Jump to content

DIY pojačala ...... izborno Babelfish J Mini , a posle ko zna


progster

Preporučeni Komentari

Kako god pogledaš, dupe ti uvek od pozadi.

 

Sto mu gromova, jelenskih mi rogova, svih mi dabrova s Ontaria.... zujao je ovaj ampić, od kad je stvoren, do danas prepodne. :)

 

Elem, nisam hteo da postavljam na temi da zuji i bruji dok ne prošaram sam po njemu uzduž i popreko i eliminišem sve sumnje jednu po jednu. Krenuo sam od trafoa, pa sam ga rasturio i dodao na primar žice, te je on prestao da bruji i da se pregreva.... onda probao da ga izolujem u kakav metalni oklop, no i to nije pomoglo.

Petljao sam po petlji mase, probao svašta, ma jokkk, sve mi je masa lepo uvezana.... brum je bio mali, 50hz, kad se pojača neprimetan, ali kada se uključi amp itekako iritantan.

 

Za sam kraj sam ostavio ispravljač i njegovih total 88mF filtracije, i prepravio ga... u CRCRC konfiguraciju, dodavši još 2x22mF i 2 R-a, iiii - Bingo! Otklonjen je dvomesečni iritantni brum iz ampa, konačno :)

 

Dakle, apsolutni minimum 33mF po amperu mirne struje, po grani. :oke:

 

Malo elektrolita u napajanju. Ti Jamicon su krš ;)

Služe za Iq 1A, onomad kada sam preporučio nisam imao u vidu da će se ići sa Iq na skoro 2A :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam mirnu smanjio zato sto je to veliko cimanje, ali sa kanalima pojedinacno ne bruji, to sam reko jos kad.... Uzeo od zocky-a semu za psu, dodacu jos 4kom ovih od 33m... Alo sam mislio ako to vec menjam da odradim ozicenje, pa da pitam da li je dobro ovo sa slile..

Mogu li da idem sa samo jednim R u filteru po kanalu?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim bez ljutnje, namucio sam vas sve, i ovo verovatno nikad ne bih sklopio. :)

Ali je tesko od vise predloga izabrati, neko tvrdi da plocice ne valjaju, neko ozicenje, neko filtracija, onda neko kaze nije to, a ja ne znam ni gde sam krenuo, ni sta radim. :D Ne sumnjam da je sve tacno na neki nacin..

Dakle smanjicu bias, ako nema suma i brum-a stavljam jos 4 konda, i menjam ozicenje o istom trosku...

Jedino ako neko moze da mi kaze da li je uredu da dc vodove od grec-ova vodim onako kao na slici, tj da rotiram psu za 180 , i da li je dovoljan samo jeran 0R1 u filteru?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je to onda. Zahvaljujem. :)

Sa 132mA po kanalu, 66mA po 1A Iq će valjda nestati brum...

U utorak-sredu bi trebalo da sviri ponovo. :) Sad ću po propisu da ožičim, samo sa 1.5-2.5mm2, lepo upredeno... Pa ako ostane vremena da privodim i preamp i RIAA kraju... Mislio da pazarim i testiram i Stein-ov Le Pacific pošto je stavljen na berzu, ali izgleda da ću morati da se zadovoljim sa ovom LME...

Hvala veliko ljudi, idem da se pakujem, putujem večeras. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sutra mi stizu elektroliti, ali imam i dalje problem, ne znam sta je problem sa onim kanalom, offset je skoro 15V...

Proverio sve sto sam lemio poslednjeg puta, i ok je, proverio sve vodove napajanja, i dobro je, ne znam odakle da pocnem sa ispitivanjem? Da testiram prvo jfet-ove i fet-ove?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ispitao ih na ovaj prvi nacin, i oba pokazuju otvorenu vezu u prvom slucaju (drain-source), kada napunim gate drain-source pokazuje nesto oko 200, verovatno mV? To je ok?

EDIT: Evo prelemio sve zivo, i i dalje ista prica...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...