Jump to content

DIY pojačala ...... izborno Babelfish J Mini , a posle ko zna


progster

Preporučeni Komentari

Dimenzije 180x94x45. Sva 4 za malo više od 20e, eloksirani u crno, nisu novi, ali su praktično neogrebani. Planirao sam da spregnem dva po dva po kraćoj stranici, i mislim da će biti kao špricer. :D Što se Babel-a tiče ostaju još JFET-ovi koji bi uskoro trebali da stignu, i ako bog da sklapanje počinje sledećeg vikenda, :)

post-1764-0-34677600-1425067246_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Obrati se firmi Vremeplov, oni zastupaju italijansku firmu Pada, imaju solidan lager, a plus možeš poručiti bilo šta iz njihovog kataloga. Ja platih sličan hladnjak, sa dva kanala za metalne to-3 tranzistore, visine 150 mm, širine 180 mm, dubine 40 mm, nekih €11 ili tako nekako. Ako tamo nema ono što ti treba, onda si stvarno neki egzotičar do zla boga. E sad, jesam ih sačeko nekih 12-14 dana.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Na njemu su bili 2N3055, nadjeni su na tavanu (mislim da je od nekog vebastera iz kamiona,, 24 na 12V)  pa gledam mogu li kasnije da ih iskoristim za neko pojačalo... Postoje li neki sa TO66 kućištem a da se isplati da se pravi i da mogu da ih pokriju ovi hladnjaci?

Mislim da bi teško bilo uklopiti ovde neke TO-264 zbog montaže, mada nisam još video hladnjake uživo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znači mogao bih da probam i sa ovim Mini Babel-om, možda i mogu da ohlade ovih 36W?

Nije mi zapelo, imam one, ali ovi bi mi bili kompaktniji, pa ako bude prevruće mogu da ih montiram i na ona 4...

Da koristim solid core ili licnastu?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

rebramoraju da stoje uspravno

 

preseci na pola , rotiraj za 90 , jedan tranz. na jedno hladilo

 

biasuj do 55C leti

 

sto se tice zice i ostalih trikova - pomaze gledanje slika i razmisljanje

 

gledaj ampove ovde , ii na FW site , 6moon testovi FW ampova , moj blog

 

licnasta zvucnicka 2,5kv.mm energetski , sto tanja solid core signalni

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da editujemo naslov teme ?

 

podseti me - koji ti je napon napajanja , daj koju sliku , pa da pripomognemo koliko da ga biasujes

 

ne bi skodilo i da prikacis konkretnu semu po kojoj radis

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Može edit. :)

Trafo 2x14V, izlaz napajanja je +-18V. Pri opterećenju je oko 17.4V.

Evo sad će slike, za 15-ak min. Šema je ova:

http://www.diyaudio.rs/uploads/monthly_05_2009/post-2-1243537850.jpg

Bias mi je oko 0.8A na oba kanala i ne mrda odatle na više koliko god da vrtim trimere, samo na manje, hladnjaci su posle 45min mlaki, tj. može ruka bez problema da se drži, tako da mislim da ne bi škodilo ako bi se mirna struja povećala malo... Da dobijem Babel Midi. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bmga , nisam bas pratio a ti nisi postavljao podtdtdtpitanja ........ koliko se secam ova sema je crtana bas za minimini - gde su i hladnjaci bas bili ogranicenje

 

prvo - R3 i R4 smanji na 4R7 (da nema previse source degeneracije)

 

onda R17, R21,R22,R23 - sve zameni za 0R39 ......... ili 0R33 ako hoces i vise nego duplo struje sto imas

 

 

edit : u cega hoces da editujem naslov teme ......... da ostavim ovo sto jeste , i da se nesto doda ...... ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

post-2-1243537850.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

post-1764-0-54233100-1426254296_thumb.jp

Nije baš sređeno, i malo su duži kablovi, ali ovo je bilo za probu. Ne znam da li treba još neka slika. Pločice su iste kao i Alex-ove (tačnije njegove, i ovom prilikom bih se još jednom zahvalio zato što mi je ustupio 2 pločice koje su mu preostale od gradnje Babel-a, i silver mice).

Trenutno svira preko CD-a samo preko pot-a pošto preamp nisam uspeo da osposobim još uvek...

Bias je isti na oba kanala, i dalje je oko 0.8A i ne može gore. Offset je oko nule, mada mi ovi unimeri variraju do 2-3mV, ali to je verovatno do unimera. Napajanje konstantno +-17.4V i ne čuje se trafo.

 

Moram da priznam da sam drugu pločicu za malo zeznuo, pošto sam jedan jumper zaboravio(na C1 i R9), ali srećom sve je ok, barem po merenjima, sad će usviravanje drugog kanala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Temp hladnjaka je oko 35 stepeni posle 45min, skoro sat...
Jedini problem mi je što su grec-ovi na oko 50 stepeni, moraću da kupim one što se šrafe na hladnjake kasnije.

Nego, razmišljao sam, ako bih podizao struju i ako se bude dosta grejao, da li bi imalo efekta da se recimo za poklopac stave ona dva što sam ranije postovao, i da se spregnu?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...