Jump to content

DIY zvučnika - predlozi


progster

Preporučeni Komentari

A moz i ako se dogovorimo vise nas da pravimo MK2 projekat, pa da sakupimo kinte i narucimo zajedno skretnicu, jedan ce dati tipa 150e a ostala dvojica po 50, a dobicemo tako semu sa vrednostima i napraviti ostale dve skretnice.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A moz i ako se dogovorimo vise nas da pravimo MK2 projekat, pa da sakupimo kinte i narucimo zajedno skretnicu, jedan ce dati tipa 150e a ostala dvojica po 50, a dobicemo tako semu sa vrednostima i napraviti ostale dve skretnice.

Što se mene tiče, ja sam za. :) Mene jedino brine shipping, mislim da šalje nekom službom tipa TNT... Opet je najbolje ako neko ima nekog u Bugarskoj, Rumuniji, Nemačka ili bilo gde ovde pa da dovuče to...

 

EDIT: Ko je rekao da nije merio ispod 200Hz zato što nema sobu, u Mk2 projektu je merio, što opet znači da to nije baš tako idealno u Mk1, tj. da nije sakrio merenja zbog sobe...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja se raspitao, za Scan Speak 3way classic je sema skretnice sa svim elementima 220e + postarina izadje nesto oko 260e, tako da je verujem i za Seas MK2 tu negde.

Inace ovo sto je visokotonac uvucen u odnosu na srednjak i bas kod MK2 verzije, uproscava dosta skretnicu za visoki.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja se raspitao, za Scan Speak 3way classic je sema skretnice sa svim elementima 220e + postarina izadje nesto oko 260e, tako da je verujem i za Seas MK2 tu negde.

Inace ovo sto je visokotonac uvucen u odnosu na srednjak i bas kod MK2 verzije, uproscava dosta skretnicu za visoki.

Pa odlično, ako je još neko zainteresovan, da se naručuje... Što se mene tiče možemo i samo ti i ja. (pod uslovom da ne oderu kurirske službe)

 

U svakom slučaju, ako ne, mučiću malo sebe, malo Borisa, ali sklopiću i tu skretnicu... Mada sam planirao prvo drajvere da nabavim pa sve ostalo polako...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma za tih 1uF se šalim, imam 100 komada čuvenih MKC iz silkena, ali preveliko bi to bilo, iako bi bilo veoma isplativo obzirom da je 7din komad čini mi se...

e pa sad...Racunaju ti cifru za drajvere 700e, ti ne protivrecis, a stavljas kondice od 7d...? Nego, posto jos uvek ne znas sta ces, prvo sam ti predlozio - sad vec davno, da ne trosis malo preko 100e, dok se ne naucis, ali ti podizes lestvicu...Elem, da mozda zaobidjes seas, a okrenes se ka npr skenspiku, mogu ti predloziti srednjetonac - 8531, to je jedan od najboljih srednjih koje cuh od hifi drajvera ( kod Dejana- Impulsa ), zaboravio sam koji visoki, ali ima ih na forumu koji su to i pravili...Inace i kod Troelsa mislim da je to 2.5 konfiguracija. Samo ne zaboravi da Troels sem sto je genije za skretnice, je i dobar trgovac Jantzena, on npr. sada preporucuje i na bas skupe i jako dobre Jantzen superior kondove, a dok im nije bio predstavnik, zaklinjao se da su na bas dovoljni najjeftiniji propileni - tada Solen firma, imaju velike vrednosti za razumne pare...Zamisli te skupe Jantzene na bas od npr. 100uF...Totalna glupost, pogotovu sto jedan Magico ili najskuplja serija  B&W na bas stavlja bele mundorfe, vise puta jeftinije...Inace, na Troelsovoj konfiguraciji 2.5 sa 8531 ide malo uF na bas, tj midbas, neces valjda narucivati od njega te kalemove, to se ovde radi za manju lovu bez puta, carine...Samo prekopiras skretnicu. E sad, ako si navro na seas, onda nista ukoliko nije excel serija, to sto gledate kod cika Troelsa je mislim prestige serija, dno seasa, slicne drajvere sam imao na spendorima, kriva super ravna, jeftini a sviraju mutno. U pocetku te kupe - kao fol, prirodan , opustajuci zvuk, dugo slusljiv, a kada ga uporedis sa slicnom klasom, ono sakrivaju grdilo inf... Idi negde cuj ove skenspik drajvere, nadje se to, ako se vec otvaras, otvori se za pravo, pa to nemas potrebe dugo menjati

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kakvi drajveri 700e? Drajveri malo preko 300e bez dostave... Elem, to što drajveri koštaju toliko ne znači da treba baciti pare na ostatak, ti "kondići" su se odlično pokazali, ali svakako neću trpati 56kom umesto jednog, ali gde mogu, staviću...

