Jump to content

300b koju KIT varijantu odabrati?


prophet

Preporučeni Komentari

Ma čovjek se zeza!
Meni je izmamio osmijeh na lice!
Podsjeća me na jednog već skoro zaboravljenog člana koji je svojedobno pisao stručnu disertaciju, pa došao malo na forum drmati kavez da vidi kako se ponašaju primati koje proučava - zanimanje psihijatar. (ne mogu se sjetiti nicka, ali je imao prepoznatljiv avatar sa onim frajerom iz Let3 gdje drži ovcu oko vrata.)

Prepoznatljivi, dobro nam došao...ili dobro nam se vratio ako nisi prvi put s nama.

Pričaj i piši kako znaš, a tko te razmije - razumio je.
Tek za info ako stvarno nisi znao - nije ovo forum na kojem je gosp. Ljuba administrator. Ne poznajem čovjeka osobno već samo po tome što se tu i tamo spomene od strane ljudi koji su aktivni na oba foruma.

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

AKO , VI BEOGRADJANI , NE ZNATE ZA LJUBU... MI LI ĆE IZ NIŠ DA ZNAMO ?

 A OVE ŠTO SAM POBROJAO , NADJO IH NA  "300B KOJU KIT VARIJANTU...."

POZDRAV

 Kolegione

 

Ja sam cuo za nekoga Ljubu , ali taj je  budza na sasvim drugom sajtu , ovde jok .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma čovjek se zeza!

Meni je izmamio osmijeh na lice!

Podsjeća me na jednog već skoro zaboravljenog člana koji je svojedobno pisao stručnu disertaciju, pa došao malo na forum drmati kavez da vidi kako se ponašaju primati koje proučava - zanimanje psihijatar. (ne mogu se sjetiti nicka, ali je imao prepoznatljiv avatar sa onim frajerom iz Let3 gdje drži ovcu oko vrata.)

Prepoznatljivi, dobro nam došao...ili dobro nam se vratio ako nisi prvi put s nama.

Pričaj i piši kako znaš, a tko te razmije - razumio je.

Tek za info ako stvarno nisi znao - nije ovo forum na kojem je gosp. Ljuba administrator. Ne poznajem čovjeka osobno već samo po tome što se tu i tamo spomene od strane ljudi koji su aktivni na oba foruma.

:cheers:

Stvarno , nemam pojma odakle mi informacija da je Ljuba... ah , da! Ljuba je , valjda, na HIFI FORUMU ! Izvinjavam se i Ljubi a i Vama svima ! Deasi se i meni da pogrešim...uvek !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Okey!

Nego, Prepoznatljivi,
Htio si nešto reći o onom ampu iz oglasa zar ne?
Ako ima nešto što želiš da znamo napiši to da čujemo iz prve ruke.
Morat ću nakon toga probrati postove koji nimalo ne spadaju u temu i premjestiti ih. Za sad neka stoje radi lakšeg toka razgovora.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bolje napiši nešto o tom ampu a moderacija neka pobriše nepotrebne postove.

Nemoj , ko Boga te molim ! Sve je u mom famoznom oglasu: i oznake svih trafoa i oznake na "choci" i a/s/tenuatora i kond/z/ezatora i terminala/"WBT"/ i ...itd, itt ! Izgleda da volim da se šalim ...sa "ozbiljnim stvarima"!

Što se tiče "sound"-a zvuka , mogu da prenesem /bolje je/ tudja iskustva - nego moja ! Od svih "Tamura" trafoa /F-7002....4.kom,  F-2007...4.kom  i ovog F-5002/  , gosn T. Šindrić , kaže da je F-5002 -najbolji , po muzikalnosti ! Ne bih da se konfrontiram sa TŠ, jer mislim da je u pravu !Ovo je  objektivno mišljenje - nepatvorenog subjekta tj. vlasnika navedenog uredjaja ! Mogu da kažem , da je g.TŠ dao sve od sebe , čak i 25-ogodišnje iskustvo u "švajsovanju" ovih uredjaja i da je uspeo u tome , na njegovo a posebno na moje zadovoljstvo !

