Jump to content

Zastita za izlaz preampa


bokiooo7

Preporučeni Komentari

Desi se ponekad da naprosto neku muziku ne mogu da nađen nego samo tako. A baš volim da je slušam. Da li ću zbog toga da se odreknem slušanja iste? Bogami neću. Ja još uvek nisam zaboravio da mi je muzička oprema samo pomoćno sredstvo da slušam muziku, a u slušanju muzike mnogo više uživam nego u pravljenju uređaja...

 

Slažem se nije lako naći sve te originale ni polovno a kamoli novo...  a polovne ploče su ipak...  uglavnom izhabane.

Sve je to kompromis 4 zvučnika (ili više) 2 pojačala (ili više) cd dac laptop i gomila gramafona i na kraju mp3 (ili više).

Bitno da ti meni uživaš u muzici, mada kako si mi već u par navrata rekao da mesecima ne pališ opremu...  ali kad

uhvatiš slobodnog vremena onda uživaj zato smo i ovde da šerujemo muziku i uživamo u muzici  :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://eska-fuses.de/fileadmin/produkte/datenblatt/G-Sicherungen_01042013.pdf

u srbiji se kupuju strogo kineski osigurači. muahaha.

umesto nabrajanja (čuvenih) fifi šiljokura, kupiš par eski raznih odziva (ne amperaže, ODZIVA) pa uzmeš mernjak

pa im lepo svakom izmeriš otpor. pa onda opet pogledaš pdf pa ti možda nešto bude jasnije.

Viš nisam ni obraćo pažnju , sad gledam po mojim kutijicama

piše ESKA i SIBA.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...Kod vas dole se uglavnom kupuje roba poreklom iz kine i po meni su mnogo opasniji takvi osigurači letve kablovi itd...  jer sam već video ne jednom da su se istopili a vidim da skoro svi koristite takve LETVE pa pretpostavljam i OSIGURAČE istog porekla. Zaista nisam siguran ko će pre zapaliti kuću  :sclerosis:  i btw Robi strujne kablove što si kupio od mene su kupljeni u kini, bolje da znaš da ne bi posle imao problema sa osiguravajućim ili spaljenim kućama  :buehehe:

 

Obična srbijanska Multip letva, crne boje, kabl 3x1,5 mm2, takođe crn, moguće i domaće proizvodnje. Ima i atest. Puna kuća muzike.

 

Eto, tako kod "nas" dole, kod "vas" gore ne znam šta trošite. Možda da nađeš neki "vaš" forum gore a ostaviš "nas" ovako neuke, viš da ne ide da nas prosvetliš. Stari smo mi pagani...

 

 

http://eska-fuses.de/fileadmin/produkte/datenblatt/G-Sicherungen_01042013.pdf

u srbiji se kupuju strogo kineski osigurači. muahaha.

umesto nabrajanja (čuvenih) fifi šiljokura, kupiš par eski raznih odziva (ne amperaže, ODZIVA) pa uzmeš mernjak

pa im lepo svakom izmeriš otpor. pa onda opet pogledaš pdf pa ti možda nešto bude jasnije.

 

Što je najbolje dali ljudi maksimalnu disipaciju osigurača (na nominalnoj struji). Lepo digitron u ruke pa sračunati otpor sem ako neće neko baš da ih uparuje za monoblokove :P

 

EDIT: Biznis ideja, prodaja uparenih osigurača. Zapljunuo sam prvi :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...nego, kako utiču na zvuk osigurači na razvodnoj tabli i u trafo-stanici, pitam se ja?
 

Predlazem da ovogodisnji FAK bude u blizini neke hidrocentrale, lepo zamolimo da nam ustekaju produzni negde blizu generatora. Cisto da se ispita uticaj dalekovoda na zvuk  :party:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Predlazem da ovogodisnji FAK bude u blizini neke hidrocentrale, lepo zamolimo da nam ustekaju produzni negde blizu generatora. Cisto da se ispita uticaj dalekovoda na zvuk  :party:

 

Pa, TENT Vam je na puškomet...

Sada imate i most pa...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

EDIT: Biznis ideja, prodaja uparenih osigurača. Zapljunuo sam prvi :)

Dopuna: usmereni kako po „toku“ struje tako i levi/desni... Pošto u međupolju ima više događanja nego van... ;)

Napomena: Ne tražim ikakav udeo u dobiti, samo prijateljski radi bolje prôđe...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tipa, za naizmeničnu struju možeš da uzmeš 2 komada i staviš ih paralelno, tako da su im krajevi međusobno suprotni.

Ili da izbegneš jebadu, uzmeš "specijane" za naizmeničnu struju ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eto, tako kod "nas" dole, kod "vas" gore ne znam šta trošite. Možda da nađeš neki "vaš" forum gore a ostaviš "nas" ovako neuke, viš da ne ide da nas prosvetliš. Stari smo mi pagani...

