to je vec hajend, a $$$$ nisu problem, neko je vec mufte zaradio takve pare, pa sto da se zaustavi protok novca.. :) 

Ako je butik komponenta, koja se slaze sa mantilom od 25kevra, i cipelama od 12kevra, onda u redu, ali daj da ne tupimo o "sonicnosti", prostoru, vazduhu, stejdzu.. :D    

Eto, izneo sam sve dileme i razmatranja..mozda je bolje za posebnu temu..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, vladd said:

E to bih ja zaista voleo da razcesljam. Posto imam ocigledno zakrzljale trgovacke manire.

Probao samda napravim formulu, recimo za diy, znaci sema, komponente, rad na dizajnu, projektovana kolicina recimo 20 kom nulte serije, izrada mehanike, stampe, cena mog rada sa varijabilnom stavkom, 20$ sat za lemljenje i srafljenje, 70 za dizajn i projektovanje...  i nekakav marketing..

I na kraju, dilema dinamike zarade, svi troskovi su 30% od cene ili 50 ili 75%..ako su 30%, koliko je to u zoni vacarenja.

 

 

http://www.diyaudio.com/forums/lounge/146693-john-curls-blowtorch-preamplifier-part-ii-8643.html#post4798939

post #86424  

evo Djordje ti ovde kazo kolko dileru treba da das. 

U svakom slucaju na par komada ili malu seriju, ne mosh da pravis posten inzenjerski komad jer se to pravi u Kini i na Tajvanu, ti kod kuce mozes samo da se bavis ezoterijom.

Ovako:

http://www.positive-feedback.com/Issue78/dagostino_tour.htm

Naravno moras da zaposlis jednu Rejchel da lemi za onih 20$ na sat, ne mozes ti sve sam da radis :)

 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bajlag, nemam pojma u kom kontekstu si dao link o Curlu, (preptostavljam afirmativno, jer badza petljao i sa Parasaund-om...) nisam imao zivaca da citam xxx stranica po pitanju Curl-a. Ono sto znam to je da njegov preamp blowtorch kosta cca 15.000 dolara. Takodje vidim da padaju mrtvi na taj preamp kako stampa tako i forumi uglavnom. Ovde bi ga ovi nasi streljali za primer, iseckali na komade , pa sa ratnim poklicem " Umem ja to bolje, a moze i jeftinije" svaki komadic ponaosob nanovo streljali. A  sprava radi ko avion. DA imam lovu kupio bih ga, posto nemam pojma sa pravljenjem. Eve slicke blowa. Posle Grozni kreten:unknw:

http://www.audioasylum.com/audio/general/messages/3/39394.html

P.s. drugo kutijce napajanje valjda

ctc blowtorch open[1].jpg

ctc-love.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, vladd said:

E to bih ja zaista voleo da razcesljam. Posto imam ocigledno zakrzljale trgovacke manire.

. . . 

Moje se pitanje upuceno @shonne precizno odnosilo na uredjaj kako je on napisao sa prostom semom, lako nabavljivim delovima i pri tome - lako se pravi.

Kada se napravi imace se uredjaj vrednosti od 3k ( kasnije apsolvirano da su u pitanju evri ). 

Da ne quote-ujem opet, jasno je koji je post u pitanju.

Sta predstavlja taj uredjaj nominalne vrednostri od 3 k eura koji @shonne pominje Groznom ?

Klon ? Kopiju ? Falsifikat uredjaja sa problemom iz posta br. 1 u ovoj temi ?

Na to sam mislio.

 

Ovaj podugacak post koji si ti @vladd napisao je nesto sasvim drugo i slazem se da bi moglo ici u neku novu temu.

I o tome se moze debatovati.

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 minutes ago, grozni said:

Bajlag, nemam pojma u kom kontekstu si dao link o Curlu,

Pa Vladd se pitao kako se formira cena uredjaja, a John je u postu za koji sam dao link objasnio da dileri uzimaju 40%, a da im gotovi uredjaji sa Tajvana dolaze u Ameriku

na ceni 25% od krajnje. John radi kao dizajner konsultant za Parasound.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, radi se o klonu. Izbacena sema i na kraju korigovana, sve na tacnu. Pa ko voli neka pravi. Kako ce da izgleda krajni proizvod,...zar je bitno, bitno da se cuje :D i to vredi 3k...

John Curl, je izbacio semu svog preampa jc-80 za koji kaze da je najbolji preamp koji je slusao. Kod kineza, ima gotove plocice, pa ko hoce moze i to da pravi. Ja nisam slusao a voleo bih. Ajde grozni, napravi jedan. Jedini problem sto moras da nadjes one jfets V grade...ako se potrudis moze da bude. Alibaba i ebay, kinezi...

Sent from my LG-E460 using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...