Jump to content

RCA LC1B odvojena tema


zeljkor

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 50
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ja bih se vratio po te kabinete. Za stambeni prostor mi deluje kao moguće najbolje rešenje. Jesi li bio u prilici da ih čuješ u tim kabinetima? Da ne pričam da u originalnim kabinetima imaju dvostruko veću vrednost ako si ispratio aukcije na ebay-u.

 

Ako ćeš restaurirati i prodavati, vrati se po kabinete.

 

Ako praviš za sebe, nemoj se vraćaš.

Veliki TL ili horna i ćao zdravo :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

....... :)

 

 

si uspeo da savatas ZZZ-a za podatke za Voice Coil visokog ?

 

znam da je ne tako davno reparirao svoj par LC1 , pa ih je , naravno , imao rastavljene

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobio sam ZZZ ali nisam uspeo da dobijem podatke. Rekao mi je da to prakticno nije popravljivo vec mora da se nadju novi (sto je problem zbog retkosti). Ja mislim da ce to uspeti da se uradi samo covek treba da bude uporan i strpljiv. Manje vise imamo jedan kalem koji je dobar pa ce po njemu da se napravi uzorak.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobio sam ZZZ ali nisam uspeo da dobijem podatke........

 

???

 

koliko se secam - NN mu je to premotavao

 

ako nista drugo - cu ja da rastavim jedan moj i da premerimo za mustru

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemam pojma , moguce,  ali na zalost nikakve dimenzije/podatke nisam dobio.

 

???

 

koliko se secam - NN mu je to premotavao

 

ako nista drugo - cu ja da rastavim jedan moj i da premerimo za mustru

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...... Rekao mi je da to prakticno nije popravljivo vec mora da se nadju novi (sto je problem zbog retkosti).........

 

 

vidi - da sam to ja rekao , i da sam ti ponudio da ih posaljes u OPLDF ( postarina na tvoj racun , podrazumevano)  ........ bilo bi normalno i razumljivo .........

 

sto mu ih ne ponudi u pola cene .............. da se resis bede

 

:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sta ces volim da skupljam starudije :) Sa druge strane vec ima red za kupovinu :oke:

 

vidi - da sam to ja rekao , i da sam ti ponudio da ih posaljes u OPLDF ( postarina na tvoj racun , podrazumevano)  ........ bilo bi normalno i razumljivo .........

 

sto mu ih ne ponudi u pola cene .............. da se resis bede

 

:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja ih prihvatam samo za odstrel - postupak opisan u prethodnom postu

 

:smesna:

 

omda prijavim da su , naravno , zavrsili u presi i otisli u sek. sirovine , a ja im turim visoke od Toske 10 , dok premotavam VC-ove , bez formera

 

:rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moram da priznam da ti je plan odlican   :guitarplayer:

ja ih prihvatam samo za odstrel - postupak opisan u prethodnom postu

 

:smesna:

 

omda prijavim da su , naravno , zavrsili u presi i otisli u sek. sirovine , a ja im turim visoke od Toske 10 , dok premotavam VC-ove , bez formera

 

:rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobio sam ZZZ ali nisam uspeo da dobijem podatke. Rekao mi je da to prakticno nije popravljivo vec mora da se nadju novi (sto je problem zbog retkosti). Ja mislim da ce to uspeti da se uradi samo covek treba da bude uporan i strpljiv. Manje vise imamo jedan kalem koji je dobar pa ce po njemu da se napravi uzorak.

Pa kako nisi dobio podatke?

cd voice coila visokog je oko 8 oma. Tanka zica mislim da je samo jedan sloj oko nosaca vc i jako mali gap za njega.

Mora dobro da se nacentrira. originalni su premazivani nekim tecnim kaptonom? Prema recima jednog od ing na tom poslu.

Dao im kolega iz rocket science dela kada su mu objasnili da visoki crkava zbog temperature...

kako na kojim modelima. nije kod svih isto.

.

bas 4 kalema od po oko 12.5 oma 2 x 2 redno pa onda to sve u paraleli. Lcoila je oko 2mH. I ta induktivnost sacinjava

Linput skretnicu sa 4uF blok kondenzatorom koji je unutra ispod plavog lonceta. Ukrstanje je negde oko 1200Hz.

Masa mislim da je u pitanju bio seo mehanizam je bila 90 ili 100gm? Znam posto je bilo skoro okrugla vrednost.

precnik papirne membrane bez vesanja je skoro pa tacno 12in. Tako da je to ustvati neka produzena 12ica...

one sise nisu iste i ne bi trebalo kupovati one kao zamene sa ebaya, Jako su lagane i tankih zidova. papirne sise su sve razlicite i svaka ima sopstveno mesto, tako da ako se skidaju potrebno ih je obeleziti i posle vratiti na mesto. Kao ufilmu pas koji je voleo vozove - "vracaj sise na mesta..."

.

centrator je jako problematican jer je skoro uvek istegnut, A mislim da to njihovo resenje sa prstenom i filcom koji pricvrscuju centrator nije dobro. Posto se ta cela skalamerija drzi samo na 2 srafa. To jest vrlo je dobro, ALI par godina posto su napravljeni, posle 50-60 godina to je kao zvaka. Vesanje koliko vidim je dobro? Nije mi jasno zasto su samo vesanje zalepili a sve ostalo je mobilno? To je narandasto jako mekano vesanje 3 prstena impregnirano, EV style.

.

Zvucnik je obelezen kao extended range - nije fullrange. Spektar se zavrsava oko 10Hz. Merenja pokazuju kao sto je i napisano.

mada zvucnik moze da se slusa i takav bez dodatka visokog dela?.