 

Pa mi ovde "gore" ne koristimo letve, možda simetrično napajanje a letve da samo ne za hifi. Zašto degradirati sistem?

Ako ti smeta moje prisustvo na forumu ti se žali vlasniku, reci mu da tamo "gore" jedan piše o jeftinim kineskim letvama koje se tope

i o osiguračima koji utiču na zvuk...   btw moja ti letva na slici "dole"

:msn-rofl:

P.S: Ima tu "gore" jedan "naš/vaš" forum i neki Dragan je "gore" glavni, čudi me zašto stručnjak kao on nije ovde "dole" na forumu?

post-1515-0-84749700-1431948552_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dopuna: usmereni kako po „toku“ struje tako i levi/desni... Pošto u međupolju ima više događanja nego van... ;)

Napomena: Ne tražim ikakav udeo u dobiti, samo prijateljski radi bolje prôđe...

 

Pa kako drugačije. Posebni za AC a posebni osigurači za DC, da proširim ponudu :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Al' ajd' sad, bez sve zajebancije...

Recimo da postoji razlika (kakva god) između onoga što zovemo osigurač ( i tako ga i tražimo kada ga želimo kupiti pa prodavac/prodavačica mogu da nas posluže ) i onoga što se u insotranstvu zove "audiophile fuse" a izgleda, recimo ovako:

articles_1.jpg

 

E sad, na ovom audiophile fuse-u nacrtana je blok šema dva elementa, diode i kondenzatora, vezanih paralelno. Moje pitanje za onoga ko zna odgovor je:

Da li je unutar staklene cevčice, a između kontakata odista/zaista uvezana dioda i sa njom paralelno uvezan kondenzator? Ako jeste, zašto se ti elementi ne stavljaju i u obične osigurače, a ako nisu, zašto se kupci obmanjuju? Doduše, ako se na osigurač nacrta ljudska lobanja to ne znači da u osiguraču ima lobanja... Ovoje kraaanje zbunjujuće :scratch_head:

 

U svakom slučaju, naprosto ne mogu da svarim priče tj opis artikla "The Super Fuse" koji izgleda... hm... kao osigurač? (doduše u fensi kutijici)

 

full3382.png

 

A opis artikla je... ne znam. Zajebalo i najveće majstore Sci-Fi-ja...

 

THE SUPER FUSE -- NEW!
Our new Super Fuse incorporates our liquid compound w/ Black Out and Nano Stream Treatment just like the original -- but now comes with our new proprietary "Particle Cover Stock". 

What does this mean to you? About a 30% improvement from the original -- including shimmering highs, glorious midrange, tighter and deeper bass, and incredible sound!!

 

E sad, il' oprema koja se koristi ničemu ne valja, il' je ono što oni zovu originalom katastrofalno lošeg uticaja na zvuk... Ali 30%??? Ma daj.... :connie_nutzo:

 

Da ne pričamo o ceni: 135 USD... I nije najskuplji. Za tričavih 40 dolara doplate dobije se Premier Bees Wax Super Fuse

 

"This fuse is identical to the Premier Super Fuse only we've replaced the standard anti-vibration material with Bees Wax [ a very intense process ]. This fuse gives all the great attributes of the Standard Premier with a very organic flavor."

 

... very organic flavor... I think sh*t is also organic...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

THE SUPER FUSE -- NEW!
Our new Super Fuse incorporates our liquid compound w/ Black Out and Nano Stream Treatment just like the original -- but now comes with our new proprietary "Particle Cover Stock". 

What does this mean to you? About a 30% improvement from the original -- including shimmering highs, glorious midrange, tighter and deeper bass, and incredible sound!

 

"This fuse is identical to the Premier Super Fuse only we've replaced the standard anti-vibration material with Bees Wax [ a very intense process ]. This fuse gives all the great attributes of the Standard Premier with a very organic flavor."

 

135 dolara, a ima i sa pcelinjim voskom. :buehehe:

 

:msn-rofl: :msn-rofl: :msn-rofl:

 

dioda i blok ce drasticno (za 30%) popraviti zvuk.

 

eee, kakva baronija, ravna Minhauzenu.

 

pitam se koja dioda i koji blok, a pritom vrhunski po njima, moze stati u kuciste osiguraca.

 

ali, dok ima ovaca, bice i novaca.

 

ja licno ne zelim da mi se zvuk popravi za 30%.

 

:drinking-2:

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ipak da se suzdrzim, da ne bude ban.

 

:drinking-2:

 

Ma znaš da ja to ništa lično i bez namere da vređam - to je "buvljačko-trgovačka" fora - tako su mom tastu uvalili tri šugave jakne na buvljaku - posle ni kuče nije htelo da spava na njima... Svelo se na to da je tast odbrusio " ma ko nema para? daj mi tri komada!" ... ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...