Jump to content

Koji su mi zvučnici dovoljni za prostoriju od 150m2?


marko.olimpik

Preporučeni Komentari

Pozdrav svima,pogledao sam malo i nisam uspeo da nadjem slicnu temu, pa sam napravio novu, nadam se da se necete ljutiti ako vec postoji slicna tema...Potrebni su mi zvučnici za jednu prostoriju dimenzija otprilike 15m*10m, ne mora sve da se trese, ali da se cuje normalno...Da li bi neko mogao da mi kaze otprilike koliko bi mi vati bilo potrebno itd.?Hvala unapred! :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 21
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

vise detalja

 

 

Koja je namjena? Hi.Fi ili ozvučenje kluba ili nešto treće.Što se očekuje od sustava? Čak je korisno znati i koja je muzika u pitanju, ako je u pitanju muzika.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

 

a sto je bitna muzika koja se slusa?

 

 

Povezano je sa namjenom. Ako su tiz-boom stvari onda je potrebna manja točnost nego ako je riječ o hi-fi i izvođenju komorne glazbe.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sudeci po nadimku pretpostavio bih da covek otvara tetetanu, i treba mu nesto da galami dok ljudi vezbaju, pretpostavljam da hoce razglas, stereo mu nije bitan, eto mojih 2 centa  :guitarplayer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma ne bih ja to tako delio, ali dobro, ja sam nebitan... i perfekcionista ;)

no problem

 

Ma nije, Bobane, problem! :cheers: Uostalom, zašto bi bio nebitan?

 

Ali ako čovjeka ne zanima ništa drugo nego da se tresu prozori mogao bi proći jeftinije.

Kako Velinov kaže, ako je za teretanu (ne kažem da jest) onda stvarno treba nešto sličnije PA nego HiFi koliko god se stvarno dobar PA preklapao sa Hifom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sa Technics SU-V65A (2x110W sa ugrađenim ventilatorima) i JBL kutijama (2x200W, ne sećam se tačne oznake ali jako u vraga) sam isterao nekih 50ak žurki i nigde nije falilo nimalo jačine zvuka... Bile su to razne kafane, kafići, barovi... sve oko 100ak m2. (Sad kad premotam film, bile su to prave Hi-Fi žurke, nije čudo što su mi ljudi prilazili da pohvale ozvučenje :D )

Samo za jedan prostor bivše diskoteke sam morao iznajmiti PA ozvučenje.

Tako da kao što rekoše kolege mnogo zavisi od namene i potrebne jačine slušanja u kontinuitetu, ali eto neki orijentir...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je ozvučavanje - ozvučavanje, ja bih predložio neku varijaciju sličnu JBL Control seriji + subovi i sve to lepo strateški raspoređeno da se niko ne sapliće, da nikom ne probija uši a da svi čuju dobro mjuzu... Ne mora da bude JBL ali može... Može i samogradnja...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je ozvučavanje - ozvučavanje, ja bih predložio neku varijaciju sličnu JBL Control seriji + subovi i sve to lepo strateški raspoređeno da se niko ne sapliće, da nikom ne probija uši a da svi čuju dobro mjuzu... Ne mora da bude JBL ali može... Može i samogradnja...

na novom beogradu ima jedan kafic koji ima jbl control 1 zvucnike i prikacene napolju na zid da i oni u basti slusaju. kafic otvaraju vec u 8 i tada pustaju neku dzezijanu ili ambijetalnu mjuzu. svako jutro tuda prolazim kad idem na posao i ne mogu da se nacudim kako se to cuje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

na novom beogradu ima jedan kafic koji ima jbl control 1 zvucnike i prikacene napolju na zid da i oni u basti slusaju. kafic otvaraju vec u 8 i tada pustaju neku dzezijanu ili ambijetalnu mjuzu. svako jutro tuda prolazim kad idem na posao i ne mogu da se nacudim kako se to cuje

 

Uz dobar smeštaj, skroz su okej, mada, imamo u firmi jedan par (c1, ali bez SW) i kada se usporede sa Kef Coda7 (starosedeoci - ortak ih doneo u radionicu kada je uzeo Panasonicov kućni bioskop) onda se zapravo može odmah, jasno, potpuno nedvosmisleno ustanoviti da su apsolutno inferiorni malim pristojnim bookshelfovima... Uz podršku okolnih zidova, ćoškova ili SW-a, mogu veoma dobro da zvuče, u mnogo lokala su se dokazali kao odličan izbor za ozvučavanje velikih prostorija.

