Jump to content

Zastita za izlaz preampa


bokiooo7

Preporučeni Komentari

Sve ovo je velika zabava, tako i osiguraci koji unapredjuju zvuk vise nego topologija pojacala, specijalne podloske koje stavite ispod snagasa od 40 kg i odmah popravite bas,srednje i visoke trouglovi ili specijalni geometrijski oblici velicine par centimetara koji se stavljaju na zvucne kutije  i rasprsuju visoke tonove bolje nego najskuplji visokotonski drajveri i slicno...

Ne vidja se ovo samo u Hi Fiju, ima i raznih talismana koji uklanjaju uroke, onda cajevi koji skidaju deset kilograma za tri dana i slicno... Svi ti proizvodi se baziraju upravo na tome da smo svi u neku ruku podlozni sugestiji i uticaju reklama i drugih ljudi. Ako ce nekoga ucini srecnim da da 135 dolara za osigurac u fensi kutijici, toplo pozdravljam tako nesto, jer poenta svakog hobija je da uzivamo u njemu, i ako neko ''cuje'' razliku, onda je kupovina opravdana :) 

Jucer sam citao na jednom drugom forumu ( ne bih da navodim kojem ) kako se okupilo krem drustvo audiofila i testiranjem komponenti utvrdili da ''specijalne''  podloske umjesto nogu ( 4 obicna parceta aluminijuma koja se prodaju poprilicno papreno )  na svim komponentama nevjerovatno unapredjuju zvuk i da neki od tih ljudi sa testa vise ne bi mogli da zive niti da slusaju muziku bez toga. 

Idem da skinem mom Alephu gumene noge i da kupim 4 audiofilske, mozda je bolje da u to ulozim novac nego u 4 zavojnice koje ce mi filtrirati struju na napajanju  :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 obicna parceta aluminijuma koja se prodaju poprilicno papreno

Ako ja dobro poznajem o čemu se piše, ta četvorka nije (baš) obična. U njoj je kuglica koja je (već davno) bila razlog zašto je jedan stolovrt bio tako dobro ocenjivan. U iznos ne ulazim. Za razliku od mnogo toga pomenutog u Vašem post-u sa čime se slažem, ovo može imati uticaj, naravno, mali ali postojeći. Upotrebljeno na pravom mestu, gde su mechanical uticaji značajno, može vredeti truda. Dakle, ne na svim činiocima stereo system-a ali, na nekim, da...

Krene se od jednostavnog (pokušaja radi) pa se poboljšava do lepog i na izgled... To i jeste lepota našeg druženja, da sa rasolom ne izbacimo i dobre listove kupusa... ;)

mozda je bolje da u to ulozim novac nego u 4 zavojnice koje ce mi filtrirati struju na napajanju   :buehehe:

Tu se vraćam na to da kod pojačala koje pominjete (a i mnogih drugih) bolje je da se naoružate zavojnicama. Ali, kod stolovrta i još ponečeg, ponavljam, vredi razmisliti o kugličnom osloncu... ;)

Obradovala me je (ima tome već i godina) vest da se neko, ovde, toga setio i uredno napravio. Priznajem, nisam još stigao da taj uradak uzmem u ruke ali, sećanje me služi, znam kako je to služilo nekada i budi mi prijatna sećanja. Lenj sam bio iz jednostavnog razloga što nemam neposrednu potrebu pa... No, stolovrt je, nedavno, oslobođen prepreka pa je sve bliže dan...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo već debelo zalazi u temu "najveće prevare u Audiu"... hifiju ili tako nekako.. Bee-wax, snake oil, London fog... whatever...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo već debelo zalazi u temu "najveće prevare u Audiu"... hifiju ili tako nekako.. Bee-wax, snake oil, London fog... whatever...

Noblesse oblige...

Da pomognem: http://www.diyaudio.rs/topic/79-najvece-prevare-u-audiu/?hl=%2Bnajve%C4%87e+%2Bprevare...

