Jump to content

Windows 10, Windows 7 i ostala WIN familija


shonne

Preporučeni Komentari

Gospodine@Nesic, nanera mi je bila da Vam se samo zahvalim. Očito da to nisam spretno-razumljivo uradio. Hteo sam da kažem da sam trenutno okupiran nekim izmenama komponenata sistema poput: police, preamp, cartridge; tako da mi sada nije u fokusu da zamenim postojeci OS Windows10 optimalnim te da bih bio bezobrazan da Vas trenutno deranziram za link a da OS odmah ne instaliram.
Meni lično jako znači što ste Vi raspoloženi da članovima foruma pomognete (i meni) oko software za HiFi (i drugog).
Paradoksalno je da mi sestrić radi u Microsoft i ne uzimam od njega ništa, jer on nije zaljubljenik u HiFi i pojma nema koja je distribucija dobra za ovu svrhu.
Hvala još jednom na ponudi!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Čak i alatke koje (pre)pakuju Win u nešto manje su sumnjive. NLite i slično....
Jedini siguran način je sve ručno da sabiješ i smanjiš - ali ni onda nisi siguran da nije ostalo nešto za praćenje od samog Windowsa risitas.gif
 
Zato mi je mnogo mnogo lakše da se mlatim i pravim Hakintoše.
Skoro sve radi na MacOS što ima i pod WIN.......[emoji3]
Jbg....Ko ne veruje ni njima...Linux.

Miko, imam nekoliko pitanje za Vas, ako znate-iz ruke (ne da gubite vreme i tražite).
1. Da li ste citali da li može na NUC da se instalira MAC OS?
2. Ako može, da li postoji neki player koji bi preko UPNP (ne znam šta je adekvata na MAC) omogućio komandovanje playerom poput npr. MConnect?

NUC je za mene otkriće (mnogo mi se dopada), sve mi radi (za moje kriterijume) savršeno (NUC-HYSOLID-iPhone) a i interesantno bi bilo i probati MAC OS (jednog dana[emoji16]) na njemu ako može.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 minuta, Srecko reče

1. Da li ste citali da li može na NUC da se instalira MAC OS?

 

Mogu ali određeni modeli. NUC8I5BEK i recimo NUC7i7DNKE

Sve može za audio na MacOS.......Pod uslovom da MacOS vidi hardver.....

Zato se unapred kupuje takav hardver.

-----

 

Izem ti operativni sistem za koji treba

Debloater

https://github.com/Sycnex/Windows10Debloater

:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A da li verujete da Oprekin nije stavio neki malware unutra ?
Ja ne verujem ni Nunu sa reboot.pro iako sam ga upoznao lično....
To su sve likovi koji na ovaj ili onaj način rade za neke službe....
Redovni učesnici svih mogućih Hackathon-a :buehehe:
Ako ga koristiš za lokalnu upotrebu, lokalna mreža, puštanje muzike, i da ima to što tvrdiš da ima, gubi svrhu. Sumnjam da ima ičeg u Oprekin instalacijama, već bi se provalilo. Mislim da nema bojazni, nikakvih. Malo preteruješ oko toga. Drugar koji je u security vodama koristi Oprekin build kao drugi OS.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gospodine[mention=64]Nesic , nanera mi je bila da Vam se samo zahvalim. Očito da to nisam spretno-razumljivo uradio. Hteo sam da kažem da sam trenutno okupiran nekim izmenama komponenata sistema poput: police, preamp, cartridge; tako da mi sada nije u fokusu da zamenim postojeci OS Windows10 optimalnim te da bih bio bezobrazan da Vas trenutno deranziram za link a da OS odmah ne instaliram.
Meni lično jako znači što ste Vi raspoloženi da članovima foruma pomognete (i meni) oko software za HiFi (i drugog).
Paradoksalno je da mi sestrić radi u Microsoft i ne uzimam od njega ništa, jer on nije zaljubljenik u HiFi i pojma nema koja je distribucija dobra za ovu svrhu.
Hvala još jednom na ponudi!
Nema razloga za kilometarskim postovima i monologom. Takođe, prefiks gosn je zaista suvišan.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 
Ima svašta. I ima praćenje. Ali nikad ne zabija i usporava.
https://www.obdev.at/support/littlesnitch/245913651253917
Ni win ne usporava i ne zabada, barem meni. Te priče da je win njesra jednostavno ne piju vodu. Opet dolazimo do priče - ako ćeš sigurnost napravi svoj CPU. To je to.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobrih 12 godina nemam Windows. Ni ne zanima me. Ali se sećam problema jer sam davao podršku za Windows iako ga nemam lično :risitas:
Zavisi šta ti je od softvera koji koristiš imperativ. Ja ne mogu bez wina, hbga.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobrih 12 godina nemam Windows. Ni ne zanima me. Ali se sećam problema jer sam davao podršku za Windows iako ga nemam lično :risitas:
Koliko čitam forume, OSX čak ima i više problema, i to sa svojim custom hardverom. Pustimo te priče, moj je najbolji [emoji18]
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sećam se kad sam sklapao računare u firmi. Pitam gazdu koja je dobra konfiguracija (da uzmem za sebe). On kaže nijedna - sve su sranje.

