Jump to content

300b koju KIT varijantu odabrati?


prophet

Preporučeni Komentari

pricu sa aktivnim subom sam ubacio cisto da razumes jos vise,da snaga od cca 2x100W(EAR 834T) nije otisla procentualno ni 0,01% u sub deo,vec iskljucivo u deo horne od Avantgarde Trio-a,al izgleda da je primer bio corak....jel TWR aktivan ili pasivan? Jel Danley aktivan ili pasivan,jel Zu Druid aktivan ili pasivan?..ocito si na terenu koji ti je totalna nepoznanica,doneo si neki zakljucak mambo dzambo na neslusano,pa sad okreces izvrces neke stvari i da si se popalio na niskoizlazne cevi i njihov zvuk koje klipuju na efikasnim zvucnicimacim se malo jace odvrnutiom potenciometrom vec,pa se ta izoblicenja koja se javljaju uz jedan efekat "snage" tumace ka  vrh vrhova na zemaljskoj kugli'.Upotreba mocnih pojacala sa efikasnim zvucnicima,je susta suprotnost tome:pojacalo radi u izuzetno povoljnom rezimu gde su distorzije/izoblicenja jos na jako niskom nivou,te se moze odvrtati potenciometar na glasnoce,koje su nezamislive u standardnim uslovima,sa zvucnicima nize efikasnosti,zvuk koji pleni cistocom,snagom,rezolucijom i lezernoscu svakog muzickog zanra..niko to ne panji na te apsolutne vrednosti,jer vecina isto tako slusa muziku pod normalnim kucnim uslovima.Da ne bude da su samo tranzistorci u pitanju,eto vidi VTL Wotan 1250 Reference+Wilson Watt Puppy 7 kako se slazu "matematicki".

Postoji jedan problem koji treba resiti u toj kombinaciji efikasni zvucnici+mocna pojacala,a to je regulisanje i resavanje odnosa signal sum koji moze da bude na izuzetno visokom nivou u slucajevima kad muzika  ne svira,al se i to da resiti uz malo dodatne igrarije oko kablova....

 

bye

 

 

radije bih ovo sveo na dobra pojacala vs losa pojacala ili adekvatna pojacala vs neadekvatna pojacala (za predmetne zvucnike).

 

uostalom niko nigde ne kaze sta treba i sta mora, neka svako odabere prema svom uvu i spram dubine budjelara.

 

uostalom nije jedini parametar sirova osetljivost. danley SIGURNO ne moze da se tera sa malom snagom. za ovo ostalo ne znam, slovenac koji prodaje avantgarde to tera sa nekim brutalnim burmesterom. sto se TWR tice zavisi sta hoces, ton i magiju ili nesto drugo. za sve ima ponesto.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imao sam priliku razgovarati sa gosp. Ivanekom (neki ga znaju po njegovim fenomenalnim hornama koje podsjećaju na Hedlund, ali su ipak daleko kompletnije - slušao puno puta) i on mi je pričao koliko je bitno gledati sistem od izvora do samog zvučnika, te je uz više-manje ovo što je ZZZ napisao u svoja dva posta još i pojasnio da se treba planirati gain svakog stupnja krenuvši od kraja i od početka.
Dakle trebam toliko watta, pojačanje je xy - osjetljivost na ulazu yx, to nameće toliko gaina u preampu ako imam tu-i-tu razinu signala iz izvora. Dodao je i to da nigdje ne smije biti premalo, ali ni previše.

Ja mu vjerujem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

radije bih ovo sveo na dobra pojacala vs losa pojacala ili adekvatna pojacala vs neadekvatna pojacala (za predmetne zvucnike).

 

uostalom niko nigde ne kaze sta treba i sta mora, neka svako odabere prema svom uvu i spram dubine budjelara.

 

uostalom nije jedini parametar sirova osetljivost. danley SIGURNO ne moze da se tera sa malom snagom. za ovo ostalo ne znam, slovenac koji prodaje avantgarde to tera sa nekim brutalnim burmesterom. sto se TWR tice zavisi sta hoces, ton i magiju ili nesto drugo. za sve ima ponesto.

