Jump to content

DSD u letu


skrstic

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 55
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

JRiver

 

Tools pa onda Options (Ctrl+O)

Tamo ste već u Audio delu.

Ispod Audio Device odaberete vaš USB uređaj. Moj je BRAVO HD. Slika 1.

 

U Device settings štiklirajte, označite, potvrdite ili ti već kako opciju DSD bitstream in DOP format. Slika 2.

 

U DSP & output format se zaigrajte sa Output Format. Odabirajte bilo kji DSD. Probajte sve ponuđene i odaberite Vaš favorit. Ovde kažete programu u šta konvertuje od DSD64 do 8xDSD. Slika 3.

 

U Bitstreaming odaberite DSD. Slika 4.

post-412-0-16943500-1452427641_thumb.jpg

post-412-0-37279200-1452427653_thumb.jpg

post-412-0-52940500-1452427662_thumb.jpg

post-412-0-08965700-1452427672_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Interesuje li ikog HQPlayer? Ja sam našao kod rusa 2.8 i nema noviji za mufte. HQPlayer bi trebalo da ima nja bolju konverziju u DSD i naj više opterećuje CPU. Boga mi u novijij verziji ima i GPU konverzija. Hvale ga i rado daju 100 za njega.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel mozes da izaberes "Native DSD" opciju u daphileu?

Izgleda da to prepoznavanje daphile radi preko usbid uredjaja, kod xmos firmware implementacija gde nisu ostavili fabricki id potrebno je da eksplicitno zabodu novi id.

Npr kod waveio zbog toga nije prepoznao da podrzava native... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliko sam razumeo pitanje je kako linux prepoznaje da li USB kartica podržava DSD. Nisam nikad pisao drajvere. Mislim da u firmawareu kartice treba da stoji da li podržava nešto. Npr DSD. Možda grešim. Možda preko hardverskog IDa linux kernel zna šta može sve kartica.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pitam konkretno za daphile, da li ti je enableovana opcija native DSD za tvoju karticu?

 

 

Daphile web UI(javascript) ukljucuje i iskljucije tu opciju po USBID identifikatoru kartice (verovatno cuvaju negde listu podrzanih).

Ovo sam zakljucio tako sto sam na silu kroz javascript debuger enableovao opciju i sacuvao vrednosti posle cega sam mogao da pustam dsd preko waveio, koji ima xmos chip ali nema fabricki usbid...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ugrubo, Linux-ov podsistem za zvuk je ALSA, USB zvucna kartica se prepoznaje preko Vendor ID, Product ID koji se nalazi na svakoj kartici.

Zatim se radi pretraga da li postoji modul (driver) za tu karticu, ako postoji tu je vec upisano da li podrzava DSD over PCM ili ne.

Ovo se ne radi za sam chip, nega bas za model/proizvodjac USB kartice, naravno moze se i budziti da se podmecu driveri drugih kompatabilnih uredjaja ali se rezultati nekonzistentni.

Da li je neka kartica ukljucena u ALSA-u, zaviis koja verzija ALSA-e je dosla uz verziju OS-a koju imate, ovo se moze proveriti, u changeset-u na sajtu vec negde napisu.

Opet moguce da ako nesto pravi problem da se izbaci podrska za datu karticu iako ona zvanicno ima podrusku u samoj ALSA-i.

 

Ukratko pokusati pronaci da li za bas tu verziju linux-a i za konrketnu karticu  da li ima da je neko progurao da radi, ne za chip, bas za model konkretan traziti. i tako slediti uputstva.

u suprotnom, da se nabasa kakva je srecna konbinacija raznih cudnih parametara, nije bas brz proces niti proces koji sigurno donosi uspeh

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...