Jump to content

Stalci za Tannoy T225 Mayfair


Leonardo

Preporučeni Komentari

Tannoy T225 Mayfair kupljeni krajem septembra 2013. pre dva dana su dobili namenske stalke. Sama kutija je malo neprijateljski raspoložena prema korisniku, jer su zvučnički terminali postavljeni na donjoj strani - tabanu same kutije i za bilo kakve izmene-radove sa zvučničkim kablovima moraju se oboriti na bok ili sasvim preokrenuti. Sreća je ako se iz razumno malo pokušaja nađu odgovarajući kablovi pa ovaj sport ne predstavlja stalnu praksu. To je ujedno i bio razlog da uradim neke namenske stalke-postolja, valjane visine i konstrukcije, da sigurno nose ove ne male kutije.

Imao sam ideju da upotrebljeni materijal bude drvo, što prirodnije finiširano da čini sklad sa finišom ovih starih kutija.

Konstrukcija, jedina moguća koja pruža stabilan i dobar oslonac a dozvoljava prilaz terminalima sa donje strane kutije. U razgovoru sa majstorom padne i dogovor da se upotrebi masivno tvrdo drvo, sastavljeno iz više delova. Površinski samo fino prešmirglano, bajcovano, vošteno. Par fotosa iz stolarske radionice.

 

post-11-0-11663800-1389278166_thumb.jpg     post-11-0-67780400-1389278229_thumb.jpg     post-11-0-55676100-1389278274_thumb.jpg   -  Osnova sastavljena od hrastovine, obloga od pečenog jasena.

 

Dimenzije stalaka su 225 x 335mm  -  kolika je i stopa same kutije, visina je 455mm i obezbeđuje dobro visinsko pozicioniranje koaksijalnog drajvera. Stalak je težak približno 12kg.

Na mestima gde metalne nogice kutije, oblika pivskog zatvarača treba da se naslone na stalak, postavljeni su filcani samolepljivi podmetači. Isto tako i na donjoj strani stalaka. 

 

post-11-0-33608700-1389278999_thumb.jpg    post-11-0-96549400-1389279033_thumb.jpg    post-11-0-44573000-1389279078_thumb.jpg   post-11-0-37104100-1389279102_thumb.jpgpost-11-0-95409200-1389280160_thumb.jpg    post-11-0-68234500-1389280226_thumb.jpg

 

 

Imate li neku primedbu, sugestiju, savet u vezi ovakvog rešenja?

 

Imao sam i neku ideju o postavljanju šiljaka, ali je nisam ovaj put sproveo u delo. Ako neko smatra da bi to bilo bolje rešenje a ima pri tom i neki primer, pokažite!  Biću zahvalan. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 8
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Izgledaju jako dobro! Logično odabrano rješenje za pristup terminalima i uklapaju se sa zvučnikom. Kad je na stalku izgleda kao floorstander. Good!

 

Za šiljke i Tannoy nemam iskustva. Općenito, na svim zvučnicima gdje sam ih isprobao - kod sebe ili kod prijatelja - je bilo bolje sa njima. (Osim BLH - to nismo ni probavali)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nista lepse nego drvo, mnogo lepo izgleda :good2:

 

a za resenje buksni ispod zvucne kutije prosto ne mogu da verujem da se nalaze na tako ... mestu :notthinking:

 

ja bih svakako stavio siljke, ne mislim da ce to da da ko zna kakav zvuk, ali svakako ce manje smetati komsinici ispod :preved:

 

a dobar si sa majstorom za te sitnice  :msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ekstra su stalci . ja kao sto ti rekoh , samo sam zamenio (unutrasnje) ozicenje sa VDH u startu kad su stigli. da me ne kopka. ostalo ne diram niti mi pada na pamet. sviraju isto kao tvoji (ti i ja  znamo kako) :buehehe:

 

 

Ja imam siljke iz Kanibala.Zalepljene (samolepljivim podmetačima) plocice (na koje nalezu siljci)  na kutije - a siljci usrafljeni u stalke.

 

 

Bas ovakve (8 kom.) :

http://www.kanibal.co.rs/products.php?sgr=11120200&pid=11120202

 

(ti mozes sam da ih napravis ko od sale :wink2: )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lenj sam za prčkanje po unutrašnjosti kutija i igranke sa novim ožičavanjem. Verovatno da mi zvuk prija i ovako čim me ne nagoni na takve radnje. Možda jednog lepog dana i to budem radio.

 

Šiljci " Kanibalci " su dobri a takva im je i cena ( 1179 din / 1kom ;  8kom = 9440 ! ), mislim da ću to obezbediti u ličnoj režiji. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam pod elektrostatike stavio varijantu šiljaka koji nemaju špic nego malu kuglicu

 

http://www.ebay.com/itm/4-PAIRS-SOLID-COPPER-Floor-Audio-Cones-Speaker-Spikes-Stands-/171028538900

 

Postavljena slika

 

nije baš-baš identično, ali izuzetno liči... i naravno, kupljeno u lokalu... tj u Subotici u "Lunar"-u...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...