 

@grau:nije mi namera bila da ikoga ubedjujem u ispravnost=neispravnost odluke kojim ce putem,cela prica je trebala samo da se svede na ukazivanje da mnogi efikasni zvucnici koji na papiru sviraju vec i sa jednom svecom,ipak u sebi kriju sadrze nemalo kanibalizma,i da ni izbliza nisu cvecke,kao sto  to izgledaju.Za ozbiljne zvucnike je potrebna i ozbiljna amplifikacija,makar bili i osetljivi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Grau ne me shvachaj wrong

pojacala vs losa pojacala ili adekvatna pojacala vs neadekvatna pojacala

To je "najgore" svodjenje koje za posledicu ima beskrajno citanje karakteristika, kupovinu novih uredjaja

pa posle prodavanje tih istih po nekoliko puta, kupovinu polovnih uredjaj pa ponovno oglasavanje i prodavanje.

I to prakticno uvodi coveka u krug preprodavaca i preprodaje. A to je ono najstrasnije.

Vise ne zna od cega je krenuo ni cemu stremi samo gleda da tapne. Naravno sem vremena gubi se i novac.

...

Jednostavno nije lose imati svest o tome sta se ustvari desava u samom sistemu, koje su opcione topologije

i koje su relacije u odnosu na snagu pojacavaca.

:)

...

Ima jos jedan stvar, prica mi prijatelj pre jedno 4-5 godina kako ozbiljno razmislja da kupi neki preskupi Solution amp.

Posle nedelju dana rece znas sta, tu ima jako mnogo pojedinacnih komponenti i delova (a i jeste bilo),

kaze jeste Svajcarska firma ali sa tim velikim brojem delova eksponencijalno se povecava verovatnoca

da se neki deo pokvari... Ja malo zastao, nesto kao da mi je kvrcnulo u glavi, razmisljam, jebote covek je u pravu...

...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Grau ne me shvachaj wrong

pojacala vs losa pojacala ili adekvatna pojacala vs neadekvatna pojacala

To je "najgore" svodjenje koje za posledicu ima beskrajno citanje karakteristika, kupovinu novih uredjaja

pa posle prodavanje tih istih po nekoliko puta, kupovinu polovnih uredjaj pa ponovno oglasavanje i prodavanje.

I to prakticno uvodi coveka u krug preprodavaca i preprodaje. A to je ono najstrasnije.

Vise ne zna od cega je krenuo ni cemu stremi samo gleda da tapne. Naravno sem vremena gubi se i novac.

....

 

 

ne znam o cemu pises, majke mi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

tja, ako voliš baaš brojku 250 eno te čeka par 250TH kod mene

pa izvoli

Visok napon pec pec :)

btw kad si vec tu

za koju namenu su se koristili kondenzatori povezani u trougao 3 x 92uF/1650V pio Iskra, plavo celicno pakovanje sa ruckama 24Kg

?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a, delta cap.

za power factor korekciju.

uvali to nekom i fataj nešto stvarno korisno, preporuka :)

Hvala na odgovoru :)

Previse su masivni i glomazni, za napajanje recimo, jako debeli zidovi 3mm celik...

inace su OK i lepi, steta...

.

Ako znas nekoga kome su potrebni, silji ga nek dojde da nosi?

ali bukvalno su 100kg...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mozda cu biti malo off-topic ,

Ali ovo SET pojacalo sto je napravio jedan Rus mislim da zasluzuje paznju ,

tro stepena konfiguracija sa upotrebljenim izuzetno linearnim cevima , 211 je cascodirana sa 2a3 , dok 4p1L jeste prvi naponski pojacavac , smatram da se i 300b  moze vezati u istoj konfiguraciji , naravno sa promenjenim B+ naponima i drugom cevkom umesto 2a3 .

post-556-0-80656200-1411503434_thumb.gif

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...