S početka su bili veoma skupi (klasa cene 800 DEM za par) ali u današnje vreme su veoma konkurentni cenom - cca 100€ za par... u BGB studiu su 14.900 par novi, sa sve PDV-om...

JBL Loft 30 takođe nije loše rešenje za pokrivene i zatvorene prostorije - kutija nije od plastike pa ne vole baš vodu a nešto su i jeftiniji 11.050RSD http://www.bgbstudio.com/proizvod/loft-30

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav svima,pogledao sam malo i nisam uspeo da nadjem slicnu temu, pa sam napravio novu, nadam se da se necete ljutiti ako vec postoji slicna tema...Potrebni su mi zvučnici za jednu prostoriju dimenzija otprilike 15m*10m, ne mora sve da se trese, ali da se cuje normalno...Da li bi neko mogao da mi kaze otprilike koliko bi mi vati bilo potrebno itd.?Hvala unapred! :) 

 

 

Kolko para je spremno da se stuce na ovo?...visina prostorije?..moj jedan glas ovako na slepo za Bose 901..ako je sa jednim parom moglo da se ozvuci sa njima drovarana pozorista u NS za Oregon koncert,ni tih cca 150m2 ne bi smelo da bude problem..

Ponudjena ideja za CV nije losa,neki model sa 15" je lozio tu jednu diskoteku+kafic ne bas naivno,prostor je bio i visok,sa galerijom...

Danley ako imas dosta para..

DIY:Echorn bas (Gauss 12"),Altec/JBL horne u vidu satelita da vise sa plafona..

 

 

just my 2 cents

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uz dobar smeštaj, skroz su okej, mada, imamo u firmi jedan par (c1, ali bez SW) i kada se usporede sa Kef Coda7 (starosedeoci - ortak ih doneo u radionicu kada je uzeo Panasonicov kućni bioskop) onda se zapravo može odmah, jasno, potpuno nedvosmisleno ustanoviti da su apsolutno inferiorni malim pristojnim bookshelfovima... Uz podršku okolnih zidova, ćoškova ili SW-a, mogu veoma dobro da zvuče, u mnogo lokala su se dokazali kao odličan izbor za ozvučavanje velikih prostorija.

S početka su bili veoma skupi (klasa cene 800 DEM za par) ali u današnje vreme su veoma konkurentni cenom - cca 100€ za par... u BGB studiu su 14.900 par novi, sa sve PDV-om...

JBL Loft 30 takođe nije loše rešenje za pokrivene i zatvorene prostorije - kutija nije od plastike pa ne vole baš vodu a nešto su i jeftiniji 11.050RSD http://www.bgbstudio.com/proizvod/loft-30

problem sa bgb studiom je sto nista zivo nemaju u prodavnici. sta god da pitas oni kazu da se narucuje. znaci bez slusanja, na rizik.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

problem sa bgb studiom je sto nista zivo nemaju u prodavnici. sta god da pitas oni kazu da se narucuje. znaci bez slusanja, na rizik.

 

Ja to samo dobacio informativno - ponekad Google jes' koristan a ponekad... Poenta foruma i jeste dobiti pravu informaciju. Prava informacija u ovom slučaju jeste da mali Controli možda mogu biti dobro rešenje za upit pokretača teme (ako je mislio na tako nešto - ozvučavanje npr teretane - fitness kluba ili sl.) a isto tako postoji neka reper cena u Srbiji - uvek postoje i neke alternative - kupovina korištenih a dobrih na ebay - od cca 60€/par ili recimo kupovina samo drajvera - 25€ bas i 13€ visokotonac (novo) ako se npr nađu polovne kutije sa neispravnim drajverima i ima naravno kombinacija do besvesti...

Definitivno je fond sredstava i konkretna želja/ideja pokretača teme tu presudna...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sa izvinjavam, nisam znao da ste toliko aktivni pa nisam zurio da proveravam da li je neko odgovorio, a i nisam dao dovoljno informacija...

Ne treba mi za teretanu. :DI cena je bitna, jer to treba da kupi kulturno umetnicko drustvo koje bas i nema para, tako da naglasak treba da bude na jeftinoci, naravno koliko je to moguce...(sve preko 200e ne dolazi u obzir, a sto jeftinije to bolje)Treba mi za probe folklora, zato ne mora da grmi, ali da se cuje kada svi igraju...Nije bitan vrhunski zvuk. Radice otprilike 2puta nedeljno po 5h.I jos nesto, ta je prostorija ustvari 8m*19m...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...