Jump to content

pitanje u vezi pic kontrolera


pctrade

Preporučeni Komentari

Pozdrav ,

trebam strucnu pomoc oko pic kontrolera , posto  nisam strucan za te stvari.

 

Naime imam napisam hexa fajl za pic 16f84a , u kome  je definisano sta pic radi , jedna od stavki ili redova kaze da broji 10 sekundi pa onda preko nekog releja ukljucuje visoki anodni napon za lampu .

Trebam to vreme povecati sa 10 na 60 dekundi , znaci treba konvertovati  taj hexa fajl izmeniti  tu stavku i drugo sve da ostane isto ...

 Znam da to bas i nije tako jednostavno , druga opcija da ponovo pisem program za pic na osnovu funkcije i elektricne seme ..

Ja bih to da resim jednostavnije , pa ako ima neko da barata  sa ovom oblascu , molim za pomoc svaka bi dobro dosla...

Pozdrav...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 15
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Hex je kompajliran u asembleru i sastoji se od pukog niza nula i jedinica... Možda se može koristiti neki decompiler da pretvoris nazad u tebi pogodan jezik za ispravku, pa vratiš u hex.A inače 10 je u 8-bit binarnom 00001010 pa otvori hex u notepadu i probaj da nađeš samo taj niz i zamenis sa 00111100 što je 60 (ako ga nađeš samo jednom onda mora da je to).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne verujem da je 10 pretstavljeno kao takvo vec kao neki veci broj petlji tako da ne moze tako da trazi. Mislim da je ispravnbiji nacin da krene od porta sa kojim upravlja pa da nadje gde treba da menja ali naravno treba da vrati program iz hex u razumljiv

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ipak je hexadecimalni zapis :D

 

http://www.matrixmultimedia.com/mmforums/viewtopic.php?f=21&t=6078

 

All C compilers convert the code via assembly language. The stage may not be externally viewable, but it's there anyway. This is the compilation process. It loses very much information of the original C code, and all the information cannot be automatically restored.The process of converting from machine code (hex, binary, or whatever format) to assembly language is much simpler, and it can be for the most part performed automatically. This process is usually called dis-assembly. Even here much of the information in the original code is missing and has to be manually re-created.The specific syntax and semantics of assembly language helps very little in the whole picture of re-creating the lost information needed to reconstruct the C source.

 

 

Možda je ipak lakše da napišeš iz početka....... ili će se možda javiti neko sa rešenjem. Član dlalkovic ima iskustva sa uC-ima...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pctrade,

Disasembler kao aplikacija  ( program za PC ) pretvara hex fajl ( izvrsni kod ) u niz vise ili manje neazumljivih asemblereskih instrukcija ( sors kod ). Mislim da je teško ( ne i nemoguće) izolovati u kom delu sorsa se nalazi baš onaj detalj koji je za tebe bitan. Za tvoj slučaj je verovatno pravi put napisati program od početka, jer pretpostavljam da je u pitanju relativno jednostavna primena mikrokontrolera. Ako ti treba pomoć,  javi se na PP.

 

poz.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pctrade,

Disasembler kao aplikacija  ( program za PC ) pretvara hex fajl ( izvrsni kod ) u niz vise ili manje neazumljivih asemblereskih instrukcija ( sors kod ). Mislim da je teško ( ne i nemoguće) izolovati u kom delu sorsa se nalazi baš onaj detalj koji je za tebe bitan. Za tvoj slučaj je verovatno pravi put napisati program od početka, jer pretpostavljam da je u pitanju relativno jednostavna primena mikrokontrolera. Ako ti treba pomoć,  javi se na PP.

 

poz.

 

hvala  ti u svakom slucaju ,, napisacu ga ponovo , mislio sam da je ovo jeftiniji put sto sam ja hteo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pctrade,

Disasembler kao aplikacija  ( program za PC ) pretvara hex fajl ( izvrsni kod ) u niz vise ili manje neazumljivih asemblereskih instrukcija ( sors kod ). Mislim da je teško ( ne i nemoguće) izolovati u kom delu sorsa se nalazi baš onaj detalj koji je za tebe bitan. Za tvoj slučaj je verovatno pravi put napisati program od početka, jer pretpostavljam da je u pitanju relativno jednostavna primena mikrokontrolera. Ako ti treba pomoć,  javi se na PP.

 

poz.

 

Tesko je za vas  koji ne govorite asembler. xaxaxax

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

svaki mikrokon. ima u sebi izmedju ostalog neke programske brojace 8,16 ili neke druge BITNE.program napisan za neka kasnjenja odbrojava unapred unazad otpozadi itd... zadani broj za odredjeni brojac koji pre toga definises sa drugim parametrima . zna se koliki je clock i posle isteka zadanog broja ciklus se zavrsio i spreman je za sledecu naredbu.to je jedna varijanta tajmera a ima ih vise...ovo je principijelno ....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Predlog za razmišljanje.

Programski, izlaz iz tajmera 10 sek. "vezan" je za neki od pinova PIC-a. Ako je to jedna od malobrojnih naredbi tipa OUT na port pin ili SET port pin onda je moguće idući "natraške" relativno lako doći do tražene tajmerske rutine. Ako se u ovome uspe onda je problem praktično rešen.

Dakle, koji port pin program koristi kao izlaz tajmera 10 sek.?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...