Interstage trafoi su radili sa 6SN7 a onda ja pročitah /pre 22-3-4-5-6.god/ da mogu da rade i sa pentodama 6F6 , u triodnom spoju i ...eto. Svoj doprinos je dao i gos-n Bane iz Zemuna , jer sam ga "slučajno" pitao šta misli...hvala i njemu ! Ožičenje je srebrno /"familijarni" P.Q. - stvarno se znam sa njim-odlično a i "slučajno" , sa njegovim "AN-V" cableom , na putu signala a ostalo ožičenje je "Mundorf"-srebrni , doprinos T.Š-a !  Donekle i moj /lova/!!! A imao sam i "Daburu" , "James"-ove /4.kom/ za 300B i za 211/VT-4C/, "Tango" /X-20S, U-808, FC-30-3,5 ...4.kom.,to je  bivši X-60-3,5 /,"Hammond" 1627 . Jedino nisam imao 300B amp sa našim motanim trafoima , zašto-nemam pojma. 

 Ah, umalo da zaboravim , imam i "AN" "Meishu" phono silver , za svaki slučaj , plus "AN" SP-e /19 strand , silver cable , zvučnički/, "AN-Vx" interconnect,  "AN" CD- 2.1x i gramofon "ProJect" RPM-10 , glava IQ-2 "AN" i phono cable "Audioquest" "Leopard" ! I na kraju je reproduktor zvuka "AN" KIT 03 /HEMP CONE  i srebrni namotaji sa osetljivošću 98dB/. Mnogi , moji drugovi , kažu da moje kutije imaju " neprirodno" duboke basove a da li je to zbog kutija ili AMPA , nemam pojma ali sam zadovoljan zvukom! "Svaki Ciga hvali svoga konja" - ne mislim da vredjam , ta poslovica je odavno .Ja mislim da imam najbolji sistem na svetu...Ha,Ha,Ha....To misli i svako od nas , za svoj sistem - te i ja ! 

Mnogo sam se ishvalio - to ne liči na mene ali je PROPHET uspeo da me isprovocira! Hvala na pažnji i pozdrav svima !!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Okey!

Nego, Prepoznatljivi,

Htio si nešto reći o onom ampu iz oglasa zar ne?

Ako ima nešto što želiš da znamo napiši to da čujemo iz prve ruke.

Morat ću nakon toga probrati postove koji nimalo ne spadaju u temu i premjestiti ih. Za sad neka stoje radi lakšeg toka razgovora.

Molim te , pogledaj moj post od pre nekoliko minuta , koji sam napisao PROPHET-u !  Bolje od toga ne umem da napišem i objasnim kako radi AMP! Izvini...Pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa napisao si ga nakon mog i Prophetovog posta.
Dovoljno je što si odgovorio jednom od nas.
Hvala ti za opis i pojačala i sistema i stvarno mi je drago što si zadovoljan s njim. Mnogi bi bili zadovoljni s takvim set upom. ;)

 

 

Edit: Ne mislim da te P. baš provocirao. ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ce najebes ako vec i nisi  :lol:

 

Pa napisao si ga nakon mog i Prophetovog posta.

Dovoljno je što si odgovorio jednom od nas.

Hvala ti za opis i pojačala i sistema i stvarno mi je drago što si zadovoljan s njim. Mnogi bi bili zadovoljni s takvim set upom. ;)

 

 

Edit: Ne mislim da te P. baš provocirao. ;)

Pa ... i nije , ali je uspeo tj. uspeli ste  a ja sam sebi dozvolio da me "isprovocirate"  !!!!  Znaš ... preterao sam sa Hi-Fi-em , unazad 35.godina .Nemoj da računaš koliko imam sada godina , molim te! Pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kada zanemarimo sve ovo budaliranje, za kraj, a budući je tema KIT 300B predlažem ukoliko netko već želi potrošiti tolike svote novaca na interstage transformatore da onda s istim materijalom može napraviti i ozbiljnije pojačalo koje može pogoniti i malo ozbiljnije zvučnike, a izlazna cijev bi bila ova:

 

http://www.emissionlabs.com/datasheets/EML520B-Datasheet.htm

 

Ima tu još cijevi za razmisliti pa čak i imaocima gotovih 300b pojačala. Ali to će morati malo sami proučiti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...