Jump to content

Iskra OPT


BANAT

Preporučeni Komentari

nemoj meni da pricas, kazem quad ga tako obelezava kao ultralinear spoj i to zbog koriscenja namotaja u katodi. Sa tim trafoom takav kakv jeste, i ti mozes to isprobati. Ili izostaviti, izbor je na tebi ali bitno je da mogucnosti postoje :)

.

Pa moze i samo sa 1 x gain ulazom. Osnovna negativna stvar je sto je kod vecine PP ampova i cevnih konstrukcija uopste, koje su projektovane ranije to da sve pre-pre-pre pojacavaju i da su reda osetljivosti u mV a ne u V...

Mislim da je to osnovno sto bi trebali da izbegnes. I naravno karakteristicni obrtac faze. To se sve eliminise ulaznim trafoom.

Onda PP amp zvuci skoro kao SE ALI sa mnogo vecom energijom i snagom... :)

.

  Zoki

 

 Kako Quad naziva taj specifican lokalni NFB spoj mislim da nije ni bitno toliko , ali to nije onaj klasican UL  bar za mene , nego je indirektni NFB -G1 resetki dobijen iz  dinamicki `modulisanih` katoda iz posebnih namotaja OPT-a .

 

Oko obicno prevelikog gain`a PP-amp-ova se slazem 100% ! , i to i takve ampove sam uvek izbegavao, jer  takvi cevni ampovi znaju da budu jako nestabilni ,

ali opet kazem da sa ulaznim trafuljcima nemam nekog preteranog iskustva , ali svakako da ti verujem na observacijama .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sa kamere na kompu - losa fotka ali se nazire...

moze da se doda simetricni GNFB sa preklopniko on/off kao i preklopnik za triodni spoj opciono?

 

 Ova sema je dusu dalo za neki Monitoring Studio Amp sa full balansiranim ulaznim signalom :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako se odlucis za trafoe na ulazu dacu ti ja 2 kom (iskre zeleni) :)

Zoki

 

Ako se odlucim javljam se ! , u svakom slucaju puno ti hvala na drugarskoj ponudi  ,

 

U medjuvremenu sutra idem do drugara da mi na glodalici napravi sve sto treba za gornju plocu probne sasije ., sledi postavljanje elemenata , mreznjak ,OPT , filterski kondovi, itd ....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 years later...

pozdrav!

ne znam u kojoj je fazi ovaj projekt i kako su zavrsili izlazni trafoi ali evo nesto o njima:

KOD(A) 48.590.741 (jedinstvena Iskrina kataloška oznaka baš tog trafoa/dijela) priložena slika je iz pojacala EO-2502 (PP, dvije EL34).

primar (plava-crvena-plava zica, sa iskrištem?) "UL kontakte" nikad nisam vidio zalemljene tj. iskoristene). sekundar (crna i tri smedje). ostali izlazi (koax kabel) su 3 povratne veze (jedna uz sekundar, dvije "iza".

imao 2 takva od prije i prijatelju napravio klasicno PP EL34 pojacalo...izlaz spojio crna (pocetak) i prva smedja (najnizi moguci otpor/imp.), bez ikakvih prethodnih mjerenja...i radi (vec godinama)

stvar je u tome da su trafoi bili u pojacalu EO-28xx (PPP, 6 x EL34) ???

izl-eo-2502-a.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

blaidd

dva takva izlazna trafoa sam premotao jer su originalno oni ipak bili predvidjeni za razglasnu 100V liniju , odlicno premotavanje je uradio sa ovog sajta kolegion djmilicic , https://www.diyaudio.rs/topic/9377-75w-ultra-linear-a-klasa/?tab=comments#comment-307771

jos uvek imam isto takva dva originalna (48.590.741) nedirana komada koji su godinama dosta dobro radili u jednom mom DIY stereo pojacalu sa 2xEL34 po kanalu uradjenom mnogo davno ,

sad da li su oni bili izvadjeni iz ISKRA razglasnih pojacala sa po 6 ili 4 ili 2  lampe EL34 zaista se vise ne secam .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...