Jump to content

Šta trenutno slušam . . .


Preporučeni Komentari

58 minutes ago, Mikorist said:

Mali se rodio u klaviru ... nema veze sto je rastimovan :worship:

 

Inace ovo je Fantasie-impromptu opus 66... i poznati pijanisti lome prste da odsviraju ovo :smesna:

Hajd', malo da se uozbiljimo. Ovo je ka(n)tastrofa. Cirkus Medrano. 

Uostalom kao i onaj gore Italijan. Msm, bolje je i ovo, nego sto je @ninja postovao. Za to bih uveo kaznene poene.

Ova nova praksa da izuzetno kompleksna, tehnicki teska muzicka dela izvode pioniri, da u sustini oni ni nemaju pojma, a ni dovoljno mentalnog kapaciteta, iskustva, teoretskog znanja, poznavanja istorije muzike, podatke o samom kompozitoru, epohi u kojoj je ziveo, sve ono sto jedan ozbiljan umetnik prethodno dobro prostudira, sredi prstored, pa tek onda krene da formira i sklapa jednoroucno, pa dvorucno to muzicko delo.

A gde je tu dinamika, ritam, etc. etc. 

Fantazija Impromptu op. 66 Sopen u izvodjenju trenutno jedne od top zvezda pijanizma, ako ne trenutno i najveci :

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, Mikorist said:

pa jbg. onda okači najboljeg odma:smesna:

. . . 

Wrong. 

Doduse, to se sada moze podvesti pod tipicne navijacke strasti.

Secam se koncertne sezone 2010 na Kolracu kada su gostovali i Kisin i Volodos. Bio na oba koncerta.

Kada je Volodos dolazio sledeci put u Beograd, naravno, isao sam. Kada je bio Kisin - nisam.

Juce je Arkadij Volodos "razvalio" na Kolarcu, eto treci put u 8 godina. For the record - imao je PET biseva ( imam dojavu ). :bravo:

Na zalost, nisam isao. Kajem se. 

Zakljucak : Volodos vs. Kisin - 1 : 0 

Ovo je naravno IMO.

P.S. nikada necu zaboraviti taj prvi put kada je izveo "Dolinu Oberona" iz " Godina hodocasca" od Lista. Jos uvek mi "zvoni" njegova leva ruka u mislima. :worship:

Car ! :wub:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, Mikorist said:

Od živih recimo ni ovaj nije loš :D.

. . . .

Uuuuuhhhhhhhhhhhhhh ..... ijaoooooooooooo. . . . uzashhhhhh ! 

Miko, da li je to tebi neko mozda suflirao koga ne volim od ovih vrhunskih pijanista ?

Ne zelim da budem pogresno shvacen, svodi se na moj prvi post u danasnjem obracanju oko istrazivanja kompozitora, istorije muzike, ali meni je od Lang Lang-a nesto najbolje sto je izveo delo kineskog kompozitora :

 

Sve drugo sto izvodi - komsi, komsa. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slabo ja to sa youtube...

Afro Funk iz Togoa, jedna lepa diskografska manufaktura iz Pariza ih izdaje... Znao sam od ranije za nekoliko imena, recimo Orlando Julius, Peter Solo (koji je komponovao na albumu sa slike)...

Tako, odlican album, od straight funkova do miksalice funka sa afro psihodelijom i ostalim sarmama.

Vrv moze na yt da se nadje, nem vreme sad, gosti neki uleteli sa namerom da ostanu...

Sent from my SM-G361F using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neki crni čovek sa gitarom roka bluz i bluzi rok istovremeno. Takoreći, standard.

Roka i bluzi upotrebljeni iznad su radnje, stanje ili zbivanje, kad kazemo da neko "bluzi rok" onda on rok svira na bluz nacin, iako mu je jos pradeda objasnio da su oni koji sviraju rok maznuli bluz. Msm, tako nekako, tko zna...

9b0753a50b91adc8afbc3c41d88d4e8b.jpg

Sent from my AGS-W09 using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...