Barem to nije teško, počistiti sve ovo, šta smatraš pogodnim prebaciti u thread koji si pomenuo, čiji Ti URL dadoh gore, ostalo...

Been there, done that... ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisah poveći tekst pa se lomio dal da ga postujem il ne...    odustadoh jer je bi verovatno dovelo do svađe, neki imaju prilike sve

napisano da provere poslušaju ali to ne čine nego se nastavljaju glupirati u svoju odbranu sa povećom listom naivnih izgovora...

 

@Žika aj dobro šiljci kuglice itd...  ali Van den Hul? VdH je pod obavezno (očigledno niko drugi ne ume napravit drotove za gram.)

    mada bi ja i u tu ručku nekako uguro neki pgp jer pass reče kratko i debelo  :buehehe:

Kako je krenulo na kraju će još i police od gramafona da sviraju  :msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sto se tice druzenja i uzivanja dacu jedan banalan primer :

 

dodje Vlada (Walter) do mene, sedimo, pricamo, palamudimo, slusamo muziku.

 

neslusamo uredjaje i kablove, nego muziku.

 

ponekad i  :drinking-2:, ne pricamo o nebitnim stvarima - osiguraci, trice i kucine.

 

------

 

pre nekog vremena, negde oko polovine palamudjenja padne mi napamet da Vlada nema gramofon.

 

dobije jednu lepu igracku za pocetak - Dual, koju ce polako srediti, jer je on za razliku od mene

 

pican. njega interesuje izgled neke sprave, mene ne. kao ni misljenje o izgledu iste. mene interesuje

 

samo ispravnost, funkcionalnost, namena i bezbednost, jer se najcesce radi sa cevnim uredjajima

 

gde mala greska i previd moze dovesti ne odmah, ali moze dovesti do katastrofe - bukvalno.

 

---

 

sto se tice sistema, u mom sistemu nema nicega epohalnog tipa zlato - pcelinji vosak.

 

ali stvarno uzivam u zvuku i nista me ne nervira. cak i dosta kolega sa foruma koji su bili

 

kod mene su uzivali u zvuku, ponajvise u intrigantnim Yamaha Elephant Ear zvucnicima.

 

:drinking-2:

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

generalno svako od nas ima nešto što VIŠE preferira u svom milom hobiju, neko voli da sluša muziku, neko voli da picani uređaje, neko voli da gleda uređaje, neko da ih projektije i/ili švajsuje, nekog pali samo to da nalazi vrline a nekog da traži mane u sistemu/zvuku/snimku/štatijaznam.

Generalno sve ovo meni liči na to da je bitno verovati u nešto u hajfaju, a iz koje crkve ćeš se moliti, izgleda da je manje bitno dok to ulazi u zlatne uši dragog nam svevišnjeg-od-hajfaja.

Kako treba da izgleda uređaj, kabel, snimak, zvučnik, zvuk, rakija, pivo, ćevap, losless fajl, o tome se nisu ni učenije i mučenije glave dovovorile pošto bi onda u hajfaju vladalo ein volk, ein land, ein hifigerat, ein kabel.

Sreća pa nije tako pa možemo kako hoćemo :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ziko,

 

Mislim da ste potpuno u pravu ukoliko pricamo o spravama koje mogu mehanicki da rezonuju, poput gramofona, ili cd plejera, koji ima pokretne dijelove. Za ostatak sistema nisam bas siguran da bi takve naprave pomogle. Pogotovo kod pojacala snage  ili  pretpojacala. Ako je kuciste dobro odradjeno, kao i fabricke nogice, valjda ne bi trebalo da bude razlike.  

 

Ono sto pravi razliku su komponente. Upravo sam promijenio bajpas kondenzatore u napajanju na mom Alephu i zvuk se pogorsao, postao je za nijansu ostriji i manje slusljiv. 