Kad će da bude ? Nikad........To ti je odgovor sa lica mesta - kad vidiš sve tajne kvarove i mane. Ovako sa strane roba ko roba...:rolleyes:

 

I pitanje je koji kvalitet hardvera dobijamo ovde. Kako je moguće da jedna ista matična ploča košta negde 3K dinara jeftinije?

Pa moguće je jer se razlikuju. Jedna ima jedan BIOS druga drugi. Drugi čip BIOS-a a ostatak isti..... Jedna recimo može da primi sva 4 RAM modula a ova jeftinija samo 2 ili čak samo jedan....Ostali slotovi ne rade kako treba. Nije ni do podešavanja u BIOS-u a ni vrste memorije....Negde ne pomaže ni apdjet BIOS-a. Jednostavno su za ukras slotovi. :buehehe:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da to nije samo kod nas već je svuda tako.
Sin je pre oko godinu dana kupio neku brendiranu Windows mašinu od preko 3500 GBP (zbog AI i jer Apple ne stavlja više Nvidia u Mc Book-ove pa mora Win mašina inače sve ima Apple i više voli OSX od Win).
Pokvarila mu je se posle 7-8 meseci.
Naravno pogodno je bilo sto je mašina bila brendirana jer su mu ponudili nov model (sa najnovijom Nvidia) uz znacajnu doplatu razume se.
E sad oni tamo imaju puno love pa se ni ne potresaju mnogo zbog takvih stvari (pa ni moj sin) ali sam definitivno saglasan sa Vama g. Miko da je kvalitet na izuzetno niskom nivou.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I to je tačno. Skoro gledah lika koji kupuje jeftinije matične ploče preko Amazona. Apdejtuje BIOS pa uparuje memorije i prodaje skuplje. Tako to funkcioniše svugde.

Ovde čak kupuju gotove konfiguracije iz Nemačke koje zastare  pa nemci umesto da bacaju šalju nama.

Skoro sam imao ploču na stolu  - Wortmann  Gigabyte GA-B85M-HD3 - naravno nema apdejt BIOS-a na Gigabajt sajtu.

Ima ovde https://www.kum-it.de/aktuelle-firmware-fuer-wortmann-pc-mit-mainboard-gigabyte-ga-b85m-hd3/

Ali i sa njim radi samo jedan slot :buehehe:

Jedina prednost ove OEM ploče je što WIN 10 aktiviran  odmah.  U BIOS-u ima aktivaciju WIN 10 :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...
  • 6 months later...

Da li neko može da mi kaže jel ovo sve legalno/regularno (oće sve da radi):

https://www.kupujemprodajem.com/kompjuteri-desktop/programi/nalepnica-windows-10-11-pro-i-sticker-licenca-original/oglas/116558630

Iako u oglasu stoji da jeste, buni me zašto to isto (uz instalacioni CD doduše, ali medij kao takav mi ne treba) u prodaji košta skoro 10x više (u stvari i više za Win10 PRO licencu): 

WWW.BCGROUP-ONLINE.COM

MICROSOFT Win Home 10 64Bit Eng Intl 1pk DSP OEI DVD (KW9-00139) Proizvođač Microsoft Naziv Windows Home 10 (KW9-00139) Tip licence Windows 10 Home Jezik V...

 

Izmenjeno od aaa zmaju!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...