.

Kod nekoliko primeraka koje sam imao magnetni motori su bili dobri, ujednaceni i nisu izgubili namagnetisanje...

standardnih dimenzija za 25W kao i altecovi modeli, manji su nego sto bi se moglo zakljuciti na osnovu velicine plavog lonceta.

Ali to bi trebalo proveriti merenjima TS. Jako niske Fo reda 18-20Hz, mali Q faktori, velika Vas i BL faktor oko 20Tm itd...

Medjutim efikasnost nije prevelika, cak mislim i da je manja oko 92db? Ali ima dosta "energije" pa se cini da je to vise za 2-3db?

...

sve ovo isto i mozda jos ponesto rekoh i telefonom :)

moracu da snimam tel razgovore majke mi... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam mislio na te. Debljina zice, broj navoja/slojeva, debljina formera, pozicija vc i sl. Ovo sam sve uglavnom vec znao. Mozda me nisi dobro razumeo sta mi treba (pomenuo sam to na pocetku razgovora)! Naravno moguce je da te informacije nemas. Nisam rekao da nisi hteo da kazes vec da informaciju nisam dobio tj i dalje je nemam kao takvu. 

 

Pa kako nisi dobio podatke?

cd voice coila visokog je oko 8 oma. Tanka zica mislim da je samo jedan sloj oko nosaca vc i jako mali gap za njega.

Mora dobro da se nacentrira. originalni su premazivani nekim tecnim kaptonom? Prema recima jednog od ing na tom poslu.

Dao im kolega iz rocket science dela kada su mu objasnili da visoki crkava zbog temperature...

kako na kojim modelima. nije kod svih isto.

.

bas 4 kalema od po oko 12.5 oma 2 x 2 redno pa onda to sve u paraleli. Lcoila je oko 2mH. I ta induktivnost sacinjava

Linput skretnicu sa 4uF blok kondenzatorom koji je unutra ispod plavog lonceta. Ukrstanje je negde oko 1200Hz.

Masa mislim da je u pitanju bio seo mehanizam je bila 90 ili 100gm? Znam posto je bilo skoro okrugla vrednost.

precnik papirne membrane bez vesanja je skoro pa tacno 12in. Tako da je to ustvati neka produzena 12ica...

one sise nisu iste i ne bi trebalo kupovati one kao zamene sa ebaya, Jako su lagane i tankih zidova. papirne sise su sve razlicite i svaka ima sopstveno mesto, tako da ako se skidaju potrebno ih je obeleziti i posle vratiti na mesto. Kao ufilmu pas koji je voleo vozove - "vracaj sise na mesta..."

.

centrator je jako problematican jer je skoro uvek istegnut, A mislim da to njihovo resenje sa prstenom i filcom koji pricvrscuju centrator nije dobro. Posto se ta cela skalamerija drzi samo na 2 srafa. To jest vrlo je dobro, ALI par godina posto su napravljeni, posle 50-60 godina to je kao zvaka. Vesanje koliko vidim je dobro? Nije mi jasno zasto su samo vesanje zalepili a sve ostalo je mobilno? To je narandasto jako mekano vesanje 3 prstena impregnirano, EV style.

.

Zvucnik je obelezen kao extended range - nije fullrange. Spektar se zavrsava oko 10Hz. Merenja pokazuju kao sto je i napisano.

mada zvucnik moze da se slusa i takav bez dodatka visokog dela?.

.

Kod nekoliko primeraka koje sam imao magnetni motori su bili dobri, ujednaceni i nisu izgubili namagnetisanje...

standardnih dimenzija za 25W kao i altecovi modeli, manji su nego sto bi se moglo zakljuciti na osnovu velicine plavog lonceta.

Ali to bi trebalo proveriti merenjima TS. Jako niske Fo reda 18-20Hz, mali Q faktori, velika Vas i BL faktor oko 20Tm itd...

Medjutim efikasnost nije prevelika, cak mislim i da je manja oko 92db? Ali ima dosta "energije" pa se cini da je to vise za 2-3db?

...

sve ovo isto i mozda jos ponesto rekoh i telefonom :)

moracu da snimam tel razgovore majke mi... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam mislio na te. Debljina zice, broj navoja/slojeva, debljina formera, pozicija vc i sl. Ovo sam sve uglavnom vec znao. Mozda me nisi dobro razumeo sta mi treba (pomenuo sam to na pocetku razgovora)! Naravno moguce je da te informacije nemas. Nisam rekao da nisi hteo da kazes vec da informaciju nisam dobio tj i dalje je nemam kao takvu. 

Pa sve te druge debljine izmeri direktno na primerku? :)

kad skines onaj okrugli kao zastitnik ispod leptira za visoki, lako se skida mislim da nije zalepljen,

imas precnik i debljinu nosaca kalema za visoki.

Isto i za bas driver. debljine zica mislim da ima imam negde zapisano ali nisam siguran.

Uglavnom i to mozes lako izmeriti posto ces najcverovatnije skidati mehanizme,

Ali mislim da je tu neka specijalna zica, nije obicni bakar.

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Taj je malo zagoreo :( Videcemo

 

Pa sve te druge debljine izmeri direktno na primerku? :)

kad skines onaj okrugli kao zastitnik ispod leptira za visoki, lako se skida mislim da nije zalepljen,

imas precnik i debljinu nosaca kalema za visoki.

Isto i za bas driver. debljine zica mislim da ima imam negde zapisano ali nisam siguran.

Uglavnom i to mozes lako izmeriti posto ces najcverovatnije skidati mehanizme,

Ali mislim da je tu neka specijalna zica, nije obicni bakar.

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...