Jump to content

Kanap za radio skalu


remam

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 9
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Tuning cord podseca na padobranski konac, iznutra najlonskavlakna, a spolja carapica.

Najslicnije sto sam nasao je struna za pecanje za 200-300libri.

Na ebaju prodaju 20m za 20$(prakticno ta struna, ali sa naslovom "vintage tuning cord"), a za 20$ se moze nabaviti 500m doticne strune..

Nesto ovakvo, samo je ova 2mm, treba izbunariti 0,8-1mm

post-1908-0-16189000-1455972920_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dva radija sam sredio sa pletenim predvezom. Neki vojni radio prijemnik smo prijatelj i ja sredili sa ovim savremenim zidarskim (plasticnim) kanapom, ali to je moglo iz razloga sto je mehanizam takav daima minimum dva spanera koji apsorguju istezanje kanapa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za najlonski kanap je pozeljna varijanta sa dve opruge na glavnom tocku, odnosno veca sila zatezanja,i mala dorada povrsine pogonske osovine, kalafonijumom recimo. Ili ako je slozenija sema razapinjanja kanapa.

Medjutim, postoje prijemnici prostijeg ozicenja kanapa koji ne trpe vecu silu zatezanja, pa je najlonski kanap(probao cak i sa obucarskim kanapom)nepogodan, proklizava, spada.

P.S.

Neki saranski predvezi mogu da zavrse posao, ali ne i bilo koji. Narocito ne oni sa zicom u sredini. Vecina svilenkastih su jako klizavi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...