Ono sto razlikuje DIY uredjaje od tvornickih je odstupanje od komponenata i sinergija istih, kod tvornickih uradaka imamo stalno isti zvuk jer se koriste iste kombinacije elemenata, koje cine jednu odredjenu sinergiju. Kod DIY uradaka, iako po istoj semi, svi koristimo razlicite proizodjace poluprovodnika, druge kondenzatore diode i slicno. Evo gore navedenog primjera, samo jednim bajpasom sam dobio malo ostriji zvuk, a sta bi bilo da sam jos nesto ispreturao? Nije to drastican pomak na gore ili bolje, naravno, ali se cuje. 

Iako ostajem pri tome da se karakter zvuka dobija prvenstveno topologijom,  na isti mozemo da uticemo i izborom komponenata. odoh da skinem bajpas i da vratim sve na staro. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ziko,

 

Mislim da ste potpuno u pravu ukoliko pricamo o spravama koje mogu mehanicki da rezonuju, poput gramofona, ili cd plejera, koji ima pokretne dijelove. Za ostatak sistema nisam bas siguran da bi takve naprave pomogle. Pogotovo kod pojacala snage  ili  pretpojacala. Ako je kuciste dobro odradjeno, kao i fabricke nogice, valjda ne bi trebalo da bude razlike.  

 

Ono sto pravi razliku su komponente. Upravo sam promijenio bajpas kondenzatore u napajanju na mom Alephu i zvuk se pogorsao, postao je za nijansu ostriji i manje slusljiv. 

Ono sto razlikuje DIY uredjaje od tvornickih je odstupanje od komponenata i sinergija istih, kod tvornickih uradaka imamo stalno isti zvuk jer se koriste iste kombinacije elemenata, koje cine jednu odredjenu sinergiju. Kod DIY uradaka, iako po istoj semi, svi koristimo razlicite proizodjace poluprovodnika, druge kondenzatore diode i slicno. Evo gore navedenog primjera, samo jednim bajpasom sam dobio malo ostriji zvuk, a sta bi bilo da sam jos nesto ispreturao? Nije to drastican pomak na gore ili bolje, naravno, ali se cuje. 

Iako ostajem pri tome da se karakter zvuka dobija prvenstveno topologijom,  na isti mozemo da uticemo i izborom komponenata. odoh da skinem bajpas i da vratim sve na staro. 

 

:good2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ziko,

 

Mislim da ste potpuno u pravu ukoliko pricamo o spravama koje mogu mehanicki da rezonuju, poput gramofona, ili cd plejera, koji ima pokretne dijelove. Za ostatak sistema nisam bas siguran da bi takve naprave pomogle. Pogotovo kod pojacala snage  ili  pretpojacala. Ako je kuciste dobro odradjeno, kao i fabricke nogice, valjda ne bi trebalo da bude razlike.  

 

Ono sto pravi razliku su komponente. Upravo sam promijenio bajpas kondenzatore u napajanju na mom Alephu i zvuk se pogorsao, postao je za nijansu ostriji i manje slusljiv. 

Ono sto razlikuje DIY uredjaje od tvornickih je odstupanje od komponenata i sinergija istih, kod tvornickih uradaka imamo stalno isti zvuk jer se koriste iste kombinacije elemenata, koje cine jednu odredjenu sinergiju. Kod DIY uradaka, iako po istoj semi, svi koristimo razlicite proizodjace poluprovodnika, druge kondenzatore diode i slicno. Evo gore navedenog primjera, samo jednim bajpasom sam dobio malo ostriji zvuk, a sta bi bilo da sam jos nesto ispreturao? Nije to drastican pomak na gore ili bolje, naravno, ali se cuje. 

Iako ostajem pri tome da se karakter zvuka dobija prvenstveno topologijom,  na isti mozemo da uticemo i izborom komponenata. odoh da skinem bajpas i da vratim sve na staro. 

Samo o stolovrtu sam i pisao. Samo o onome što sam video/čuo. O ostalom, mogu ostali.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...