Svakako, ne bih naručivao skretnicu od njega, sve sam planirao ovde da nabavim, ja hoću samo šemu, a pošto je za Mk2 nema, imam dve opcije, da naručimo grupno, ili da sam eksperimentišem...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Taj 8531 kada se ponasa kao srednjotonac je ludilo. Imam ga u 3 way i ne mogu da se nacudim koliko je to transparetan driver. Cak i sa `budjavim` icar kondovima to zvuci odlicno. Toliko da sam trenutno zadovoljan da necu zvucnike da diram nego cu na elektroniku, sledec korak.

Imao sam taj driver i u 2 way, sp95...nije lose, ali tek u 3 way zablista.

Inace kod Dobrina to je 4ohm verzija revelatora.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa mogu da se nađu, ali i dalje je mnogo, ovde se nađe sve za 300e, a tu dva zvučnika, i to još srednji, gde su bas i tweeter... Hvala u svakom slučaju, poslušaću svakako taj SS, to sam rekao. :)

Ja sam praktično odlučio šta se pravi, jedino Mk1 ili Mk2, zavisi hoće li neko da kupuje skretnicu... Mada, možda će biti Mk2, pa da sam budžim nešto, videću...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa mogu da se nađu, ali i dalje je mnogo, ovde se nađe sve za 300e, a tu dva zvučnika, i to još srednji, gde su bas i tweeter... Hvala u svakom slučaju, poslušaću svakako taj SS, to sam rekao. :)

Ja sam praktično odlučio šta se pravi, jedino Mk1 ili Mk2, zavisi hoće li neko da kupuje skretnicu... Mada, možda će biti Mk2, pa da sam budžim nešto, videću...

Na volju ti, mada posle slusanja 8531, kada posle ukopcas svoje buduce seas kutije obicno bude - gde bacih pare, bolje da sam pravio SAL... ostalo bi mi 70% para

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nekoliko puta sam ti napisao, nije 300 evra već 316 evra je osnovna cena bez PDV-a. Kod nas se PDV računa sa poštarinom, a ona je 33 evra pa je PDV osnovica 350e + 20% = 420e + 10% carina = 462 evra. Uračunaj i neke skrivene srpske troškove, 10ak e i poštarinu u nas 5e, kaži sve total neće izaći manje od 480 evra. Ne 300.

 

(još gore da naručuješ posebno 2 po 2 drajvera, svaki put poštarina i svaki put sve dažbine na cenu SA poštarinom pa to izađe na ehehej na kraju...)

 

Nego kad već pišete scan vs seas (konkretni 3way): What the ScanSpeak 22W/8534G00 bass driver has the SEAS CA22RNX doesn't, is a higher mechanical Q due to the fiber glass voice coil former, delivering better low-level detail and transient response.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisao sam i ja nekoliko puta, sa razlogom, nisi čitao kako nabavljam drajvere, ne znam ni odakle gledaš cene ni šta, ali u lausprecher shop-u je manje od 350e sa PDV-om (nemačkim)... Tako da sa prevozom iz nemačke neće izaći preko 400e, zvao sam čoveka danas... :) Sad, ne znam gde si gledao cene ni kako si mislio da naručujem...

Dakle, drajveri su 330-340e i to je to, prevoz sa uplatom je oko 40-50 max...
U svakom slučaju drajveri su 300-350e kao što sam i napisao (nisam računao troškove, PDV jesam), dok su 2 mid-a koja su pominjana 350e minimum u istoj kombinaciji, što znači nema teorije ni da ih uzmem u razmatranje. :) Mislim, krajnje je normalno da skuplji drajveri (3 puta skuplji) budu bolji, mada to nije uvek pravilo, ali 3x je 3x...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...